Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Dondurma sizi şişmanlatır mı?

Maden Anketi

 1. Kremalı, tatlı, soğuk ve canlandırıcı, dondurma bazı proteinler ve kalsiyumlar içeriyor; Aynı zamanda, muamelenin kalori içeriğini artıran çok miktarda yağ ve şeker içerir. Bu nedenle, dondurma kesinlikle kilo almanızı sağlayan bir gıdadır, çok fazla yemeniz gerekir.

Kalori Sayımı

 1. Vanilya aromasının 1/2 fincan porsiyonunda dondurmalı kaloriler, yaklaşık 4.5 gram doymuş olan 7.2 gram yağ ile birlikte 137'ye ulaşmaktadır. Aynı miktarda çikolatalı dondurma 143 kaloriye ve 4.5 gram doygun olan 7.3 gram yağa sahiptir. Bu kalorilerin birçoğu, geleneksel dondurmalardaki eklenen şeker ve yüksek yağ içeriğinden kaynaklanmaktadır. Düzenli olarak yüksek oranda şeker ve yağ içeren yiyecekler yemek kilo alımına neden olabilir.

 1. Birçok insan düzenli olarak şeker özü yaşar, bu da sağlıklı bir diyete ve kalori sayacındaki günlük plana bağlı kalmanın zorluğundan biri. Cravings, beyninizin rahatlık ve zevk ihtiyacına göre yaratılır - vücudunuzun yiyecek ihtiyacı için değil. Şekerli yiyecekleri tıkama eğilimine kapılırsanız ve akşam yemeğinde arzunuzu gidermek için dondurma yemeye özen gösterirseniz, Heathline'a göre, pound birikmesi büyük olasılıkla sonuçlanacaktır.

Çalışmasını Sağlama

 1. Kalori ve şeker içeriği nedeniyle, düzenli olarak çok fazla dondurma yemenin ölçek üzerinde dururken fark edeceğiniz yan etkileri vardır. Bunun yerine her defasında bir defa özel dondurma olarak dondurma ayırın. Dondurmanız varsa, az yağlı, yağsız veya şekersiz sürümlere gidin; bu da tatlı bir şey için olan isteğinizi yerine getirmenize yardımcı olur, ancak geleneksel sürümlerden daha az kalorilidir. 1/2 su bardağı şekersiz vanilyalı dondurma, örneğin, 137 kalori içerir. Az yağlı çikolatalı dondurma, 1/2 su bardağı porsiyon başına 93 kaloriye sahiptir.

Bunları Seçin

 1. Dondurulmuş yoğurt dondurmadan daha sağlıklı geliyor ve bazı durumlarda olabilir, ancak geleneksel versiyonlarda biraz daha az kalori, hatta daha fazla şeker var. 1/2 su bardağı donmuş yoğurt peyniri 110 kalori ve neredeyse 17 gram şeker içerir. 1/2 bardak şerbet porsiyonu 107 kalori ile daha iyi ve daha düşük kalorili bir seçenektir. Kalorileri daha da kesmek, ayrıca potasyum gibi daha fazla besin almak için küçük bir muzu dondurun ve ardından karıştırıcıda püre haline getirin. Sonuç, dondurmaya benzer, 100'den az kalori içeren kremsi, dondurulmuş, doğal olarak tatlı bir muamele olacaktır.

Kalsiyum ve Kilo Kaybı

 1. Yüksek bel çevresine yatkınsanız, kilo yönetimi ve dondurmadaki kalsiyum içeriği ile olan ilişkinizden faydalanabilirsiniz. Danimarka'daki Koruyucu Tıp Enstitüsü'ndeki araştırmacılar, kalsiyumun gastrointestinal sistemdeki yağ asitlerini bağlamasından dolayı kalsiyumun zayıflama etkisine sahip olabileceğini buldu. Amerikan Klinik Beslenme Dergisi'nde 2014 yılında yayınlanan bulgular, bunun zamanla kilo kaybına neden olabilecek yağ emiliminde bir düşüşe yol açabileceğini öne sürdü.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407