Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Düşüşlere Karşı Şınav

Bölünmüş

 1. Sıkı bir programdayken bir egzersiz rutini seçmek, paranın karşılığını en iyi şekilde alabilmek için alıştırma yapmak demektir. Peki, daha iyi olan; Klasik push-up veya göğüs dipsi ve bench dips gibi gelişmiş egzersizler?

 2. Bu kalıcı egzersizler harika bir üst vücut antremanı için birkaç kas grubunu hedef alıyor. Her egzersiz sadece vücut ağırlığınızı kullanarak her yerde kolayca gerçekleştirilebilir, ancak her egzersizin faydaları hedeflediğiniz kaslara bağlıdır. Egzersizinizi fitness hedeflerinize göre seçin.

Mükemmel Push-Up

 1. Şınav bir sebepten dolayı temel bir egzersizdir. Bir push-up kollarınızı ve omuzlarınızı hedef alırken, aynı zamanda göğsünüzdeki, sırtınız ve çekirdeğinizdeki diğer kas gruplarını da etkiliyor. Bir şınavın tahta konumu, onu özellikle çekirdeğiniz için iyi hale getirir; Bu pozisyon rektus abdomini, iç / dış oblik, erector spinae, deltoid, latissimus dorsi ve tricepsinizi aktive eder. Çekirdek bir egzersiz bir daldırma egzersiz üzerinde bir şınav seçmek için harika bir neden.

 2. Mükemmel bir itme yapmak için tahta pozisyonuna başlayıp avuçlarınız omuzlarınızın altındaki yerde düz bir şekilde ve ayaklarınızla birlikte başlayın. Vücudunuzu dirsekleriniz 90 dereceye gelene kadar alçaltın, sırtınızı dik ve kilonuzu eşit şekilde dağıtın. Ardından, dikkatlice tekrar başlangıç ​​pozisyonuna getirin. [! 1346 => 1130 = 3!

 1. Düşüşler daha gelişmiş bir antrenmandır ve özellikle trisepsleri hedeflemek için iyidir. Dipin iki ana varyasyonu vardır. Bir bank daldırma ayağı, bir egzersiz tezgahı ayraç olarak kullanır, böylece vücudunuzu oturma pozisyonunda düşürebilirsiniz. Göğüs siperi parantez olarak paralel çubuklar kullanır, böylece bacaklarınızın altınızda serbestçe sarkmasına izin vererek yerine dalabilirsiniz.

 2. Mükemmel bir bankta dalma yapmak için, bir egzersiz bankı kullanarak, kollarınızı kalçalarınızın biraz gerisinde kalacak şekilde, oturma pozisyonunda kendinizi destekleyin. Başınızı ve gövsinizi dik tutun ve dirsekleriniz sıkışmış. Dirsekleriniz 90 dereceye gelinceye kadar kendinizi bankın kenarının altına indirin ve sonra kendinizi başlangıç ​​pozisyonuna getirin.

 3. Mükemmel bir göğsün dibi için, paralel çubukları kollarınız kilitliyken ve bacaklarınız serbestçe sarkarken, dizleriniz bükülmüş olarak yerleştirin. Göğsünüz ve başınız dik dururken, dirsekleriniz hafifçe alevlenerek vücudunuzu yavaşça dümdüz indirin. Dirsekleriniz 90 dereceye ulaştığında, kendinizi dikkatlice başlangıç ​​konumuna geri kaldırın.

Düşüşlere Karşı Şınav

 1. Düşüşler ve şınav farklı egzersizlerdir ve farklı kasları hedef alırlar. İkisini doğrudan karşılaştırmak zor. Bununla birlikte, 2012'de Amerikan Egzersiz Konseyi (ACE) tarafından yapılan uygunluk araştırması, çeşitli egzersizlere kıyasla, şınavlara göre dips için kas aktivasyonunun daha yüksek olduğunu göstermiştir.

 2. 2011 yılında yayınlanan ayrı bir ACE çalışmasında, ileri üçgen push-up varyasyonu ile aşılsa da, dips de çok etkili bir triceps egzersizi olarak bulundu.

 3. Peki, hangi egzersiz en iyisidir? Zindelik hedeflerinize bağlı olarak, bir daldırmadaki yüksek kas aktivasyonu zamanla daha büyük göğüs ve kol kaslarını temizleyecektir.

İtmeli ve Düşmelerin Avantajları

 1. Her egzersizin zindelik hedeflerinize mükemmel şekilde uyum sağlayabilecek faydaları vardır. Çok spesifik kasları hedef almak istediğinizde dips daha iyi bir seçimdir; tricepsleriniz, pektoralis majör, anterior deltoidler ve dengeleyici görevi gören trapezius için ideal bir egzersiz. Güçlü bir göğsün ve omuzların alınması, bir dalış rutini ile yalnızca şınavtan daha hızlı olabilir. Dipin daha yüksek kas aktivasyonu, daha kısa sürede daha fazla kazanç sağlayabilir.

 2. Şınav, yerleştirme ve vücut açınızla kolayca değiştirilebilir, zorluk seviyesi ve gireceğiniz kaslar artar veya azalır. Bu, push-up'ı toplam vücut zindeliği için bir dalıştan daha çok yönlü bir egzersiz yapar. Ayrıca, gün boyunca egzersiz yapmanın avantajı olabilecek bir tezgah veya paralel çubuklar olmadan her yerde şınav çekebilirsiniz. Bir push-up'ın tahta pozisyonu aynı zamanda diğer birçok egzersiz ve aktivite için size sağlam bir temel oluşturan çekirdek güçlendiricisidir.

 3. Her egzersizin zindelik hedeflerinize mükemmel şekilde uyum sağlayabilecek faydaları vardır. Çok spesifik kasları hedef almak istediğinizde dips daha iyi bir seçimdir; tricepsleriniz, pektoralis majör, anterior deltoidler ve dengeleyici görevi gören trapezius için ideal bir egzersiz. Güçlü bir göğsün ve omuzların alınması, bir dalış rutini ile yalnızca şınavtan daha hızlı olabilir. Dipin daha yüksek kas aktivasyonu, daha kısa sürede daha fazla kazanç sağlayabilir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407