Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Ekmekli Tavuk Pirzolağının Besin Değeri

Sağlıklı Seçenekler

 1. Ekmekli bir tavuk pirzola, basit bir ekmekli tavuk sandviçine veya tavuk parmesan gibi daha karmaşık yemeklere borç veren çok yönlü bir tavuk terkibidir. Bu tavuğa nasıl servis edileceğinden bağımsız olarak, makro besinler, lif, vitaminler ve mineraller de dahil olmak üzere bir dizi besin değeri sağlar.

Kaloriler ve Yağ

 1. 5 ons ekmekli bir tavuk göğsü, yemeğinize 310 kalori ve 6 gram yağ katıyor. Bu yağın iki gramı doymuş. “Mevcut Ateroskleroz Raporları” Ağustos 2011 sayısında yayınlanan bir araştırma, kardiyovasküler hastalık riskini azaltmanın bir aracı olarak doymuş yağ alımını sınırlandırdığını göstermektedir. Fırınlama veya mikrodalga işleminden ziyade ekmekli bir tavuk pirzola kızartmayı veya tavada kızartmayı tercih ederseniz kalorilerin ve yağların artabileceğini unutmayın.

Karbonhidratlar ve Elyaf

 1. Bir tavuk göğsüne yapılan ekmek karbonhidrat ve lif kaynağı olarak işlev görür. Bir pirzola 21 gram karbonhidrat ve 2 gram lif içerir; Bu besin maddelerinin ideal alımı sırasıyla 130 gram ile 25 ila 38 gram arasında değişmektedir. Bu tavuktaki karbonhidratlar enerji seviyelerine katkıda bulunur, oysa kullandığınız lif sindirim ve bağırsak sağlığını etkiler.

Protein

 1. Ekmekli bir tavuk pirzola yemek, protein alımınızı artırmak için iyi bir seçenektir. Bu tavuğun bir porsiyonu bu besleyiciden 44 gram verir, vücudunuzun her gün ihtiyaç duyduğu 46 ila 56 gram proteinin önemli bir kısmı. Proteinin tavuktan alınması sağlık açısından fayda sağlayabilir. “Mevcut Ateroskleroz Raporları” nın Eylül 2011 sayısında yer alan araştırmalar, kanatlılar açısından zengin bir diyetin, kırmızı ette yüksek bir diyet yiyen insanlarla karşılaştırıldığında, koroner kalp hastalığı gelişme riskinin yüzde 13 ila 30 oranında daha düşük olduğunu gösterir.

Vitaminler ve Mineraller

 1. Ekmekli tavuk pirzola, vücudunuzun hücrelerine oksijen verilmesine katkıda bulunan bir mineral olan servis başına günlük önerilen demir alımının yüzde 19'unu sağlıyor. Ayrıca her gün ihtiyaç duyduğunuz A vitamininin yüzde 8'ini alırsınız. Bu tavuktaki A vitamini içeriği görme kabiliyetini arttırır. Bir ekmekli tavuk pirzola bir porsiyon daha az miktarda kalsiyum ve C vitamini sağlar.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407