Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Dulse Deniz Yosununun Yararları

Tatlandırıcılar

 1. Palmaria palmata olarak da bilinen Dulse, kayalara bağlı büyüyen kırmızı deniz yosunu. Sadece sağlık yararları açısından zengin değil. Bu tuzlu deniz sebzesi çorbalar, çorbalar ve balık yemekleri dahil yiyeceklerde taze olarak yenir ve kurutulur. Kurutulmuş, dulse baharat olarak kullanılır.

Güçlü Mineraller

 1. Dulse, demir ve potasyum dahil olmak üzere değerli minerallerle doludur. 3.5-ons taze taze deniz yosunu porsiyonu, günlük 2.000 kalorili bir diyete dayanarak, Gıda ve İlaç İdaresi tarafından belirlenen günlük değerlerin yüzde 100'ünden fazlası olan yaklaşık 33 miligram demir ve 1.720 miligram potasyum sağlar. Demir, kırmızı kan hücrelerinin ve kas hücrelerinin vücudunuzdaki oksijeni taşımasına yardımcı olur ve uygun kimyasal reaksiyonlar için gereklidir. Potasyum vücut sıvılarının dengelenmesinde önemli bir rol oynar, kalbinizin düzenli bir atım yapmasına yardımcı olur ve uygun kas kasılması için gereklidir.

Omega-3 ve Omega-6

 1. Çoklu doymamış yağ asitleri, kanın pıhtılaşması ve tansiyon gibi vücudunuzun birçok fonksiyonunun düzenlenmesine yardımcı olur ve beyninizin ve sinir sisteminizin düzgün gelişimine ve işleyişine yardımcı olur. Ayrıca iltihabı düzenlemede önemli bir rol oynarlar. Sinead Lordan ve ark.nın "Marine Drugs" de yayınlanan 2022 tarihli bir makalesi, kırmızı ve kahverengi alglerin özellikle omega-3 ve omega-6 yağ asitleri bakımından zengin oldukları için dengeli bir diyetin bir parçası olarak etkili bir katkı olabileceğini belirtti. .

B-12 Vitamini

 1. B-12 Vitamini çoğunlukla et, kümes hayvanları, süt, balık ve yumurta gibi hayvansal gıdalarda bulunur - yani dulse yemek, vegan olmayanlar için mükemmel bir yoldur. B-12 vitamini almak için hayvansal gıdaları yiyin. 3.5 onsluk taze tortu kısmı, 6.6 mikrogram B-12 vitaminini içerir; bu, FDA tarafından belirlenen günlük değerin yüzde 100'ünden fazladır. Daniel Phaneuf önderliğinde yapılan ve Şubat 1999'da "Çevresel Araştırmalar" da yayınlanan bir araştırma, alglerin iyi bir diyet lifi ve vitamin kaynağı, özellikle de B-12 vitamini olduğunu belirtti. [! 2763 => 1130 = 5!

Protein İçeriği

 1. Proteinler sadece yeni hücrelerin oluşturulmasına yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda vücudunuzun onarım ve bakımında hayati bir rol oynar. 3.5 ons taze bir taze döküntü sunumu, FDA tarafından ayarlanan günlük değerin yüzde 43'ü olan 21,5 gram protein sağlar. Haziran 1999'da "Beslenme Biyokimyası Dergisi" nde yayınlanan bir makalede, dulzun insan diyetinde potansiyel bir protein kaynağı olabileceği belirtildi.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407