Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Düşük Karbonhidrat Diyetleri İçin En İyi Peynirler

Başarı için ipuçları

 1. Düşük karbonhidratlı diyetteki karbonhidratlar için günlük limit, diyet planına ve bir kişinin izlediği diyet aşamasına bağlı olarak 20 gram ila 90 gram arasında değişebilir. Bu miktarlar, Ulusal Sağlık Enstitüleri tarafından önerilen günlük 135 gramın altında ve tipik Amerikan günlük karbonhidrat tüketiminden çok daha düşük. Bu düşük karbonhidrat alımı, yiyebileceğiniz yiyecekleri sınırlarken, düşük karbonhidratlı diyetlerde çoğu peynir türüne izin verilir. Ancak, yağ ve sodyum bakımından düşük olanlar en sağlıklı seçeneklerdir.

En Düşük Karbonhidrat Peynirleri

 1. Bütün peynir türleri karbonhidratlarda nispeten düşük olsa da, bazıları diğerlerinden daha az içerir. Örneğin, bir ons keçi peyniri, brie, camembert, gruyere veya edam, 0.5 gram karbonhidrat veya daha azını sağlar. 1 onsluk porsiyon başına 1 gramdan az karbonhidratlı diğer peynirler arasında Tilsit, Roquefort, Gouda, mavi, kimyon, mozzarella, Parmesan ve İsviçre bulunur.

Kaçınılması Gereken Yüksek Karbonhidrat Peynirleri

 1. Ons başına 12 gram karbonhidrat içeren Gjetost peyniri, her biri 1/2 fincan porsiyonunda olduğu gibi, kısmen yağsız ricotta peynirinde olduğu gibi, düşük karbonhidratlı diyete uyması daha zordur. 6 gramdan fazla karbonhidrat. Süzme peynir de karbonhidratlarda nispeten yüksektir, 1/2 fincan başına 5 gramdan fazla yüzde 2 sütle elde edilen az yağlı çeşitten servis yapılır. [! 6221 => 1130 = 4!

 1. Pek çok peynir sodyum veya yağ bakımından yüksek. Aslında Amerikan peyniri, Amerikan diyetinde sodyuma en çok katkıda bulunan 10 ilaçtan biridir, bu nedenle çok fazla yerseniz, günlük 2.300 miligramlık sağlıklı yetişkinler için önerilen sınırlar dahilinde kalmak zor olacaktır. İyi bir sağlık ve kilo kaybı için doymuş yağ tüketiminizi kalorilerin yüzde 10'undan, toplam yağ alımınızı günlük kalorilerinizin yüzde 35'inden fazla olmayanlarla sınırlamak en iyisidir.

 2. Az yağlı veya düşük sodyumlu peynirlerden hoşlanmıyorsanız, yağda ya da sodyumda doğal olarak düşük olan peynirleri seçin. Yumuşak keçi peyniri hem yağda hem de sodyumda en düşük peynirlerden biridir, bir ons sadece 5 gram yağ ve 130 miligram sodyum sağlar. Camembert, tam yağlı süt mozzarella, Parmesan ve Tilsit, ons başına yaklaşık 7 gram yağ içerir ve bu da onları en düşük yağlı düşük karbonhidratlı peynirler arasında yapar. Düşük sodyum seçenekleri ons başına 178 miligram sodyum içeren brie ve ons başına 196 miligram kimyon peyniridir.

Potansiyel Peynir Zayıflama Yararları

 1. Düşük karbonhidrat diyeti uygulayan birçok kişi kilo verme umudunda olduğundan, peynirin kilo kaybı üzerindeki potansiyel etkilerini göz önünde bulundurmak iyi bir fikirdir. Çalışma sonuçları bu konuda karışık. Süt ürünleri bazen kilo kaybı için faydalı olarak lanse edilir. Örneğin, Temmuz 2005’te Obezite Araştırması’nda yayınlanan bir araştırma, süt tüketiminin artmasının yağ ve kilo kaybının artmasına yardımcı olabileceğini buldu.

 2. Bu çalışmaların çoğu süt veya yoğurt üzerine yoğunlaşsa da, peynirin vücut ağırlığı üzerindeki etkisini inceleyen bir çift var. Amerikan Klinik Beslenme Dergisi'nde Nisan 2007'de yayınlanan bir araştırma, daha yüksek peynir tüketiminin daha yüksek vücut kitle indeksi ile ilişkili olduğunu buldu. Bununla birlikte, Haziran 2011'de New England Tıp Dergisi'nde yayınlanan bir başka çalışmada, peynirin kilo alımı ile ilişkili olmadığı bulundu. Bu yüzden çelişkili sonuçlar var ve peynirin kilo alımına etkisi hala net değil.

Porsiyon Boyutuyla İlgili Dikkat Edilecek Hususlar

 1. Çok fazla peynir yemek, diyetinizde çok fazla yağ ve çok fazla kalori almak anlamına gelebilir, bu da olası kilo kaybı yararlarını sınırlar. ABD Tarım Bakanlığı tarafından ayarlanan önerilen süt alımı, günde 3 bardak süt eşdeğeridir. İki ons işlenmiş peynir, 1/3 bardak rendelenmiş peynir, 1/2 bardak ricotta peyniri, 2 bardak peynir veya 1,5 ons sert peynirden 1 bardak süt servisine eşittir .Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407