Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Dondurucu Balık Yağı Tabletlerinin Etkileri

Riskler ve Dezavantajlar

 1. Balık yağı kapsülleri, omega-3 yağ asitlerini elde etmenin uygun bir yoludur. Saf balık yağına kıyasla, kapsüller yutması kolay bir formda ölçülmüş bir doz sunar. Kötü nefes ve mide bulantısı gibi balık yağı kapsüllerinin istenmeyen yan etkileriyle mücadele etmek için bazı insanlar kapsülleri kullanmadan önce dondurmayı sever.

Katı Form

 1. Balık yağı kapsüllerini dondurucuya koyarsanız, kapsülün içindeki yağ katı veya katı hale gelecektir. Yağın bileşimine bağlı olarak, temiz kalabilir veya donma ile bulanık hale gelebilir. Bazı insanlar balık yağının dondurulmasının saflığını test etmenin bir yolu olduğuna inanıyor - sözde, en saf balık yağı tamamen donmayacak. Craig Weatherby'e göre, sağlık-gıda bülteninde yazan "Vital Choice", balık yağının bir saflık testi olarak dondurulması fikri kentsel bir efsane olarak düşünüldü.

Gastrointestinal Yan Etkiler

 1. Mayo Clinic’e göre, bazı yaygın yan etkiler, balık yağı takviyesi kullanımı ile ilişkili. Mide rahatsızlıkları ve ishal sıkça görülür, yüksek dozda balık yağı ile ishal şiddetinin artması muhtemeldir. Arttırılmış geğirme, balık sonrası bir tat ile birlikte, bazen gelişir. Dondurulmuş balık yağı kapsülleri, bu istenmeyen yan etkilerin bir kısmını azaltabilir, çünkü yağ vücuda girdiğinde sıvı değildir. İshal veya bulantı gibi mide-bağırsak yan etkileri de rahatlayabilir.

Diğer Yan Etkiler

 1. Çok miktarda balık yağı kanamayı artırabilir. Yüksek dozlar ayrıca idrarda kana veya burun kanamasına neden olabilir. Mayo Clinic web sitesinde bazı bireylerin balık veya balık yağlarına alerjisi olduğu ve balık yağı takviyesi alınması nedeniyle kızarıklık yaşayabileceği belirtildi. MedlinePlus, dondurulmuş balık yağı kapsüllerinin döküntü ve burun kanaması görülme sıklığını yan etkiler olarak azaltabileceğini söylüyor.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407