Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Şeker İlavesiz Organik Reçel Jöleleri

Daha İyi Bir Seçim?

 1. Bir bakkal veya süpermarketten reçel ve reçel alırken, bazı markaların şekersiz veya organik olduğunu fark edebilirsiniz. Princeton Üniversitesi ve Pennsylvania Üniversitesi, organik ve şekersiz olan reçel ve reçellerin sizin standart meslektaşlarınızdan daha iyi olabileceğini önerir.

Şekersizin Faydaları

 1. Rafine şekerler tükettiğinizde vücudunuzdaki kan şekeri yükselir. Bu, vücudunuza acil bir enerji artışı sağlasa da, kısa bir süre sonra kendinizi uyuşuk ve yorgun hissetmenizi sağlar. Şeker eklenmeden oluşturulmuş reçel ve reçelleri seçtiğinizde, vücudunuzun rafine şekerin neden olabileceği şeker çökmesine maruz kalmasını önleyecektir. Şekersiz olduklarını veya yüzde 100 meyvelerle yarattıklarını bildiren reçellere ve reçellere bakın.

Organiklerin Yararları

 1. Organik olmayan reçel ve reçel alırken, reçel ve reçellerin üretildiği meyvelerin artık bitki öldürücüler veya böcek ilacı içermediğinden emin olamazsınız. Organik reçeller ve jöleler kimyasal madde kullanmadan yetiştirilen meyveler içerir. Etikete "organik sertifikalı" yazdığından emin olun.

Options

 1. Süpermarkette şekersiz veya yüzde 100 meyve reçeli ve reçel seçiminden memnun değilseniz, bir çiftçinin pazarında veya yerel bir restoranda yerel olarak yapılan reçel ve reçelleri bulabilirsiniz. Yerel olarak yetişen meyveler tipik olarak mükemmel olgunlaştığında toplanır, bu da reçel ve jöleleri aşırı lezzetli ve lezzetli hale getirir.

Besin Farklılıkları

 1. Eklenen şeker içermeyen reçel ve jöleler, şeker eklenmiş olanlardan besinsel farklılıklara sahip olacaktır. Örneğin, meyve suyuyla tatlandırılan Polaner All Fruit Concord Üzüm Reçeli'ni, şeker ile tatlandırılmış Welch'in Concord üzüm reçeli ile karşılaştırdığınızda şeker içeriğinde farklılıklar göreceksiniz. Her iki reçel de 1 yemek kaşığı başına 50 kalori içermesine rağmen. Reçel, Polaner All Fruit Concord Üzüm Reçeli, Welch'in Concord Üzüm Reçeli'nden 5 g daha az şeker içerir.

Uyarılar

 1. Aspartam veya sorbitol gibi yapay şekerler içeren reçel ve reçelleri yemekten kaçının. Yapay şekerler, bazı çalışmaların zaman içinde toksik olduğunu gösterdiği ve potansiyel tümör büyümesine neden olduğu kimyasallar kullanılarak üretilir. Sadece taze meyve, pektin, bal veya agave nektarı gibi doğal malzemeler içeren reçel ve reçelleri satın alın.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407