Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Dr. Oz's Meyve Sebze Diyeti

Uzman Görüşü

 1. Dr. Oz Çiğ Beslenme Yarışması, pişmemiş meyveler, sebzeler, tohumlar ve kuruyemişler açısından zengin bir diyeti yemeye 28 günlük bir çağrıdır. 28 günlük program artan enerjiyi teşvik ettiğini, cilt görünümünü iyileştirdiğini, daha iyi sindirimi, kilo kaybını ve kalp hastalığı riskini azalttığını iddia ediyor. Yeni bir diyet programına başlamadan önce tavsiye için doktorunuza danışın.

Hafta 1

 1. "Geçiş" aşaması olarak adlandırılan programın ilk haftası kırmızı etleri, şekerleri ve beyaz unları diyetinizden çıkarmakla ilgili. Diyetiniz işlenmemiş, bütün yiyeceklerden oluşmalı: [! 75649 => 1140 = 2!

 2. Taze sıkılmış meyve ve sebzeler, arıtılmış su ve genç hindistan cevizi sütü içebilirsiniz. Dr. Oz, web sitesinde yatmadan üç saat önce yemek yemeyi bırakmanızı önerir.

2. Hafta

 1. İkinci hafta "Meyve Suyu" olarak adlandırılan et ve süt ürünlerinin diyetinizden çıkarılmasıyla ilgili. Besinlerinizi almak için bu tür yiyecekleri meyve tatlıları ve sebzelerle değiştirin. Web sitesinde, Dr. Oz, size ilginç gelen meyve ve sebzelerin kombinasyonlarını denemenizi önerir. Potasyum ve magnezyum mineralleri ve B kompleksi vitamin folatının yanı sıra K ve A vitaminlerinin de bulunduğu bir muz ıspanak yüzlüdür. [! 75649 => 1130 = 4!

 1. Adından da anlaşılacağı gibi, üçüncü haftadaki "Go Fındık" aşaması, diyet zımbası olarak fındık ve tohum eklemekle ilgilidir. Süt ürünlerini fındıklardan elde edilen yiyeceklerle değiştirin. Bir örnek çiğ badem sütüdür. Öz, enzimlerini aktive etmek için yemeden önce fındıkları suya batırın, Dr. Sebze, badem ve cevizden yapılan çiğ bir hamburger yapmayı öneriyor. Rawmazing.com aşağıdaki tarifleri sunar:

 2. 2 su bardağı rendelenmiş havuç 2 su bardağı ince doğranmış portobello mantarları 1 su bardağı ince doğranmış soğan Islak 1/4 su bardağı süzülmüş su 1/4 su bardağı ham, pastörize edilmemiş soya sosu 1 tatlı kaşığı. adaçayı 1 çay kaşığı. mercanköşk 1 çay kaşığı. kekik 1 su bardağı çiğ kürek unu veya 3/4 su bardağı öğütülmüş keten

 3. Havuç, mantar, soğan ve kerevizi karıştırın. Ceviz ve kabak çekirdeğini ilave edin. Su ve soya sosu ile karıştırın. Sebze ve fındık karışımına karıştırın. Otları ekleyin ve iyice karıştırın. Parti halinde, yulaf unu veya keten tohumlarını karıştırın. Karışımı, bir inç kalınlığında ve 4 ila 5 inç arasında olmayan bir köfte haline getirin. Bir saat boyunca ekranlarda 140 derecede kurutulur. Isıyı azaltın ve köfteler çoğunlukla kuruyana kadar 3-4 saat daha kurutun. Burger nemli olmalı. Tarif 8 ila 9 köftesi yapar.

4. Hafta

 1. Dördüncü hafta, "Hasta la Pasta", çiğ yiyecekleri yeme biçimini tamamlamakla ilgili. 1. haftada beyaz unlu makarna yerine tam tahıllı makarna yedin. Makarna pişirildiğinden, bu hafta diyetinizden tamamen çıkarırsınız. Tipik makarna tabağınızın yerine, sebze köfteleri ve çiğ domates sosu ile rendelenmiş kabak hazırlayın. Dr. Oz, bu haftanın en zorlu olabileceğini belirtti, çünkü yüzde 100 çiğ diyet yediğiniz için. Çiğ gıda diyetinde en çok neyi beğendiğinizi değerlendirin ve bu yemekleri ve gıdaları normal diyetinize ekleyin.

 2. Dördüncü hafta, "Hasta la Pasta", çiğ yiyecekleri yeme şeklini tamamlamakla ilgili. 1. haftada beyaz unlu makarna yerine tam tahıllı makarna yedin. Makarna pişirildiğinden, bu hafta diyetinizden tamamen çıkarırsınız. Tipik makarna tabağınızın yerine, sebze köfteleri ve çiğ domates sosu ile rendelenmiş kabak hazırlayın. Dr. Oz, bu haftanın en zorlu olabileceğini belirtti, çünkü yüzde 100 çiğ diyet yediğiniz için. Çiğ gıda diyetinde en çok neyi beğendiğinizi değerlendirin ve bu yemekleri ve gıdaları normal diyetinize ekleyin.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407