Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Dondurma Diyeti: Kilo Kaybı Gerçek veya Kurgu

Sağlık porsiyon boyutuna iniyor

 1. Fad diyetleri bir düzine paradır ve birçoğu etkisiz kaldıkları için aynıdır. Dondurma Diyet böyle bir plandır, gerçek olamayacak kadar iyi görünüyor ... ve muhtemelen öyle.

 2. Bu diyetin birkaç şekli var, ancak hiçbiri özellikle çığır açıcı değil. Peki, nasıl çalışıyorlar ve zaman ayırmaya değer mi?

Kitap Sürümü

 1. Orijinal dondurma diyeti Holly McCord tarafından yazılmış bir kitaba dayanıyor. Öncül basittir: günlük rutininize dondurma ekleyin ve kilo kaybedersiniz. Ancak uygulamadaki gerçek diyetin, dondurmada bulunan kilo kaybı yararları ile ilgisi yok.

 2. “Bu kalori kısıtlı bir diyet”, diye açıklıyor koç tarafından yönlendirilen bir kilo verme programı olan Rise'deki Koçluk Müdürü diyetisyen Jo Bartell. “İnsanlar kalori kısıtlı bir diyet uygulayıp, gün boyunca yaktıklarından daha az kalori aldıklarında veya plana başlamadan önce yediklerinden daha fazla kalori aldıklarında kilo kaybederler.”

 3. Diyet, tatlı kremalı tedaviyi günlük hayatınıza ekleyebileceğinizi ve yine de kilo verebileceğinizi gösteriyor. Bunun nedeni, dondurmanın herhangi bir sihirli kilo verme gücü içermemesidir, ancak aksi halde sağlıklı beslendiğiniz ve kalorileri sınırladığınız için

 4. Açıkça, geri tepme potansiyeli var. Bartell, dondurmayı bir diyete "izin verilebilir" yaparak, onu "bedava" bir yemek olarak veya kilo verme çabalarınızı etkilemeyecek bir şey olarak düşünebilirsiniz.

Temiz Versiyon

 1. Turu tamamlayan başka bir dondurma diyeti var, ancak bu bir "temiz" olarak pazarlanıyor. Sahiplerinin "bitki bazlı çiğ hindistan cevizi kreması" tatlılarının insanların kilo vermelerine yardımcı olabileceğini önerdiği bir dondurma dükkanında başladı.

 2. Yine Bartell, diyetin kalorik kısıtlamaya bağlı olduğunu söylüyor.

 3. "Günde 1.200 kalori yiyen herkes kısa vadede kilo kaybedecek, çünkü vücut kalori açığında olacak" dedi. “Bu kalori eksikliği ve dondurma ile ilgisi yok.”

Risk Var mı?

 1. Sadece dondurma yemek asla sağlıklı değildir. Kalori kısıtlı diyetlerde ve bol miktarda dondurma tüketmek, karnınız için biraz fazladan dolgu yapmaktan çok daha fazla risk taşır.

 2. Kalorilerdeki dramatik bir düşüş, ölçeğe bakarken kilo kaybı yanılsaması yaratan, ancak maddi değişim açısından çok önemli olmayan sıvı kaybına neden olabilir. Kilo kaybı kalıcı değildir ve diyetörler normal günlük diyetlerine döndüklerinde kiloları geri toplayacaklardır.

 3. Bartell, sağlık gıdaları olarak nitelendirilen tüm yiyeceklerin aslında sağlıklı olmadığını ve birçok "temiz" tip diyetin potansiyel olarak tehlikeli olmadığını, çünkü çok düşük kalorili alımı teşvik ettiğini belirtti.

 4. Tek bir fincan vanilyalı dondurma, 273 kalori, 31 g karbonhidrat, 14.5 g yağ ve 28 g şeker içerir. "Şeker eklenmemiş" yağsız dondurma bile fincan başına en az 6 g şeker içerir - ve lif içermez.

 5. “Bu dondurulmuş tatlı hala doymuş yağ ve şeker bakımından yüksek ve bir süredir tedavi olarak kullanılmalıdır” diyor Bartell. Dondurma kalsiyum içerdiği halde Yunan yoğurt gibi diğer sağlıklı seçenekleri de yapın.

 6. Yunan yoğurtunun sağlığınıza fayda sağlamasının 8 yolunu bulun! >>

Peki, Doğru “Diyet” Nedir?

 1. Sebzeler, meyveler, yağsız proteinler ve kepekli tahıllar açısından zengin, sağlıklı, dengeli bir diyet genellikle en sağlıklı yoldur. Düzenli egzersiz ve minimal hype ile eşleştirilen bu sağduyulu yaklaşımın, peşinde olduğunuz kalıcı sonuçları vermesi muhtemeldir.

 2. Aksi takdirde sağlıklı bir diyet yaptığınızda, dondurma gibi ara sıra davranışlar normaldir, ancak asla günlük bakımınızın temeli olmamalıdır.

 3. Sebzeler, meyveler, yağsız proteinler ve kepekli tahıllar açısından zengin, sağlıklı, dengeli bir diyet genellikle en sağlıklı yoldur. Düzenli egzersiz ve minimal hype ile eşleştirilen bu sağduyulu yaklaşımın, peşinde olduğunuz kalıcı sonuçları vermesi muhtemeldir.

 4. Aksi takdirde sağlıklı bir diyet yaptığınızda, dondurma gibi ara sıra davranışlar normaldir, ancak asla günlük bakımınızın temeli olmamalıdır.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407