Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Düşük Karbonhidrat Diyette Kepekli Makarna Yiyebilir misiniz?

Muz

 1. Makarna sevgisinin düşük karbonhidrat diyete başlamasına engel olmasına izin verme. Bu tip diyet planının ilk aşamalarında karbonhidrat bakımından zengin yiyecekleri dahil etmenize izin verilmese de, kilo kaybettikçe ve karbonhidrat ödeneğiniz daha az kısıtlayıcı hale geldikçe, kepekli makarna gibi yiyecekler menüye eklenebilir. Karbonhidratlarınızı dikkatlice takip ederek limitleriniz dahilinde kaldığınızdan emin olun.

Düşük Carb Diyet Temelleri

 1. Düşük karbonhidrat diyeti ayarlı değildir. Kısıtlamalar günde 20 ila 150 gram arasında değişmektedir. Ancak Atkins ve South Beach gibi popüler ticari düşük karbonhidratlı diyetlerin birçoğu, başlangıçtaki kilo kaybına yardımcı olmak için karbonhidratları günde 20 ila 50 gramla sınırlayan bir indüksiyon aşaması olarak adlandırılır. Pişmiş 1/2 bardak servisinde 19 gram karbonhidratlı kepekli makarna günlük karbonhidrat ihtiyacınızın yarısını veya tamamını kullanır. Bu tür zorlu kısıtlamalar uygulayan diyetin ilk aşamalarında, karbonhidratlarınızın çoğu ıspanak, brokoli ve lahana gibi besin bakımından zengin sebzelerden gelmelidir.

 2. Ancak, kilo verdikçe, karbonhidrat miktarınız genellikle 60 gram veya daha fazla artar ve bu da burada ve tam buğdaylı makarnaya yer açabilir.

Tam Buğday Makarnasında Karbonhidrat Sayma

 1. 1/2 fincan kepekli makarnada 19 gram karbonhidrat varken, 19 karbonhidratı toplam karbonhidrat sayınıza göre saymak zorunda değilsiniz. Tam buğdaylı makarna bir lif kaynağıdır, yani lifleri toplam karbonhidrat içeriğinden çıkartan "net" karbonhidratları veya sindirilebilir karbonhidratları sayabilirsiniz. Yani, 1/2 fincan tam buğday makarnası 16 gram net karbonhidrata sahiptir, bu da 19 gram toplam karbonhidrat eksi 3 gram fiberdir. Buna karşılık, normal beyaz makarnanın aynı porsiyonunda 21 gram net karbonhidrat var, bu da 22 gram toplam karbonhidrat eksi sadece 1 gram lif içeriyor.

Makarna Dahil İçin İpuçları

 1. Günde 60 gram karbonhidrat kullanıyorsanız bile, 1/2 su bardağı kepekli makarna porsiyonu günlük karbonhidratınızın dörtte birini kullanır, bu yüzden hala yapmanız gereken oturması için biraz planlama. Porsiyonları kontrol altında tutmak için ölçüm kaplarını kullanın. Yemeğinize karbonhidratsız bir yığın eklemek için kıyma, köfte, karides veya dilimlenmiş tavuk gibi etler ekleyin. Düşük karbonhidratlı sebzeler de çalışır - örneğin 1/2 fincan pişmiş brokoli ve 1/2 fincan pişmiş karnabahar - toplam 4 gram net karbonhidrat - ve bunlar yemeğinizin besin kalitesini yükseltir. Ayrıca spagetti sosundaki karbonhidratları da saymanız gerekir. [! 2827 => 1130 = 5!

Düşük Karbonlu Makarna Seçenekleri

 1. Buğday makarnasıyla aynı olmasa da, karbonhidrat makarnaya benzer seçenekler olsa da kullanacağınız kadar karbonhidrat maliyeti olmayan ve kullanmanızın erken evrelerinde işe yarayabilir. plan. Shirataki erişte konjac kökünden yapılır ve 4 onsluk bir porsiyon için 1 gramdan daha az net karbonhidrat içerir. Bakkalünüzün buzdolabında bulunan bu düşük karbonhidratlı erişte için bak. Onları her zamanki makarnanız gibi kullanabilirsiniz.

 2. 1/4 bardak porsiyon başına 2 gram net karbonhidratı içeren spagetti kabağı, normal makarnanız için iyi bir takas yapar. Veya, kabak, sarı kabak veya jicama gibi düşük karbonhidratlı sebzelerden erişte yapabilirsiniz. Uzun, ince teller oluşturmak için sadece bir sebze soyucusunu veya özel bir sebzeli şehriye yapıcısını kullanın.

 3. Buğday makarnasıyla aynı olmasa da, karbonhidrat makarnaya benzer seçenekler olsa da kullanacağınız kadar karbonhidrat maliyeti olmayan ve kullanmanızın erken evrelerinde işe yarayabilir. plan. Shirataki erişte konjac kökünden yapılır ve 4 onsluk bir porsiyon için 1 gramdan daha az net karbonhidrat içerir. Bakkalünüzün buzdolabında bulunan bu düşük karbonhidratlı erişte için bak. Onları her zamanki makarnanız gibi kullanabilirsiniz.

 4. 1/4 bardak porsiyon başına 2 gram net karbonhidratı içeren spagetti kabağı, normal makarnanız için iyi bir takas yapar. Veya, kabak, sarı kabak veya jicama gibi düşük karbonhidratlı sebzelerden erişte yapabilirsiniz. Uzun, ince teller oluşturmak için sadece bir sebze soyucusunu veya özel bir sebzeli şehriye yapıcısını kullanın.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407