Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Elma Detoks Diyeti

Fiber Destek

 1. Günde bir elma hakkında söylediklerini alın ve iki günde yenen birçok elma ile çarpın. Bazı pratisyen hekimler, elma detoks diyetinin, toksinlerin atılmasına yardımcı olarak ve sindirim sistemini dinlendirmeye yardımcı olarak vücudu canlandırdığına inanmaktadır. Gebe kadınlar ve kan şekeri problemleri olan ve diyabet, böbrek, kalp veya karaciğer hastalığı gibi durumlar bu kadar hızlı olmamalı ve diğerleri başlamadan önce sağlık uzmanlarıyla konuşmalıdır.

Elma Detoksunun Kökenleri

 1. 20. yüzyılın başlarında, çiğ elmalar, hafif bir sarılık vakası olan İsviçre doktoru Max Bircher-Benner’ı iyileştirerek, çiğ sebzelerin iyileştirici gücünün tutkulu bir savunucusu olma yolunda ilerlemiş olduğu iddia edildi. ve meyveler. Anavatanının dışında, adını hala taşıyan elma çivili kahvaltılık gevrekleri geliştirmekle tanınır: Bircher müsli. Bir okyanus ötede ama aynı anda Kentucky, Hopkinsville’in “uyuyan peygamberi” Edgar Cayce, trance’de tıbbi yardımlar veriyordu. Bu nedenle, birçok hasta arayanlara vücutlarını sadece elmalardan oluşan üç günlük bir diyetle detoksifiye etmek ve enerji vermek için danışmanlık yaptı.

Elmaların Beslenme Özellikleri

 1. Mütevazı elmalar bir beslenme merkezidir. Amerika Birleşik Devletleri Besin Veri Laboratuarı'na göre, bir yumruk büyüklüğünde bir elma sadece 81 kalori içeriyor ancak iyilikle doludur. Çözünen lif, pektin, kan damarlarında plak birikimini önlemeye yardımcı olurken, çözünmeyen lif, selüloz, sindirim sisteminin, atıkları bağırsak yolu boyunca hızlı bir şekilde dökme yoluyla hareket ettirmesine yardımcı olur. Elmalar kalsiyum, demir, fosfor ve potasyumun yanı sıra B kompleksi folatları ve A ve C vitaminleri bakımından zengindir.

Nasıl Hazırlanır, Devam Edilir ve Bitirilir

 1. Evde kalmak ve rahatlamak için iki günlük bir süre boyunca detoksunuzu planlayın. Bir hafta önce karbonhidrat, çay, kahve, alkol ve sodaları kısarak hazırlamaya başlayın. Yemeklerin boyutunu küçültün ve bir sebze salatası yapın, günün son yemeğinizi yapın. Başladıktan sonra, tek yiyeceğiniz çiğ, soyulmamış elmalar olabilir, ancak sınırsız miktarda ve her çeşit çeşit izin verilir ve lezzet olarak tarçın, zencefil veya kakule kullanabilirsiniz. İzin verilen içecekler sadece su ve bitki çayıdır. Hızlı, yorgunluk, kas ağrıları, baş ağrıları, abdominal şişkinlik, gaz, kabızlık ve gevşek bağırsak hareketleri sırasında sık rastlanan, ancak kaçınılmaz olmayan belirtilerdir. Detoksunuz bittikten sonra, bir kase karışık meyve, bir yüzlü, sebze çorbası veya buğulanmış sebzeler ile normal bir diyete geri dönün.

Bu Diyetten Kimler Kaçınmalı

 1. Dini ya da sağlıkla ilgili nedenlerden dolayı oruç tutmak dünya çapında insanlar için geleneksel, ancak tıbbi uygulama dallarının değeri hakkındaki görüşler farklılık gösteriyor. Genel olarak, ana akım Batı tıbbı faydalardan ikna olmuyor. Naturopati, vücudun toksinlerden uzak tutulması ve optimum sağlık sağlanması için açlığın hem arzu edilen hem de gerekli olduğunu belirtir. Ayurveda pratisyenleri, bir kişinin oruç tutup tutmamasının ve nasıl kişisel beden tipine bağlı olduğunu söylüyor. Bununla birlikte, herkes kalp, böbrek veya karaciğer hastalığı, diyabet veya hamile veya emziren kadınlar gibi sağlık sorunları olan kişiler tarafından hızlı bir şekilde yapılmaması gerektiği konusunda hemfikirdir. Bunun gibi hızlı veya tek diyetli bir temizlik düşünüyorsanız, konuyu önce sağlık hizmeti sağlayıcınızla görüşün ve tıbbi denetim altında olmadıkça 48 saatten fazla uzatmayın.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407