Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Dosyalar Ne Kadar Sağlıklı?

Ne Kadar Karbonhidrat Yenir

 1. Dosalar Hindistan’a özgü ince, krep benzeri krepler. Geleneksel Amerikan kreplerinin aksine, buğday unu yerine mercimek ve pirinç hamurundan yapılır. Dozlar, geleneksel krepler gibi karbonhidratlar bakımından zengindir, ancak yağları da yüksektir. Besin gerçekleri tarifler arasında değişebileceğinden, mümkün olduğunda ürün etiketlerine bakın.

Kalori İçeriği

 1. Dosazlar sağlıklı çünkü kaloriler nispeten düşük. 86 g porsiyon dosa, 2.000 günlük önerilen alımın sadece yüzde 8'i olan 162 kalori sağlar. Bu, 86 g porsiyonda 197 kalori içeren normal kreplerin miktarından biraz daha düşük.

Yağ İçeriği

 1. Dosa, düşük kalorili dikkate alındığında yağ bakımından orta derecede yüksektir, çünkü her 86 g porsiyonunda 6 g bulunur. Bununla birlikte, sadece 2 g yağ doymuştur, bu da yararlıdır, çünkü çok fazla doymuş yağ kalp-damar hastalıkları riskinizi artırabilir. Bu riski sınırlamak için, Amerikan Kalp Birliği her gün 16 gr doymuş yağ veya daha az tüketilmesini önerir.

Karbonhidrat İçeriği

 1. Her 86 g'de 22 g besin maddesi sağladığından, Dosas zengin bir karbonhidrat kaynağıdır. Karbonhidratlar çoğunlukla sağlıklıdır, çünkü her porsiyon sadece 1 g şeker içerirken eşit miktarda pankek 11 g içerir. Ek olarak, her 86 g porsiyon dosa 2 g fiber sağlar.

Protein İçeriği

 1. Dosas, protein bakımından orta derecede yüksektir, her 86 porsiyonda 5 g. Bu miktar, bir yumurtanın sağladığından 1 g daha azdır, ancak bir gözleme sağladığından 0,5 g daha fazladır. Protein kas yapmanıza yardımcı olur ve düşük kalorili bir diyet tükettiğinizde daha hızlı bir şekilde zayıflamanıza yardımcı olabilir.

Vitaminler ve Mineraller

 1. Dosas, özellikle zengin bir vitamin ve mineral kaynağı değil, ancak birkaç içerir. Her 86 g porsiyon doz, günlük önerilen demir alımının yüzde 15'ini ve günlük önerilen kalsiyum ve C vitamini alımının yüzde 4'ünü içerirDonate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407