Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Düşüşler Büyük Silahlar Almanıza Yardımcı Olabilir mi?

Hepsini bir araya getirmek

 1. Her zaman triceps titiz direnç egzersizleri ile bütünleştirildiğinde, kas kütlesi güçlendirilir ve güçlendirilir. Triceps dipleri, hacimli üst kol kasları inşa etmek isteyenler için böyle bir egzersizi temsil eder. İhtiyacınız olan tek şey sağlam bir sandalye, tezgah veya küçük bir platform olması nedeniyle egzersizi gerçekleştirmek için pahalı bir ekipman gerekmez. Triceps dipleri, triceps'inizi ve üst vücudunuzu etkili, bileşik bir egzersizle meşgul etmeniz gerektiğini hissettiğiniz her an evde yapılabilir.

Triceps ve Kas Kütlesi

 1. Triceps kasları kolun arka tarafında dirsek ile omuz arasında yer alır. Bir şeye ulaştığınızda veya uzağa itdiğinizde dirseğin kendisini uzamasına izin verir. İyi tanımlandığında at nalı gibi görünen büyük, üç başlı bir uzatıcı kastır. Dalma yaparken, tricepsler kolun genel boyutunu artıracak olan kas kütlesini kazanabilir. [! 1350 => 1130 = 3!

 1. Bu egzersiz için, triceps kaslarını kullanarak vücudunuzun tüm ağırlığını kaldırabilmenizi sağlayan bir banka ihtiyacınız var. Başlamak için bankın kenarına oturun ve ellerinizi poponuzun altına yerleştirin. Bacaklarınızı öne doğru tutun ve omurganızı kaldırırken karın kaslarınızı tutun. Vücudunuzu, dirseklerinizi yavaşça bükerek, dışkı kenarından geçerek yavaşça bükün. Dirseklerinizi uzatın, kollarınızı düzleştirmeye ve bu hareketi yaparken trisepsleri kullanmaya odaklanın. Dinlenmeden ve antrenmana devam etmeden önce üç sette 10 triceps dip yapmayı deneyin.

Çubuk Dips

 1. Triceps dipleri, çoğu spor salonunda bulunan paralel dip çubukları kullanılarak da gerçekleştirilebilir. İtme çubukları sağlamdır, kollarınızı uzatırken vücudunuzu destekleyen metal raflar ve ayaklarınız yere değene kadar kendinizi kaldırır. Triceps dip çubukları kullanılırken amaç, ayaklarınızın yere ulaşmasına izin vermeden vücudunuzu alçaltmak ve yükseltmektir. Bu, triceps kaslarınızla doğrudan rekabet halindeki güçlü ve yerçekimi kuvvetini yerleştirir. İlerlerken, vücudunuzu yükseltirken ve indirirken ayak bileği ağırlıkları takabilir veya ayaklarınızla küçük bir halter tutabilirsiniz.

Büyük Kollar ve Büyük Göğüs

 1. Sadece triceps dipleri olan üst-kol kaslarını güçlendirmekle kalmaz, pektoralis ana kaslarınız da faydalı bir egzersiz yapar. Vücudunuzun ana kası olan pec, vücudunuzu bir tabureye veya paralel daldırma çubuklara kaldırırken trisepsinize yardımcı olur. Bunlar ayrıca triceps dalışı yaparken en sık yaralanan kaslardır. Dalışların tamamlanmasına katkıda bulunan diğer kaslar arasında latissimus dorsi veya sırtınızı saran kaslar bulunur. Ayrıca, bir triceps dalışı sırasında kendinizi yükseltirken üst kolunuzu yükselten ve uzatan kas olan anterior deltoidi kullanırsınız.

 2. Sadece triceps dipleri olan üst kol kaslarını geliştirmiyorsunuz, pektoralis ana kaslarınız da faydalı bir egzersiz yapıyor. Vücudunuzun ana kası olan pec, vücudunuzu bir tabureye veya paralel daldırma çubuklara kaldırırken trisepsinize yardımcı olur. Bunlar ayrıca triceps dalışı yaparken en sık yaralanan kaslardır. Dalışların tamamlanmasına katkıda bulunan diğer kaslar arasında latissimus dorsi veya sırtınızı saran kaslar bulunur. Ayrıca, bir triceps dalışı sırasında kendinizi yükseltirken üst kolunuzu yükselten ve uzatan kas olan anterior deltoidi kullanırsınız.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407