Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Ekşi Krema için En İyi 7 Yer Değiştirme

Alt satırda

 1. Ekşi krema, çeşitli şekillerde tüketilen popüler bir fermente süt ürünüdür.

 2. Çorbalar ve fırında patatesler gibi yemeklerin üstünde bir sos çeşidi olarak kullanılır, ancak kek, kurabiye ve bisküvi gibi unlu mamullerde de bir bileşen olarak kullanılabilir.

 3. Yüksek yağ tabakası olan kremi, tüm sütün üstüne dökülmüş, laktik asit bakterileriyle birleştirerek yapılır. Bu bakteriler kremadaki laktoz olarak da bilinen şekeri tüketir ve laktik asidi atık ürün olarak salgılar.

 4. Laktik asit, kremin daha asitli olmasına ve keskin, ekşi bir tada neden olur.

 5. Ekşi krema pek çokları için popüler bir yemek olsa da, bazı kişiler tercihler, hoşgörüsüzlükler veya alerjiler nedeniyle kullanılamaz veya kullanılamaz.

 6. Bu makale, nasıl kullanılacağı da dahil olmak üzere ekşi krema için en iyi 7 ikame ediciyi listeler.

Bir Yerine Girmeniz Gerekebilir

 1. Ekşi kremayı aşağıdakiler dahil çeşitli nedenlerle değiştirmeniz gerekebilir:

 2. Bazı insanlar bu popüler çeşni pek çok sebepten yiyemez veya yiyemez.

 3. Neyse ki, bol miktarda süt ve süt ürünü olmayan alternatifler bunun için mükemmel bir alternatif.

1-4: Süt Bazlı Yedekler

 1. Ekşi kremayı değiştirmek için Yunan yoğurt, peynir, krem ​​fraiche ve ayran dahil birçok iyi süt seçeneği var.

 2. Yunanlı yoğurt, ekşi krema için mükemmel bir seçimdir.

 3. Normal yoğurt daha yüksek oranda sıvı veya peynir altı suyu içerirken, Yunan yoğurtunu peynir altı suyunun büyük bir kısmını çıkarmak için süzülmüş. Sonuç, ekşi kremaya çok benzeyen yoğurdun daha kalın ve keskin bir şeklidir.

 4. Dahası, Yunan yoğurdu kalorilerde ve yağlarda, protein bakımından da tam yağlı ekşi kremalardan daha yüksektir.

 5. Bir ons (28 gram) normal Yunan yoğurtu 37 kalori, 3 gram yağ ve 2 gram protein içerir. Aynı miktarda tam yağlı ekşi krema, 54 kalori, 6 gram yağ ve 1 gram protein içerir (6, 7).

 6. Yunan yoğurdu, sos, sos ve sosların yerine kullanılabilir.

 7. Ek olarak, normal ekşi krema yerine, unlu mamuller de dahil olmak üzere herhangi bir tarifte, eşit oranda tam yağlı Yunan yoğurt parçaları kullanılabilir.

 8. Bu peynirin zengin bir geçmişi var. Aslında, adı geçen peynir adının 18. yüzyılda Amerikan yerleşimcilerin tereyağı yapımında süt artıkları kullandığı, küçük evlerinde kır evi adı verilen yumuşak bir peynir oluşturmak için kullanıldığı düşünülmektedir.

 9. Süzme peynir bir peynir lor ürünüdür. Kaşarlar, peynir yapım prosesinden geriye kalan katı süt parçalarıdır; peynir altı suyu ise sıvı kısımdır.

 10. Yumuşak ve kremsi bir dokusuyla hafif. Ayrıca, küçükten büyüğe değişen çeşitli yağ yüzdelerinde ve lor boyutlarında sunulmaktadır.

 11. Dahası, süzme peynir kalorilerde daha az, yağda protein ve ekşi kremadan daha yüksek.

 12. Yarım bardak (112 gram) 110 kalori, 5 gram yağ ve 12.5 gram protein içerir. Başvuru için, yarım bardak ekşi kremalı 222 kalori, 22 gram yağ ve sadece 2.5 gram protein (6, 8) içerir.

 13. Bu peynir mükemmel bir düşük yağ, yüksek protein ikamesi yapar.

 14. Aslında, herhangi bir tarifte ekşi kremayı değiştirmek için bir fincan peynir, 4 yemek kaşığı süt ve 2 çay kaşığı limon suyu ile karıştırılabilir.

 15. Krem fraiche tam anlamıyla taze krema demektir. Bu süt ürünleri ekşi kremaya çok benzer ve yoğun kremaya bakteri kültürü ekleyerek yapılır.

 16. Ekşi kremaya benzese de, krem ​​şekeri daha kalın, peynir benzeri bir kıvama sahip ve tadı daha az keskin.

 17. Süzme peynir ve Yunan yoğurtunun aksine, ekşi kremaya göre daha fazla miktarda yağ ve kalori içerir. Bu nedenle, kalori sayanlar için en iyi seçenek olmayabilir.

 18. Bir ons (28 gram) porsiyon 100 kalori ve 11 gram yağ içerir, bu da ekşi kremadaki miktarın neredeyse iki katıdır (6, 9).

 19. Creme fraiche kalori yoğun bir yemek olmasına rağmen, yüksek yağ içeriği onu soslar ve çorbalar için ideal bir bileşen yapar, çünkü ayırma konusunda endişelenmeden kaynatın.

 20. Creme fraiche, ekşi krema için bire bir kolay bir ikame olarak kullanılabilir, ancak daha hafif lezzetinin yemeğin tadını çıkarabileceğini unutmayın.

 21. Geleneksel olarak ayran terimi, kültürlü kremadan tereyağı yapma işleminden kalan sıvıya atıfta bulundu.

 22. Bu işlem, bir süre sütün dinlenmemesini sağladı. Kremanın ve sütün ayrılmasını sağlayarak tereyağı yapımında kullanılan kalın kremayı bıraktı.

 23. Dinlenme süresi boyunca, doğal olarak oluşan laktik asit bakterileri süt şekerlerini fermente etti, ayran denilen keskin bir sıvı elde edildi.

 24. Hindistan ve Pakistan'da hala yaygın olmasına rağmen, Batı'da daha az kullanılıyor.

 25. Ekşi krema gibi, ticari ayran pastırma, ısıtma işleminden sonra bakteri eklenerek pastörize edilir.

 26. Keskin tadı ekşi kremaya benzese de, bir sıvıdır ve sadece fırınlanmış ürünlerde veya pansumanlarda ekşi krema yerine kullanılabilir.

5–7: Süt Dışı Alternatifler

 1. Ekşi krema için süt yerine kullanılan maddelere ek olarak, kullanabileceğiniz birkaç süt dışı alternatif vardır. Bu vegan dostu seçenekler arasında hindistan cevizi sütü, kaju fıstığı ve soya ürünleri bulunur.

 2. Hindistan cevizi sütü ekşi kremaya göre mükemmel bir süt ürünüdür.

 3. Hindistan cevizi suyuyla karıştırılmaması için hindistan cevizi sütü taze rendelenmiş hindistan cevizinin etinden gelir.

 4. Güneydoğu Asya, Güney Amerika ve Karayip mutfağında temel bir maddedir ve Kuzey Amerika'da giderek daha popüler hale gelmiştir.

 5. Hindistan cevizi sütü laktoz içermez ve vegandır, bu da süt alerjileri veya diyet kısıtlamaları olan insanlar için mükemmel bir seçenek yapar (10).

 6. İlginç bir şekilde, ekşi krema için istisnai bir ikame yapar.

 7. Tam yağlı hindistancevizi sütünün üstündeki krem, yağsız hale getirilebilir ve bitki özlü krema yerine kullanmak üzere elma sirkesi, limon suyu ve deniz tuzu ile karıştırılabilir. favori yemekler.

 8. Tam yağlı hindistancevizi sütü unlu mamullerde mükemmel ekşi krema değişimi yapabilir. Ekşi tadı taklit etmek için her bir bardak hindistan cevizi suyuna 1 çorba kaşığı limon suyu ekleyin.

 9. Sürpriz gibi görünse de, kaju ekşi krema için mükemmel bir alternatif oluşturur.

 10. Kaju fıstığı, tereyağlıdır, yağ oranı nispeten yüksektir. Yüksek yağ içeriği, onları ekşi kremaya mükemmel bir süt içermeyen alternatif yapan şeydir.

 11. Bir ons (28 gram), 155 kalori ve 12 gram yağ sağlar. Kaju fıstığı, ons başına 5 gramda da harika bir protein kaynağıdır (11). [! 580 => 1140 = 4!

 12. Bu süt içermeyen ekşi krema yerine çorba ve garnitürler için harika bir katkı sağlar, ancak pişirme için ideal olmayabilir.

 13. Piyasada veganlar için uygun olan ve süt ürünlerine alerjisi olan birçok ticari soya bazlı ekşi krema ikamesi var.

 14. Soya bazlı ekşi krema alternatiflerinin çoğu, gerçek miktarda olduğu gibi aynı miktarda kalori ve yağ içerir.

 15. Örneğin, soya bazlı ekşi kremaya özgü 1 ons porsiyonda 57 kalori ve 5 gram yağ varken, aynı miktarda ekşi kremada 54 kalori ve 6 gram yağ ( 6, 12).

 16. Dahası, bu ürünler yemek tariflerinde ve fırınlamada ekşi krema yerine birebir ikame olarak kullanılabilir, böylece süt tüketmeyenler için uygun bir seçenek haline gelir.

 17. Bununla birlikte, genellikle bazılarının sağlık nedenlerinden sakınmak isteyebilecekleri ilave şeker ve koruyucular dahil olmak üzere çeşitli bileşenler içerirler.

 18. Neyse ki, soya bazlı ekşi kremayı evde kolayca yapabilirsiniz. Sadece ipeksi tofu ile elma sirkesi, limon suyu ve tuzu karıştırın.

 19. Özet: Ticari veya ev yapımı soya bazlı ekşi kremler, organlar ve sütün alerjisi olanlar için uygundur. Ekşi krema yerine tariflerde kullanılabilirler.

Alt Çizgi

 1. Ekşi krema popüler bir bileşendir. Ancak, bazı insanlar alerjiler, tercihler nedeniyle veya sadece bir tarif için hızlıca değiştirilmeleri gerektiğinden lezzetli bir alternatife ihtiyaç duyarlar.

 2. Neyse ki, ekşi krema için çok çeşitli uygun mandıra ve mandıra olmayan standlar var.

 3. Bazı ekşi krema dilimleri en iyi malzemeler ve soslar için kullanılırken, diğerleri pişmiş ürünlere mükemmel bir katkı sağlar.

 4. En sevdiğiniz yemeğin lezzetini bozmayacak ekşi krema yerine bir alternatif arıyorsanız, bu listeden bir seçenek seçmek.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407