Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Ekşi Krema ile Lazanya Nasıl Yapılır

Ricotta Sodyum İçeriği

 1. Peynir ve et sosu ile lazanya erişte ile yapılan geleneksel lazanya onun yeri vardır, ancak bazen bazı şeyleri değiştirip daha hafif bir yemek sunmak daha memnuniyetle karşılanmaktadır. Lazanya diyet gereksinimlerinizi karşılamak için uyarlanabilen çok yönlü bir yemektir. Bu da bazen ekşi krema - özellikle az yağlı veya yağsız çeşitlilik - lazanya için kalın peynir katmanlarından daha iyi bir seçimdir.

Sebze Lazanya

 1. Bitkisel lazanya, taze sebzelerin iyiliğini sağlar ve ekşi krema kullanımına iyi bir şekilde katkıda bulunur. Erişte yerine ince dilimlenmiş kabak katmanları eklemeyi ya da geleneksel makarna eriştesiyle yapışmayı tercih edin, mantar, kabak, yaz kabağı ve havuç gibi bol miktarda sote edilmiş sebze ekleyin. Sebzeli lazanyaya kremsi bir doku kazandırmak için peynir dolgusunun bir kısmı için ekşi kremayı kullanın ve lezzeti artırın. Az yağlı Alfredo sosu ile birleştiğinde, ekşi krema, sebzelerin doğal lezzetlerini arttırır ve daha hafif geleneksel lazanyaya katkıda bulunur.

Meksika Lazanya

 1. Meksikalı lazanya, çocuklarla ve gençlerle sıkça etkilenen lezzetli bir yemek yaratmak için aşina olanı romanla birleştiriyor. Lazanya erişte yerine un veya mısır ekmeği kullanın ve baharatlı, yağsız et ve sebzelerle tabaklayın, az yağlı peynir serpin ve ince az yağlı ekşi krema ekleyin. Ekşi krema pürüzsüz ve kremsi olduğu için küçük bir miktar uzun bir yol alır ve bazı peynirlerin yerine kullanılabilir. Az yağlı veya yağsız versiyonuyla ekşi krema, sağlıklı yiyeceklerin sağlığa faydalarından ödün vermeden sağlam bir lezzet katar.

Geleneksel Lazanya

 1. Makarna eriştesi ve domates sosuyla yapılan geleneksel lazanya tarifleri, erişte ve et arasında kremsi tabakalar oluşturmak için tipik olarak bol miktarda parçalanmış veya harmanlanmış peynir gerektirir. Peynirin bir kısmı için ekşi kremayı, kremalılık oluşturmak ve keskin lezzetler eklemek için kullanabilirsiniz. Fırında pürüzsüz ve kremsi hale gelebilecek bir peynir tabakası yapmak için az yağlı ekşi kremayı mozzarella peyniri ile karıştırmayı deneyin.

Hususlar

 1. Normal ekşi krema yağ oranı yüksek, ancak aralarından seçim yapabileceğiniz çok az yağlı veya yağsız versiyon var. Ekşi krema pürüzsüz ve kremsi olduğundan ve lazanyadaki diğer malzemelerle harmanlandığı için, yağsız bir versiyon kullanılması lazanya gibi tariflerde lezzet üzerinde minimum etkiye sahiptir. Peynirin bir kısmını atlayarak ve daha az miktarda ekşi kremayı kullanarak tarifteki toplam yağı azaltabilirsiniz. Örneğin, 1 su bardağı kıyılmış mozzarella yerine 1/2 su bardağı yağsız ekşi krema kullanarak, lazanyadaki yağ içeriğini 25 gram azaltır.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407