Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Şekersiz Kakao Spike Blood Sugar mu?

Süt Ürünlerini Unutma

 1. Diyabet hastalarının, yemekten önce ve sonra dönem için farklı kan şekeri hedefleri var. Amerikan Diyabet Derneği, kan şekeri seviyelerinin yemekten 2 saat sonra 180 mg / dL'nin üzerine çıkmamasını önerir. Bazı yiyecekler yedikten sonra 1-2 saat içinde kan şekerinizi yükseltirken, diğer yiyecekler kan şekeri seviyenizi daha sabit tutmanıza yardımcı olur. Kan şekeri iğneleri, kalp, beyin, böbrekler, gözler ve ayaklarınızdaki kırılgan kan damarlarınıza zarar verebilir. Sıcak kakao yapmak için kullanılan kahverengi ve acı bir toz olan şekersiz kakao tozu, kendi başına yenirse kan şekeri yükselmesine neden olmaz.

Beslenme Değerleri

 1. Şekersiz kakao tozu 12 kalori, 1 g protein, 0.7 g yağ, 3.2 g karbonhidrat, 0.1 g şeker ve yemek kaşığı başına 1.6 g lif içerir. Daha büyük bir miktar kullanırsanız, örneğin bir tarifte, 1 fincan 189 kalori, 15.6 g protein, 11.3 g yağ, 50.1 g karbonhidrat, 1.5 g şeker ve 25.6 g elyaf sağlar. 1 - 2 çorba kaşığı karıştırarak sıcak kakao hazırlarsanız. şekersiz kakao tozu ılık suyla şeker eklenmeden, sıcak içeceğinizin besin değeri kullandığınız şekersiz kakao tozu miktarıyla aynı olacaktır.

Toplam Karbonhidrat Vs. Net Karbonhidratlar

 1. Şekersiz kakao tozu şekeri çok düşük ve içerdiği toplam karbonhidratların yaklaşık yarısı lif şeklinde. Sadece karbonhidratların lifli olmayan kısmı - aynı zamanda net karbonhidrat olarak da adlandırılır - kan şekeri seviyenizi yükseltme potansiyeline sahiptir. Elyafı toplam karbonhidrattan düşerek net karbonhidratları hesaplayın. Örneğin, 1 yemek kaşığı ile hazırlanan sıcak kakao. Süt veya şeker eklenmemiş şekersiz kakao tozu 3.2 g toplam karbonhidrat ve 1.6 g lif veya 1.6 g net karbonhidrat içerir.

Kan Şekeri Çivileri

 1. Şekersiz kakaodan ya da kan şekerinizin yükselmesine neden olabilecek karbonhidrat içeren diğer yiyeceklerden elde edilen net karbonhidrat miktarı karbonhidratlara karşı kişisel toleransınıza bağlıdır. Sağlıklı insanlar kan şekeri artışına neden olmadan çok miktarda karbonhidrat yiyebilir. Öte yandan, bozulmuş insülin sekresyonu veya insülinin çalışma şeklindeki bir kusuru - insülin direnci olarak adlandırılan bir durum olan - kan şekeri artışını nispeten az miktarda karbonhidratla görebilirsiniz. Karbonhidratları çok iyi tolere etmediğinizden şüpheleniyorsanız, ister prediyabet, şeker hastalığı, isterse metabolik sendrom olsun, kan şekeri düzeylerinizi yedikten 1 ila 2 saat sonra kontrol etmek ve kanınızı veren karbonhidrat miktarını belirlemek için bir kan şekeri ölçüm cihazı kullanın. şeker çivileri. Bir yemekten sonra kan şekerinizi daha sabit tutan doğru miktarı bulana kadar karbonhidrat alımınızı kontrol edin. [! 59900 => 1130 = 5!

Kan Şekeri Dostu Davranır

 1. Çikolatanın tadını çıkarmayı seviyorsanız ancak kan şekeri seviyenizi düşürürse şımartmak istemiyorsanız, şekersiz kakao tozu iyi bir seçenektir. Yemek kaşığı başına sadece 1,6 g net karbonhidrat sütü, şeker, şeker veya tahıl gibi diğer yüksek karbonhidratlı yiyeceklerle birlikte yemediğiniz sürece, kan şekerinizi çıtırtıp çırpma işlemini gerçekleştirebilir. Kan şekeri dostu bir tedavi için, şekersiz sıcak kakao tozunu ılık suyla karıştırarak sıcak bir kakao hazırlayın. İsterseniz yapay tatlandırıcı ile tatlandırın. Ayrıca, şekersiz kakao tozunu, yüksek proteinli çikolata atıştırması için süzme veya ricotta peyniri ile karıştırabilirsiniz. Şekersiz kakao tozu bir yüzlü ya da yulaf ezmenize eklerseniz, bu ilave bileşenlere atfedilen karbonhidrat miktarını göz önünde bulundurun.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407