Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Doğum Günü Depresyonu: Doğum Günü Mavilerini Fethetmenin 12 Yolu

Alt satırda

 1. Ah, doğum günleri. Dişçinizden patronunuza, Facebook arkadaşlarınıza, herkes size mutlu bir dilek diliyor. Bol miktarda insan doğum günleri için dışarı çıkıyor, yetişkinleri bile ayrıntılı partileri sahneliyor, her doğum günü için her şeyi sağıyor.

 2. Bazı insanlar için, doğum günleri bir belirsizlik, endişe veya depresyon kaynağıdır. Ama kaçınılmazlar, yılda bir kez, beğenip beğenmeyeceğimiz.

 3. Genel olarak, kendi doğum günümü kutlamak için o kadar hevesli değilim. Tam olarak nefret ettiğimden değil, ama sadece her sene büyük bir yaygara yapma gereği duymuyorum. Doğum günüm de yoğun tatil mevsiminin başlamasıyla aynı zamana denk geliyor, bu yüzden stresim zaten çok yüksek.

 4. Kasım-Aralık dönemi boyunca, tatil programlarını, iş taleplerini ve aile seyahatlerini anlamaya çalışıyorum - Şükran günü menülerini ve alışveriş ile yemek pişirme, temizlik ve planlama ve bütçelemeden bahsetmiyorum. ve Noel hediyesi ve doğum günü için kimin vakti var?

 5. Ailemin ve arkadaş grubumun planlayıcısı olma eğiliminde olduğum için, genellikle kendi doğum günü planlarını yapmak için bana düşer: bir restoran seçmek, rezervasyon yapmak, bebek bakıcılığı yapmak. Bu sadece yapılacaklar listeme ve stres seviyeme ekliyor.

 6. Her şeyden önce, doğum günlerimi artık bir kez yaptığım kadar sabırsızlıkla beklememin sebebi, benimle kutlayacak önemli bir kişiyi özlüyorum. Babam 2003 yılında vefat etti. Doğum günlerim o zamandan beri aynı değildi.

 7. Annem elbette bana mutlu yıllar diler. Ancak, sizi dünyaya sokmanıza yardımcı olan insanlardan birinin, doğduğunuz günü kutlamak için artık sizinle birlikte olmaması zor.

 8. Kendime düşünüyorum, vay, babam öldüğünden beri 14 yıl geçti. 13 yıl sonra, öldüğü zamanki yaşa sahip olacağım. Tek torunu ... ile tanışamaması çok kötü ...

Başkalarının beklentilerinin ağırlığını hissetmek

 1. Ayrıca bazı kilometre taşlarıyla buluşma veya bazı önemli doğum günlerinde önemli işleri başarma baskısı da var.

 2. "Henüz 30 yaşındasın ve henüz evlenmedin mi? Ne zaman çocuğunuz olacak?"

 3. "Biliyorsunuz, metabolizmanız gerçekten 40'lı yaşlarınızda yavaşlamaya başlıyor. Benim yaşıma gelene kadar bekleyin."

 4. "Zaten emeklilik için biriktirmeye başlamalıydın."

 5. İnsanların hakaret ettiklerini, kariyer başarı kutularını, romantik ilişki hedeflerini, aile ideallerini, emlak hayallerini, yaratıcı arayışları veya belirli bir zenginlik birikimini kontrol etmediklerini duydum. Belli bir yaşa göre.

 6. 2014 yılında ilk kez anne adaylarının yaş ortalaması 26 idi. Amerika Birleşik Devletleri'nde ilk kez çalışan bir ev sahibinin yaş ortalaması 32'dir. Ortalama yaşını geçinceye kadar bu "dönüm noktalarına" hiç çarpmadım - kısmen ABD'nin en pahalı bölgelerinden birinde yaşadığım için, ama aynı zamanda bunları kendi zaman çizelgeme göre yaptığım için , hazır olduğumda.

 7. Ama belki de doğum günün yaşlanıp yaşlanıp ölmene yüzleşme korkusu doğurur. Bu, birçok kişi tarafından paylaşılan meşru bir endişedir. Bir çalışma, doğum günü stresinin, yüksek tansiyon öyküsü olan kişilerin doğum günlerinde inme veya kalp krizi geçirme şansının yüksek olduğunu ortaya koydu. Çalışma aynı zamanda 75. yaş gününün etrafında anksiyete belirtileri gelişen bir kadından da bahsediyor - çünkü annesi 75 yaşında öldü.

Kutlamanın en iyi yolunu bulmak

 1. Şahsen doğum günümü daha keyifli hale getirmek için kullanabileceğim birkaç yöntem var.

 2. Bir şeyi fazla planlamamaya ya da çok fazla olayı çarpmamaya çalışıyorum. Kendime babamı özlemenin ve doğum günümde üzülmenin sorun olmadığını söylüyorum. Birisi bana mutlu bir doğum günü dileme veya bana bir pasta veya hediye verme derdindeyse, bunu nezaketle kabul etmeye çalışıyorum ve insanların beni düşündüğünü ve beni iyi dilediğini takdir ediyorum.

 3. Ayrıca yaşlanmanın faydalarından bazılarını düşünüyorum. Birkaç çalışma, yaşlanma ile birlikte gelen perks olduğunu göstermiştir. 21 ila 100 yaş arası erişkinlerde yapılan bir çalışmada, yaşlılarda kendi kendine bildirilen ruh sağlığında bir iyileşme olduğu bulundu. Bu, yaşlandıkça zihinsel sağlıkta sürekli bir artış olduğu anlamına gelir.

 4. Başka bir çalışmada gençlerin daha nevrotik, yaşlıların daha az olumsuzluk gösterme ihtimalinin daha yüksek olduğu görülmüştür.

 5. Doğum günü stresi ya da kararsızlığınızın sebebi ne olursa olsun, doğum gününüzün olayını size uygun hissettirecek şekilde işaretlemenin uygun olduğunu düşünüyorum. Evde kitap okuyarak oturmayı tercih ediyorsanız, (aslında, bu benim ideal günüm). [! 4747 => 1140 = 3!

 6. "Başkalarına yardım ederek kendine yardım et" demesine büyük bir inanıyorum. Diğerlerinden, hediyeler yerine adınıza bir hayır kurumuna bağış yapmalarını isteyin. Topluluğunuzda gönüllü olmak için günü ayırın. Doğada zaman geçirmek, çocuklar ya da evcil hayvanlarla takılmak ya da egzersiz yapmak aynı zamanda iyi doğum günü mavisi avcılarıdır.

 7. Benim için "Doğum Günün Kutlu Olsun" yerine arkadaşlarımın bana "Tolere Edilebilir Doğum Günü" dilemelerini istiyorum - ya da en azından büyük bir doğum günü partisi yapmama isteğime saygı duyuyorum.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407