Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Şekersiz Puding Sağlıklı mı?

Çikolata ve Kanser

 1. Kalp sağlığına bağlı düşük yağlı bir diyet uyguluyorsanız, şeker içeriğinizi izlemek yemek planınızın bir parçası olabilir. Şekerli yiyecek ve içeceklere aşırı yükleme yapılması sizi bazı tıbbi durumlar için daha yüksek risk altında bırakabilir ve ayrıca kilo alımına ve obeziteye neden olabilir. Diyetinizden olabildiğince fazla şeker almamak kalbinizin ve böbreklerinizin sağlıklı kalmasına yardımcı olacaktır.

Tatlar

 1. Diyetinize puding uygulamanın sağlıklı bir faydası, lezzet çeşididir. Vanilya, çikolata, tereyağı, antep fıstığı, muz kreması, peynirli kek, limon, çikolata sos ve beyaz çikolata gibi seçilebilecek çeşitli lezzetler var. Soğuk bir puding porsiyonunu yediğinizde, yüksek kalorili ve şekerli dondurma ve kremaya alternatif olarak canlandırıcı ve lezzetli bir tatlı olabilir. İstenirse, pudingler, ana içerik olarak puding isteyen tatlılar, süt sallar ve tatlılar dahil olmak üzere diğer az yağlı tariflere destek olarak ekleyebilirsiniz.

Yapay Tatlandırıcılar

 1. Şekersiz puding içindeki ana bileşenlerden biri neotam, sakarin, sukraloz, asprartam veya asesülfam potasyum gibi yapay tatlandırıcıdır. Pudinglerin ve diğer şekersiz ürünlerin çoğu, şekerin tatlılığını taklit etmek veya desteklemek için yapay tatlandırıcılar kullanır. Yapay tatlandırıcıların çoğu hafif bir tat alma özelliğine sahiptir. Bazı insanlar tatlandırıcıları şekerden daha tatlı bir tat olarak rapor eder.

 2. ABD Gıda ve İlaç İdaresi yapay tatlandırıcıların güvenliğini düzenlerken, uzun vadeli, yapay tatlandırıcı alımı konusunda bazı endişeler var. Amerikan Kanser Derneği, sakarinin, yüksek dozlarda alındığında veya yüksek miktarlarda tüketildiğinde idrar kesesi kanseri ile bağlantılı olduğunu bildirmektedir.

Şeker

 1. Doğal şeker, pek çok üründe tatlandırılmasını sağlayan bir bileşendir. Şeker, insanlarda kan glukoz düzeyleriyle doğrudan ilişkili olduğundan, diyabet hastasıysanız veya diyabet riski taşıyorsanız, şeker zararlı olabilir - özellikle düzenli tüketiyorsanız. Şekersiz puding, şeker içeren normal anlık pudingleri yemek yerine kan şekeri seviyesini izleyenler için daha sağlıklı bir seçenektir.

Kalori

 1. Şekersiz puding düşük kalorili bir besindir. Bir porsiyon Jell-O marka şekersiz puding, 60 kalori içerir. Her pudrasız puding porsiyonunda yalnızca 1,5 g toplam yağ ve 270 mg sodyum bulunur - bu, düşük yağlı diyet programınızın bir parçası olarak puding yemenizi sağlar. Alışılagelmiş sabah, öğleden sonra veya gece geç saatlerinde atıştırmalıkların yerine ekleyebilirsin. Puding ayrı servis kaplarına gelir veya kuru, hazır ambalajlar satın alabilirsiniz.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407