Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Emekliliğe Gelince Norveç Ne Yapıyor? - Biz Değiliz

İLGİLİ KAPSAM

 1. Demokratik adaylık için Hillary Clinton ile yaptığı ilk televizyon tartışması sırasında, Sen. Bernie Sanders şunları söyledi: “Danimarka, İsveç ve Norveç gibi ülkelere bakmalı ve başardıklarını öğrenmeliyiz. onların çalışan insanları. " Clinton satın almadı. “Biz Danimarka değiliz” diye yanıtladı. “Danimarka'yı seviyorum. Biz Amerika Birleşik Devletleri'yiz ve kapitalizmin aşırılığını dizginlemek bizim işimiz; [! 4693 => 1140 = 1!

 2. Geçtiğimiz birkaç yıl içinde, özellikle de Norveç, sakinlerine ve işverenlerine çok yardımcı olan emeklilik sisteminde bazı akıllı değişiklikler yaptı. Norveç, Next Avenue meslektaşım Richard Eisenberg'in Temmuz ayında yazdığı 43 ülkede veri odaklı bir emeklilik güvenliği sıralaması olan 2016 Natixis Küresel Emeklilik Endeksi'nde 1 numaraydı.

Pansiyonlar: Norveç'te Ortak, Ancak Burada Değil

 1. Norveç'te - İsveç, Danimarka, Almanya ve diğer büyük sanayi ülkelerinin yanı sıra - kamu ve özel sektör işçileri bir tür emekli aylığıyla karşılanıyor. Ancak ABD’de, şirket çalışanlarının yaklaşık yarısı işveren destekli bir emeklilik planına erişemiyor.

 2. “Avrupa'daki konferanslara gittiğimde ve onlara Amerikan işçilerinin yarısının emekli maaşları olmadığını söyledim” diyor Emekli Eşitlik Laboratuarı araştırma direktörü Anthony Webb. Sosyal Araştırmalar Yeni Okulundaki Schwartz Ekonomi Merkezi.

 3. Norveç'te Sosyal Güvenlik sınırları boyunca hükümet tarafından sağlanan bir emeklilik maaşı var. Ancak 2011'de ülke, ötesine geçen oldukça akıllıca bir şey yaptı. Norveç, yaşlı Norveçlileri istihdamda kalmaları için teşvik etmek amacıyla AFP olarak bilinen özel sektör emeklilik sistemini elden geçirdi.

Norveç Emeklilik Sistemini Nasıl Geliştirdi

 1. Çoğu Norveçli şirket emeklilerdeki işçilere AFP emekli aylığı sağlamak zorundadır. Ancak, 2011'den önce, bu işçiler 62-67 yaşları arasında emekli olabilirler; AFP emeklilik maaşlarının büyüklüğü, istihdam kazançlarına bağlı olarak (test anlamına gelir) ve 67 yaşına kadar ödeneklerin ödenmesini ertelemenin finansal bir ödülü yoktu. Emekli maaşlarına 62 yaş civarında almaya başladı.

 2. Ancak, 2011’den başlayarak, AFP emeklilik maaşı artık istihdam kazanımlarına dayanarak ortalama olarak test edilmedi, bu nedenle Norveçliler emeklilik maaşı alırken çalışmaya devam etmek istiyorlarsa ceza alamazlardı. Emekli maaşının büyüklüğü artık her yıl artmakta, bir işçi 75 yaşına kadar talepte bulunmayı ertelemektedir. (Bu konuda daha fazla bilgi edinebilirsiniz, "Emekli Davranışı Sosyal Güvenlik Kurallarındaki Önemli Değişikliklere Nasıl Karşılık Verir?" Norveçli 2011 Emeklilik Reformu "ekonomistler tarafından Norveçli İşletme Okulu'ndan Christian Brinch, Chicago Üniversitesi'nden Ola Vestad ve İstatistik Norveç ve Zürih Üniversitesi'nden Josef Zweimuller).

 3. Peki bu reformların sonucu neydi? 62'de fayda talebinde bulunan AFP'ye hak kazanan işçilerin yüzdesi yüzde 30'dan yüzde 50'ye yükseldi, ancak 62'de talep ettikten sonra çalışmaya devam eden kesir yaklaşık yüzde 13 arttı.

 4. Bir başka deyişle, emekli aylığına başvurma ve çalışmayı durdurma kararı arasındaki geleneksel bağlantı koptu. Yeni doğmamış dünyasına hoş geldiniz.

 5. "En önemli ders, kazanç testini kaldırdığınızda ve insanlara faydalarına ne zaman başlayacakları konusunda esneklik kazandırırken, insanların erken emeklilik tarihlerinde çalışmaya devam etmeleri daha muhtemeldir" dedi. -author Vestad. “İnsanlar faydalarını alma ve çalışmaya devam etme fırsatını takdir ediyor gibi görünüyor.”

Norveççe Olarak Emekli Olmak

 1. ABD için Norveç tecrübesinden iki ders görüyorum. [! 4693 => 1140 = 4!

 2. ABD'li işçilerin neredeyse yüzde 40'ı en kısa sürede sosyal yardım talep ediyor - 62'de. Ancak, Ekonomi Politikası Enstitüsü'nün (EPI) yaptığı bir analiz, tüm işçilerin, kendilerinden önce hak talebinde bulunmadıklarını tespit etti. Tam Emeklilik Yaşı 66 iş piyasasını terk ediyor. 2011 yılında yapılan bir çalışmada, EPI ekonomisti Monique Morrissey, 62-64 yaşları arasındaki evli ve evli çiftlerin neredeyse yarısının işten kazanç elde ettiğini ve gelirlerinin yaklaşık dörtte birini oluşturduğunu tahmin ediyor. Morrissey “Birçok insan tam veya yarı zamanlı bir işten elde edilen geliri desteklemek için emeklilik ödeneği kullanıyor ve bu nedenle geleneksel anlamda“ emekli ”değil” diye yazdı. [! 4693 => 1140 = 4!

 3. Sosyal Güvenlik kazanç testini ortadan kaldırmak bir başka yardımcı hamle olabilir. 2016'da kazancınız 15.720 ABD Dolarını aşarsa ve normal emeklilik yaşından önce talep ediyorsanız, kazancınızın bir kısmını durduran kazanç testi - 60'lı yılların başlarında iş gelirlerini tamamlamaları gerekenler için gereksiz bir mali ceza uygular.

 4. Gelişmiş Sosyal Güvenlik ödemeleri olan tüm çalışanlar için evrensel bir 401 (k) veya IRA'nın birleştirilmesi etkili bir çözümdür.

Emeklilikte Çalışmak İsteyenler

 1. Boston Üniversitesi’nde ekonomi profesörü olan Joseph Quinn, Boston College’daki ekonomi profesörü Joseph Cahill, Boston’daki Sloan Yaşlanma ve Çalışma Merkezi’nde ekonomist ve ABD’de ekonomist olan Michael Giandrea’nın ekonomisti Çalışma İstatistikleri Bürosu, yaşlı Amerikalıların çoğunluğunun emeklilik yıllarında gelir elde ettiğini belgelemiştir. Araştırmacılar, bu kişilerin genellikle çalışılan saatleri azalttığını, işverenleri hayatın ilerleyen saatlerinde değiştirdiğini, ilk emeklilik döneminden sonra iş piyasasına yeniden girdiklerini ve çoğu durumda bu üç yolun bir kombinasyonunu takip ettiğini belirtti. [! 4693 => 1140 = 5!

 2. Başka bir deyişle, yaşlı Amerikalıların çalışmasının istisna olduğunu düşünmeyi bırakın. Onlar yeni normal.

 3. Norveç'i düşün! ABD’de yeniden doğuşun artan popülaritesi, politika yapıcıların 62’yi geçtikten sonra kendilerini desteklemek için daha fazla sayıda insanın iş geliri ve emeklilik tasarruflarını bir araya getirmek isteyeceklerinin farkında olmaları gerektiği anlamına geliyor. evrensel, "" esnek "ve" seçim "

 4. Ayrıca Next Avenue'den:

 5. Neden bazı yetişkin çocuklar ebeveynlerini kesti

 6. Yaşlanan Ailene Söylemeyecek 8 Şey

 7. 10 Boomers İçin Akıllı Telefon Uygulaması OlmalıDonate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407