Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Dondurulmuş Yoğurdun Faydaları: Düşük Kalorili Bir Tatlı

Dondurulmuş Yoğurdun Faydaları: Düşük Kalorili Bir Tatlı

 1. John Staughton (BASc, BFA) tarafından en son güncelleme - Temmuz 05, 2018

 2. Yoğurt, dünyanın birçok yerinde popüler bir tedavi yöntemidir ve bazı sağlık yararları olabilir. , 112, '0'

Dondurulmuş Yoğurt Nedir?

 1. Adından da anlaşılacağı gibi donmuş yoğurt, geleneksel yoğurtun dondurulmasıyla ve bazen lezzet ve tutarlılık için başka süt ürünleri ekleyerek yapılan donmuş bir tatlı ürünüdür. Bu genellikle yoğurt yiyerek kazanılabilecek ek sağlık yararları göz önüne alındığında dondurmaya daha sağlıklı bir seçenek olarak görülür. Bazı donmuş yoğurt, normal yoğurt benzeri canlı bakteri kültürleri içerir. Bu ürün tipik olarak süt yağı, bakteri kültürü, tatlandırıcı, süt katı ve suni tatlandırıcı veya katkı maddelerinden oluşur. Dondurulmuş Yunan yoğurtu, tatlı dişleriniz için daha sağlıklı bir seçenek sunabilecek bir başka popüler çeşittir.

Beslenme

 1. Beslenme açısından donmuş yoğurt, dondurmadan çok daha iyidir, çünkü aynı miktarda protein ve daha fazla karbonhidrat sağlar, fakat daha az kalori ve daha az yağ içerir. Bu yoğurttan bir bardak yaklaşık 220 kalori, 5 gram protein ve 38 gram karbonhidrat içerir. Dondurmanın çok daha yüksek düzeyde yağ olmasına rağmen, bu yoğurt çeşidinde yalnızca dördü doymuş yağ olmak üzere toplam 6 gram yağ vardır.

Faydaları

 1. İyi bakteri içeren dondurulmuş yoğurdun sağlığa olan önemli yararları arasında kalp damar sağlığını artırma, kilo verme çabalarına yardımcı olma ve besin alımını artırma yeteneği de var.

Yoğurtlu Donmuş Yoğurt

 1. ;

]

 1. Dondurulmuş yoğurt, en yaygın olarak soğuk bir muamele ve dondurmanın daha sağlıklı bir ikame edilmesi olarak düşünülür, ancak çeşitli şekillerde de kullanılabilir. Bazı insanlar bu davranışı, özellikle meyveye dayalı tariflere eklendiklerinde keskin bir ısırık sağlayabildiğinden, smoothie'lerine veya sağlık sallanmalarına karıştırmayı severler.

 2. Bununla birlikte, kalorilerde ve şekerde nispeten yüksek olduğu için ılımlı donmuş yoğurt tüketmek önemlidir.

 3. John Staughton, Urbana'daki (ABD) Champaign'deki Illinois Üniversitesi'nden İngilizce ve Bütünleyici Biyoloji derecelerini alan gezgin bir yazar, editör ve yayıncıdır. Edebi bir derginin kurucu ortağı Şerif Nottingham ve dünyanın en güzel yerlerini ofisi olarak görüyor. Ev fikrine yönelik sürekli bir yolculukta, eğitmek, ilham vermek, gelişmek ve gelişmek için kelimeler kullanır.

 4. Dondurulmuş yoğurt, en yaygın olarak soğuk bir muamele ve dondurmanın daha sağlıklı bir ikame edilmesi olarak düşünülür, ancak çeşitli şekillerde de kullanılabilir. Bazı insanlar bu davranışı, özellikle meyveye dayalı tariflere eklendiklerinde keskin bir ısırık sağlayabildiğinden, smoothie'lerine veya sağlık sallanmalarına karıştırmayı severler.

 5. Bununla birlikte, kalorilerde ve şekerde nispeten yüksek olduğu için ılımlı donmuş yoğurt tüketmek önemlidir.

 6. John Staughton, Urbana'daki (ABD) Champaign'deki Illinois Üniversitesi'nden İngilizce ve Bütünleyici Biyoloji derecelerini alan gezgin bir yazar, editör ve yayıncıdır. Edebi bir derginin kurucu ortağı Şerif Nottingham ve dünyanın en güzel yerlerini ofisi olarak görüyor. Ev fikrine yönelik sürekli bir yolculukta, eğitmek, ilham vermek, gelişmek ve gelişmek için kelimeler kullanır.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407