Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Elma Pektininin Yararları

Yaratıcı Kullanımlar

 1. Pektin, tüm bitki hücre duvarlarında ve dokularında bulunan bir tür lifdir. Hepsi pektin içerebilse de, pektin miktarı ve konsantrasyonu bitkiler arasında değişir. Elmalar, diettaryfiberfood.com'a göre özellikle yüksek miktarda pektin içerir ve yüksek oranda konsantre elma pektini, birçok sağlık yararı sağlar. Elma pektini, taze elmaların cildinde ve hamurunda veya bir besin takviyesi olarak bulunur.

Çözünür Elyaf Sarf Malzemeleri

 1. Çözünebilir fiber, suda dağılabilen veya dağılabilen fiberdir. Örneğin, yulaf ezmesi, iyi bir çözünür lif kaynağı bırakırsanız, suda çok uzun süre kalırsa, suda bir jel tipi madde formu göreceksiniz. Elma pektini, hastalıkların önlenmesinde ve tedavisinde önemli bir rol oynayan zengin bir çözünebilir lif kaynağıdır. Amerikan Kalp Birliği, diyetinize çözünen lif eklemenin kalp hastalığı riskinizi azaltacağını ve kötü kolesterol seviyelerinizi yalnızca düşük yağ içeren bir diyet takip etmekten daha fazla azaltabileceğini bildiriyor. Ulusal Sağlık Enstitüleri'ne göre çözünür lif, bağırsaklarda emilen miktarını azaltarak kolesterolü düşürmeye çalışır.

Metabolik Sendromu Karşı Koruyor

 1. Metabolik sendrom kalp hastalığı, felç ve yüksek kan şekerine katkıda bulunan bir grup risk faktörüne verilen bir terimdir. Ulusal Kalp, Akciğer ve Kan Enstitüsü tarafından listelenen risk faktörleri, yüksek kan basıncı, yüksek kan şekeri, yüksek trigliseritler, yüksek kolesterol seviyeleri ve geniş bir bel çevresidir. "Tarım ve Gıda Kimyası Dergisi" nin Mayıs 2008 sayısında yapılan bir çalışmada, elma pektini ile beslenen sıçanların kan şekeri, toplam kolesterol, trigliserit ve ağırlıkta bir azalma olduğu tespit edildi. Bu faktörlerin birindeki veya tamamındaki azalma, yüksek tansiyondaki azalmaya da katkıda bulunur. Araştırmacılar, pektin gruplarındaki farklılığı kolesterol profiline “dikkat çekici” olarak nitelendiriyor ve elma pektininin bir gün metabolik sendrom tedavisi olarak kabul edilebileceğini öne sürüyor. [! 74126 => 1130 = 4!

Bağırsak Ortamını Geliştirir

 1. Sağlıklı bir bağırsak sistemi, hem iyi hem de kötü bakterileri içerir, bu da en iyi durumun, iyi bakterilerin kötü sayıyı geride bıraktığı durumdur. Bağırsak bakterilerinin görevi gıdaları sindirmemize, besinleri emmemize ve virüsleri ve kötü bakterileri kontrol altında tutmamıza yardımcı olmaktır. “Anaerobe” nin 19 Mart 2010 tarihli baskısı, artan elma alımının bağırsak ortamını iyileştirdiğini ve özellikle işin yapılmasına yardımcı olan elma pektininin olduğunu bildirmektedir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407