Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Düşük Karbonhidrat Diyetinde Yulaf Ezmesi veya Buğday Kreması?

Elyafta Daha Düşük

 1. Farina olarak da bilinen yulaf ezmesi ve buğday kreması, bu soğuk sabahlarda gerçekten yer açabilir, ancak sıcak tahılların düşük karbonhidrat diyetinize uyup uymadığını merak edebilirsiniz. Bu gerçekten karbonhidrat ödeneğinize ve bu yüksek karbonhidrat kahvaltılardan birine harcamak isteyip istemediğinize bağlıdır. Düşük karbonhidratlı diyetinize yulaf ezmesi veya buğday kremini nasıl ekleyeceğinizi bulmakta zorlanıyorsanız, hedeflerinize ve ihtiyaçlarınıza uygun bir yemek planı tasarlamanıza yardımcı olmak için kayıtlı bir diyetisyene danışın.

Yulaf Ezmesi ve Buğday Kremasında Karbonhidrat

 1. Yulaf ezmesi ve buğday kreması az miktarda karbonhidrat içermez. Her gevreklerin standart porsiyon boyutlarına dayanarak, 1/2 bardak kuru yulaf porsiyonunda 27 gram karbonhidrat bulunur ve 3 yemek kaşığı kuru kremalı buğdayda 25 gram karbonhidrat bulunur. Karbonhidrat miktarı yüksek olan bu tahıllara planınıza uyup uymayacağınızı belirleyebilir. Bazı düşük karbonhidrat planları sizi kilo kaybına atlamak için günde 20 gramdan başlatır ve bu da büyük bir yulaf ezmesi yemeyi zorlaştırabilir. Ancak, günlük 150 grama kadar izin veren daha serbest karbonhidratla sınırlandırılmış bir diyette, bu sıcak tahıllar planınıza kolayca uyabilir.

Tahıl için gidin

 1. Buğday unu, tam tahıllı buğdaydan yapılır, ancak pürüzsüz bir doku elde etmek için, tahıl kepek veya buğday çekirdeğini içermez, bu da onu rafine bir tahıl yapar. Yulaf ezmesi ise tam bir tahıldır. Her iki hububatta lif, 4 gram yulaf ezmesi ve 1 gram buğday kreması bulunur. Günlük karbonhidratları, toplam karbonhidrattan lif çıkaran net karbonhidrat kullanarak hesaplıyorsanız, mısır gevreğinizden birkaç karbonhidrat tıraş edebilirsiniz. Bu nedenle, yulaf ezmesi 23 gram net karbonhidrat ve normal, rafine buğday kreması 24 gramdır. Ancak, daha fazla lif elde etmek ve net karbonhidrat değerini düşürmek için servis başına 19 gram net karbonhidrat - 23 gram eksi 4 gram lif - tam tahıl türü için normal buğday kremini değiştirebilirsiniz.

Acı Mısır Gevrekleri ile Düşük Karbonhidratlı Bir Yemek Planı

 1. 20 gramlık karbonhidrat diyetinizde yulaf ezmesine veya buğday kremasına sığması zor olsa da, günde yaklaşık 60 gram alınmasına izin veriyorsanız eklemelisiniz. Örneğin, kahvaltıda yulaf ezmenizi su veya ağır krema veya tatlandırılmamış badem sütü gibi düşük karbonhidratlı bir sıvı ile yapabilirsiniz ve 27 gram karbonhidrat içeren bir yemek için suni tatlandırıcılar, tarçın ve dört kıyılmış bademle karıştırın. Öğle yemeğinde karbonhidrat yükünü, 18 bardak Sezar soslu 2 bardak karışık yeşillik üzerine ızgara tavukla ve 2 yemek kaşığı traş parmesan peyniri ahududu ile servis edilir. Düşük karbonhidratlı bir ızgara somon yemeği ve bir bardak buharda pişirilmiş lahana, 11/2 çorba kaşığı mısır gevreği, su ve yapay tatlandırıcı ile yapılan küçük bir tam tahıllı buğday kabının tadını çıkarmaya yer sağlar. Bu atıştırmalık yaklaşık 12 gram karbonhidrat içeriyor.

Alternatif Düşük Karbonhidratlı Kahvaltı Yemekleri

 1. Sıcak mısır gevrekleri kahvaltınız için olabilir, ancak tadını çıkartabileceğiniz kahvaltının bir sürü karbonhidrat maliyeti yoktur. 1 ons İsviçre peyniri ile doldurulmuş bir omlet ve birkaç dilim domuz pastırması ile 1/2 fincan pişmiş ıspanak sadece 2 gram karbonhidrat içeriyor. Düşük karbonhidratlı krepler, düşük karbonhidratlı, çok amaçlı bir pişirme karışımı kullanarak, kek başına 3 gram krep içeren krepler hazırlayın ve 6 gram karbonhidrat içeren 1/2 bardak yarıya çilek ile süsleyerek tatlandırın. 1 çorba kaşığı ağır çırpılmış krema dolgusu ekleyin, 1 gram daha koyun ve 2-gözleme yığınınız toplamda 13 gram karbonhidrat ağırlığındadır.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407