Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Ekmeğin Meyve Yararları

Organik Patatesler Alın

 1. Ekmek ağacı meyvesi veya Artocarpus altilis, güney Hindistan ve Orta Amerika'nın seçili bölgeleri de dahil olmak üzere tropik iklimlerde ağaçlarda yetişen bir meyve türüdür. Bu meyve pişirilebilir veya çiğ olarak yenebilir ve bazen un haline getirilir. Ekmeği karbonhidrat bakımından zengindir ve diyet lifi, mineraller ve vitaminler sağlar, bu nedenle diyetinize faydalı bir katkı olabilir.

Karbonhidrat bakımından zengin

 1. Ekmeklik meyve suyu karbonhidrat bakımından zengin, çünkü 1 su bardağı yaklaşık 60 g besin sağlıyor. Karbonhidratlar vücudunuzun birincil enerji kaynağıdır, bu nedenle ekmek hamuru gibi karbonhidrat bakımından zengin yiyecekler sporcular ve diğer aktif kişiler için faydalı olabilir.

Fiberde Yüksek

 1. Ekmek hamurunun bir sağlık yararı, meyvenin lif açısından zengin olmasıdır. Bir bardak bu besleyiciden 10.8 g içerir. Fiber birçok sağlık yararı sunar: doygunluğu artırmaya yardımcı olur, sindirime yardımcı olur ve kolesterol seviyenizi düşürmeye yardımcı olabilir.

Düşük Yağ İçeriği

 1. Ekmeklik meyve yağı düşüktür, çünkü 1 fincan sadece .51 gr. Düşük yağ içeriği nedeniyle, bu meyveyi düşük yağlı bir diyete dahil etmek isteyebilirsiniz. Bununla birlikte, ekmek kızartmanızı derin kızartırsanız veya pişirirseniz veya şeker ve tereyağı ile servis yaparsanız, bu yağ içeriğini önemli ölçüde artıracaktır. [! 3392 => 1130 = 5!

 1. Ekmeklik meyve proteini düşük, çünkü 1 su bardağı sadece 2.35 g. Her ne kadar protein bazı sağlık yararları sunsa da, bazı durumlarda düşük proteinli bir diyet yemek yardımcı olabilir. Çok fazla protein karaciğerinize ve böbreklerinize baskı yapabilir, bu nedenle karaciğer veya böbrek problemleriniz varsa, ekmek ezmesi diyetinize dahil etmek için düşük proteinli bir seçenektir.

Yüksek Potasyum İçeriği

 1. Ekmek unu, mineral potasyum bakımından zengin, 1 bardakta 1078 mg. Potasyum sağlığınız için hayati öneme sahiptir, çünkü vücudunuzda kalbin dahil olmak üzere iskelet kası ve düz kaslarınızdaki kas kasılmalarına neden olan elektrik yükleri taşır.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407