Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Dört Yumurtalı Omlet Beslenme Bilgileri

Yan Etkiler Var mı?

 1. Bir akşam yemeğine gidip dört yumurtalı omlet siparişi verirken, diyetinize ne kadar zarar verdiğini merak edebilirsiniz. Yumurtalar kolesterolü yüksek olsalar da, sizin ve sağlığınız için iyi olan besinleri de içerirler. Dört yumurtalı omletinizin beslenme bilgilerini bilmek diyetinize ayarlamalar yapmanıza yardımcı olabilir. [! 5571 => 1130 = 2!

 1. Yemek olarak dört yumurtalı bir omlet bir servisde 376 kalori ile oldukça düşük kalorili bir seçenek sunuyor. Tabii ki, omletinize peynir veya et eklerseniz, bol miktarda tereyağında pişirin ve bir tarafı olarak kızarmış ekmek veya kızarmış patates eklerseniz kaloriler toplanır. “Amerikalılar İçin Diyet Kılavuzları, 2010” a göre, çoğu Amerikalı her gün aşırı miktarda kalori tüketmektedir. Omletteki kalori sayısını bilmek, kalori alımınızı dengelemenize yardımcı olabilir, bu da kilonuzu daha iyi yönetmenize yardımcı olur.

Protein İçinde Yüksek

 1. Dört yumurtalı omlet, porsiyon başına 26 gram protein içeren yüksek proteinli bir besindir. Protein ihtiyacı değişmekle birlikte, Tıp Enstitüsü Gıda ve Beslenme Kurulu, kadınların günde 46 gram almasını ve erkeklerin 56 gram almasını önerir. Dört yumurtalı omlet günlük protein ihtiyacınızın yaklaşık yarısını karşılar. Omlet, hayvansal bir protein kaynağı olarak vücudunuza gerekli tüm amino asitleri de sağlar ve bu da onu yüksek kalitede bir protein kaynağı yapar.

Yağ ve Kolesterol Yüksek

 1. Tahmin edebileceğiniz gibi, dört yumurtalı omlet de yağ ve kolesterol açısından yüksek. Bir porsiyon 28 gram toplam yağ, 8 gram doymuş yağ ve 764 miligram kolesterol içerir. 2010 diyet kurallarına göre, kolesterol alımınızı günde 300 miligramın altında tutmalısınız. Ancak, kolesterol ve kalp sağlığı söz konusu olduğunda, yumurtalarda çok endişelenmeniz gereken kolesterol değil, doymuş yağdır. Yüksek doymuş yağ alımı, kan kolesterol seviyesini diyet kolesterolünden daha fazla arttırır. Daha iyi sağlık için günlük doymuş yağ alımınızı kalorilerin yüzde 10'undan az ile sınırlandırın.

Vitamin ve Mineral Zenginliği

 1. Yumurtalar, demir, B vitaminleri ve D vitamini de dahil olmak üzere sağlıklı kalmanız gereken bir dizi vitamin ve mineral kaynağıdır. Demir, hemoglobini yapan ve kaslarınıza oksijen taşıyan bir mineraldir. ve dokular. Diyetinizde yeterince demir alınmaması demir eksikliği anemisine neden olabilir. B vitaminleri yediğiniz yemeğin enerjiye dönüşmesine yardımcı olur. D Vitamini, vücudunuzun kalsiyumu emmesine yardımcı olan ve kemik sağlığı için gerekli olan yağda çözünen bir vitamindir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407