Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Ekmeğe sürülen süt ürünlerinde ne kadar yağ var?

 1. 1 dilim (15 gram) süt ürününde 3,6 gram yağ var, 2,3 gram doymuş yağ. Kalbinizin ve kan damarlarınızın bol miktarda doymamış yağ içeren ürünleri tercih etmesi sağlıklıdır. Doymamış yağ, örneğin sıvı yağda, az yağlı margarinde, sıvı pişirme ve kızartma ürünlerinde, avokadoda, kuruyemişlerde ve (yağlı) balıklarda bulunabilir.

Yağa ihtiyacınız var mı?

 1. Yağa ihtiyacınız var. Yağ, vücudunuz için önemli bir yakıttır. Yağ ayrıca A, D ve E vitaminlerini almanızı sağlar. Doymuş yağı doymamış yağ ile değiştirirseniz, kardiyovasküler hastalık riskini de azaltırsınız. Diyetinizdeki yağlarla ilgili 2 ipucumuza göz atın.

Yayılan süt ürünleri diyetinize nasıl uyuyor?

 1. Artık süt ürünlerinde ne kadar yağ ve doymuş yağ olduğunu biliyorsunuz. Her gün ne kadar yağ aldığınızı bilmek ister misiniz? My Eetmeter'da ne yediğinizi ve ne içtiğinizi daha uzun süre takip edebilirsiniz. Bu çevrimiçi günlük daha sonra toplamda ne kadar enerji ve besin tükettiğinizi hesaplar.

Farklı miktar mı, farklı ürün mü?

 1. Farklı bir miktar veya birim 'süt ürünleri' seçmek ister misiniz? Bunu kalori denetleyicide ayarlayabilirsiniz. Ayrıca tamamen farklı bir ürün için ne kadar yağ içerdiğini de görebilirsiniz.

Uygulama 'Sağlıklı seçiyor muyum?'

 1. Kalori ölçeri ile bir ürün için ortalama bir besin değeri elde edersiniz. Ancak marka bazında farklılıklar olabilir. Örneğin, bir makarna sosu diğer makarna sosu değildir. 'Kies I Healthy?' Uygulaması ile favori markanızın besin değerini de kontrol edebilirsiniz. Bu uygulama ile ürünleri tarayabilir, arayabilir ve kolayca karşılaştırabilirsiniz. Play Store'da görüntüleyin App Store'da GörüntüleDonate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407