Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Düşük Sodyum Dondurulmuş Yemekler: 10 Sağlıklı Seçenek

Alt satırda

 1. Çok fazla sodyum mu yiyorsunuz?

 2. Gıda ve İlaç İdaresi'ne (FDA) göre Amerikalılar günde ortalama 3,400 miligram sodyum tüketiyorlar. Bu, sağlıklı yetişkinler için USDA'nın günlük önerilen değerinden 1.000 mg daha fazladır ve Amerikan Kalp Birliği'nden en iyi kalp sağlığı için önerilenden yaklaşık 2.000 mg daha fazladır. FDA, sağlıklı yetişkinlerin günde 2.300 mg'dan az sodyum veya yaklaşık 1 çay kaşığı yemesini, ortalama bir Amerikalı ise her gün 5 veya daha fazla çay kaşığı yemesini önerir.

 3. Yüksek sodyum alımı, yüksek tansiyon ve kalp hastalığı gelişme riskinizi artırabilir. Halen yüksek tansiyon ve kalp hastalığı tanısı olan kişiler için daha az sodyum tüketmek yaygın olarak tavsiye edilmekle birlikte, düşük bir sodyum diyeti, Hastalık Kontrol Merkezlerine göre, sağlıklı yetişkinler için inme, kalp krizi ve diğer kardiyovasküler durumlar riskini azaltmaya yardımcı olabilir ve Önleme.

 4. Daha fazla bilgi: 8 düşük sodyumlu, kalp sağlıklı gıdalar >>

 5. Kan basıncı tipik olarak yaşla arttığından, sodyum alımını azaltmak yaşlı yetişkinler için özellikle önemli olabilir. Günlük sodyum alımını 1.500 mg'a düşürmek, kan basıncını FDA'ya göre genel 2.300 mg tavsiyeden daha fazla düşürür.

 6. Muhtemelen, bildiğinden daha fazla sodyum yiyorsun. Tüm bu sodyum nereden geliyor? Masanın üzerindeki tuz emici değil. Dondurulmuş yemekler gibi restoran, işlenmiş ve önceden paketlenmiş yiyecekler, Amerikalıların yediği sodyumun yüzde 75'inden fazlasını oluşturur. Sodyum, paketlenmiş gıdalarda lezzetin korunması, koyulaştırılması veya arttırılması için yaygın olarak kullanılır. Tuzlu tadı olmayan yiyeceklerde bile yüksek seviyelerde sodyum olabilir.

Ne aranacak

 1. Dondurulmuş öğünlerin hepsi eşit değil. Tek bir dondurulmuş pizza dilimi, bol miktarda 370 ila 730 mg sodyum ve 300'den fazla kalori alabilir. Çoğu öğünler, bütün gün yemelisiniz daha fazla sodyum ve yağ var.

 2. Cleveland Clinic, 600 mg'dan az sodyum, 500 kaloriden az ve 3 gram doymuş yağ içeren dondurulmuş yemekler aramanızı önerir. "Boş kalorilerden" veya protein, vitamin ve mineral bakımından düşük öğünlerden kaçınmaya dikkat edin. Sebze ve kepekli tahıllarla dolu yemekler sizi daha uzun süre tutacak ve daha yüksek bir besin değerine sahip olacaktır. Fazladan şeker ve yüksek oranda yağ içeren yemeklerden kaçının.

10 sağlıklı seçenek

 1. Organik ekmeği, siyah fasulye ve sebzelerle yapılan bu glutensiz, vegan yemeğinde porsiyon başına 190 mg sodyum ve 160 kalori var.

 2. Sabahları yataktan kalkmayı dört gözle bekliyoruz. Luvo'nun çelik kesim yulaf ezmesi, sizi daha uzun süre tutmak için kalbe sağlıklı bir lif ve protein ile doludur. Paketin tamamında sadece 120 mg sodyum ve 260 kalori var.

 3. Balık çubuklarının sadece çocuklar için olduğunu kim söyledi? Bu alerji dostu balık çubukları sürdürülebilir Alaska Pollock ile üretilmiştir ve glüten, süt ürünleri, fındık, soya, yumurta ve buğday içermez.

 4. Porsiyon başına 190 kalori ve 170 mg sodyum ile, biraz yemek de suçlu hissetmek zorunda değilsiniz.

 5. Garnitür veya ana yemek olarak mükemmel, bu quinoa porsiyon başına sadece 10 mg sodyum ve 140 kaloriye sahip. Organik kinoa, kabak ve tatlı patates ile yapılan bu dondurulmuş yemek, demir, potasyum ve A vitamini bakımından yüksektir

 6. Organik sebzeler ve kinoalar, sağlıklı ve yoğun bir öğün için, keten tohumu tortillerine sarılır. Tüm burritoda 270 kalori, 270 mg sodyum ve 10 gram protein bulunur.

 7. Bu Fransız usulü tost çubuklarıyla kahvaltınızı halindeyken yanınıza alın. Buğday, günlük ve yumurta gibi yaygın alerjenler olmadan yapılan her porsiyon 120 mg sodyum ve 270 kaloriye sahiptir.

 8. Küçük bir dondurulmuş yemeği parçalamaya çalışmayı unutun. Bu doyurucu vegan çoban pastasının tüm paketinde yalnızca 160 kalori ve 290 mg sodyum vardır. Amy'nin organik sebzeleri, klasik yağsız, sağlıklı bir dokunuş için kremalı patates püresi ile kaplanmıştır.

 9. Sukhi'nin samosaları ve hintleri Hindistan'a bir lezzet getiriyor. Ödüllü patates samosası, lezzetli bir garnitür veya aperatif için kişniş turşusu ile birlikte gelir. Giyilebilir tabakta 190 kalori ve porsiyon başına 300 mg sodyum var.

 10. Bir Tüccar Joe'nun 150'lik kaloride ve 270 mg sodyumda sağlıklı bir antre ile doldurmak için marul sargılı Joe's Thai Sweet Chili Veggie Burger.

 11. Lean Cuisine'nin atıştırmalık pizzası ile özleminizi giderin. Servis başına 300 mg sodyum ve 210 kaloride, bu atıştırma en iyi şekilde paylaşılır.

Paket servis

 1. Beslenme gerçeklerine ve içeriklerine hızlı bir bakışla dondurucu adacıktan sağlıklı, kalp dostu bir yemek seçebilirsiniz.

 2. Kalbin sağlıklı dondurulmuş yemeklerini bulmak için, Pittsburgh Üniversitesi Tıp Merkezi hizmet başına 300 mg'den az ve 500 kaloriden az olmayan düşük sodyumlu çeşitler aramanızı önerir. Günün geri kalanında sodyum alımınıza bağlı olarak, alımınızı donmuş öğün başına 600 mg'a kadar artırabilir ve günlük sodyum hedefinize ulaşmaya devam edebilirsiniz. Beslenme etiketindeki günlük sodyum miktarını dikkate almayın ve bunun yerine her porsiyondaki toplam miligrama odaklanın.

 3. Paketlenmiş ve dondurulmuş gıdalarda gizli sodyumdan kaçınmak için her zaman beslenme gerçeklerini mutlaka okuyun. "Düşük sodyum" veya "yüzde 25 daha az sodyum" diyen ambalajlar hala sodyumda yüksek olabilir. Aşırı sodyum yemekten kaçınmak için her porsiyondaki miligramı ve bir pakette kaç porsiyon olduğunu kontrol edin. Tuz, sodyum bikarbonat (kabartma tozu), sodyum nitrit, sodyum benzoat ve monosodyum glutamat (MSG) gibi bileşenlerin hepsi ilave sodyum katkı sağlar ve toplam miligrama dahil edilir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407