Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Dondurucudan Et Alabilir miyim? Pişirmek için Yavaş Tencereye Doğru Alabilir mi?

Hususlar

 1. Çoktan öğlen oldu ve akşam yemeğinde bir şeyi çözmeyi unuttun. Fast-food'ı tercih etmek yerine, yavaş pişiricinizi kullanarak çok güzel eleştiriler alacak bir akşam yemeği hazırlayın. Yavaş bir pişiricinin pek çok yararından biri, donmuş bir et parçasını kabın içine yerleştirebilmeniz ve sadece güvenli bir şekilde çözülmemesi, tamamen pişirilmesi - lezzetli, ev yapımı bir yemek yapmasıdır.

Ne Dondurulmuş Pişirilebilir?

 1. Yavaş bir tencerede donmuş eti pişirmeye gelince, her şey mümkün. Tavuk ya da büyük bir jambon olursa olsun, akşam yemeğinden önce yeterli zamanınız varsa ve yiyecek maddesi pişiriciye sığarsa, pişirebilirsiniz. Örneğin, donmuş tavuğa bir bütün donmuş tavuğu koyun ve üzerine bir kutu soda dökün. Bir şişe barbekü sosu ekleyin ve kapağı tencereye yerleştirin. Yaklaşık 8 saat içinde tamamen pişen lezzetli bir barbekü tavuğu içeceksiniz.

Düşük Isı

 1. Dondurulmuş gıdalarla yavaş pişirme işlemine başlarken, her zaman "Düşük" ayarını kullanın. Bu, yiyeceğin tamamen çözülmesine ve daha sonra, 150 ila 200 derece Fahrenheit sıcaklık derecesine sahip bir fırın sıcaklığına kıyasla yavaşça pişmesine izin verecektir. "Düşük" ayarı ile, yemeklerin pişirilmesi için en az 6 ila 8 saat bekleyin. Jambon veya rosto gibi daha büyük bir et parçası pişiriyorsanız, 12 saate kadar pişirmeyi yavaşlamanız gerekebilir. Yiyecek maddesinin iç sıcaklığını kontrol etmek için bir termometre kullanın; Et için iç sıcaklık 165 derecenin altında olmamalıdır Fahrenheit.

 2. Acele etseniz bile, yavaş pişiricinizin dondurulmuş etli "Yüksek" ayarını asla kullanmayın. Bu ayar, etin dış kısmı yapılırken etin iç kısmını donmuş halde bırakabilecek olan çözülme işlemini hızlandıracaktır.

Yemek Fikirleri

 1. Yavaş pişiriciler genellikle sığır rostosu ve sebzelerle ilişkilendirilir. Bu yemeği hazırlamak için, yavaş ocakta donmuş bir sığır rostosu koyun ve tencereye bir kavanoz et sosu ekleyin. Üzerine bir paket soğan çorbası serpin ve yavaş pişiricinin kapağı ile örtün. Havuç, patates ve kereviz gibi sevdiğiniz sebzeleri eklemeden önce, 7 saat boyunca "Düşük" rostoyu pişirin. Her şeyi bir saat daha pişirin ve sonra patates püresi ve mısır ekmeği ile servis edin.

Hususlar

 1. Dondurulmuş herhangi bir öğeyi pişirmeden önce daima dondurucu yanıklarını kontrol edin. Bu etin üzerinde renksiz bir alan olacak ve etrafını saran buz kristalleri olabilir. Etin dondurucu yandığını tespit ederseniz, atın. Ayrıca etin tuhaf bir kokusu varsa, derhal atın.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407