Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Dr. Sebi Diyeti ve Neden Riskli Olduğu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Düşünceler ve Hazırlık

 1. Dr. Kendisini hücre içi terapist ve bitki uzmanı olarak nitelendiren yerli bir Honduras olan Sebi, organik, vegan, büyük ölçüde çiğ beslenmenin toksin hücrelerini temizleyeceğini ve hastalıkları tedavi edeceğini iddia ediyor. Diyet ve bitkisel tedavi hakkında fikirlerini öğretmek için Honduras'ta bulunan Usha Şifa Köyü'nü kurdu. Sebi diyetinin bazı savunucuları sağlıklarını arttırdığını söylese de, saygın bilimsel kanıtlara dayanmıyor ve zararlı olabilir. Plana başlamadan önce doktorunuza danışın.

Düşünceler ve Hazırlık

 1. Sebi diyeti, tıbbi olmayan bir bakış açısıyla eklektik bir teoriye dayanıyor ve çok sayıda beslenme yetersizliği riski taşıyor.

Dr. Sebi Diyet

 1. Dr. Sebi yiyecek listesi tüm yiyecekleri altı kategoriye ayırıyor: canlı, çiğ, ölü, hibrit, genetiği değiştirilmiş veya ilaçlar. Diyeti "elektrikli gıdalar" olarak adlandırdığı canlı ve çiğ gıdaları vurgular. Sebi'ye göre, bu yiyecekler alkalidir ve tüm et, kümes hayvanları, deniz ürünleri, maya, sentetik veya işlenmiş ürünler, maya gibi bir mayalama maddesi içeren ürünlerin yer aldığı "ölü" veya sözde asitli yiyeceklerin etkilerini iyileştirmeye yardımcı olabilir , şeker, iyotlu tuz veya kızartılmış herhangi bir şey. Planda, tüm çekirdeksiz meyvelerden, mısır veya belirli domatesler gibi böcek veya hava koşullarına dayanıklı mahsullerden ve ilave vitamin veya mineral içeren herhangi bir şeyden kaçınacaksınız. Bunun yerine sade olgunlaşmış meyve yiyeceksiniz; nişasta olmayan sebzeler, özellikle yapraklı sebzeler; çiğ fındık ve fındık ezmesi; ve kinoa, çavdar veya kamut gibi tahıllar.

Günlük Örnek Menü

 1. Sebi'nin önerdiği diyet kahvaltısı, şekersiz badem ezmesi, saf akçaağaç şurubu, badem sütü, toz deniz yosunu, vanilya özü ve tarçın veya pişmiş çavdar kreması ile yapılan kahvaltı sallantısından oluşabilir. Papatya veya kırmızı ahududu gibi bir bardak bitkisel çay. Öğle yemeği, doğranmış taze sebzeler ve badem sütünden ve zeytinyağından yapılan bir sos ile atılmış hecelenen erişte içeren bir makarna salatası olabilir. Akşam yemeği için, büyük bir yeşil salata ile sebze mantarı çorbası veya yabani pilavda sebze tava olabilir.

Potansiyel Sağlık Faydaları

 1. Yağ oranı yüksek, doymuş yağ, işlenmiş ve hızlı yiyecekler, rafine tahıllar ve şekeri Sebi’nin diyetine bırakan standart bir Amerikan diyetinden geçen insanlar neredeyse kesinlikle kilo kaybedecek. Hastalık Önleme ve Sağlığı Teşvik Ofisine göre, sığır eti ve domuz eti gibi kırmızı etlerin ortadan kaldırılmasıyla eşleştirilen meyve, sebze ve tam tahıl alımının artması, kanser, kalp hastalığı, Tip 2 diyabet riskini önemli ölçüde azaltabilir. yüksek tansiyon ve yüksek kolesterol. Çoğu Amerikalı çok fazla sodyum tüketiyor; Sebi'nin diyeti tükettiğiniz miktarı önemli ölçüde düşürebilir, böylece kan basıncınızı düşürebilir ve felç ve kalp hastalığı riskinizi azaltabilirsiniz.

Olası Diyet Dezavantajları

 1. Sebi diyeti, tüm yiyecek kategorilerini katı bir şekilde azalttığına veya ortadan kaldırdığından, planladığınız sürece demir, kalsiyum, D vitamini, B12 vitamini ve omega-3 yağ asitleri gibi temel besinlerde eksik olabilir. günlük diyet son derece dikkatli ve düzenli olarak diyet takviyeleri tüketin. Sebi, diyetinin işe yaradığını çünkü hastalığa ve enfeksiyona neden olan mikroplar değil, sadece tavsiye edilen alkalin planıyla düzeltilebilecek bir mukus birikimi olduğunu iddia ediyor. Mukus temizliğinin hastalığı tedavi ettiği fikrini destekleyen bir araştırma yoktur ve tıbbi olarak eğitilmemiş olan Sebi herhangi bir klinik test sonucu sunmamaktadır, sadece anekdot kanıtlar sunmaktadır. Plana başlasanız bile, aynı diyet kısıtlamalarına sahip olmayan arkadaşlarınız veya ailenizin çevresini korumak zor olabilir.Donate - BNB: bnb16ghhqcjctncdczjpawnl36jduaddx5l4eysm5c