Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Domuz Poposu Beslenmesi

Sodyum

 1. Boston kıçı olarak da bilinen domuz kıçı, aslında arka ucundan değil, bir domuzun omzundan geliyor. Çekti domuz eti yapmak için bu kızartma, barbekü ya da bu kıyma parçalayabilirsiniz. Yararlı vitaminler, mineraller ve protein içermesine rağmen, domuz poposu kalorileri ve yağları bakımından da yüksektir. Sağlıkla ilgili komplikasyonlardan kaçınmak için bu mermer eti ılımlı bir şekilde yemek isteyeceksiniz.

Kaloriler ve Protein

 1. Bir iskambil destesi büyüklüğünde olan 3 onsluk bir domuz eti poposu, 277 kalori içeriyor. Bu toplam kalorilerden 85'i, bu büyüklükte domuz poposunun içerdiği 21 gram proteinden geliyor. Bu diyet proteini, Tıp Enstitüsü tarafından önerilen vücut ağırlığının kilogramı başına günlük 0,8 gram protein ihtiyacınızı karşılamaya yardımcı olur. Protein, hücrelerin, kasların, cildin ve diğer organların büyümesi ve onarımı, ayrıca sindirim ve vücut sıvılarının üretimi için esastır.

Toplam Yağ İçeriği

 1. Domuz poposundaki ebru ete lezzet katıyor, aynı zamanda yağ içeriği de ekliyor. 3 onsluk bir domuz poposundan yaklaşık 15 gram diyet yağı alıyorsunuz. Tıp Enstitüsü, yağ alımınızı toplam günlük kalori alımınızın yüzde 20 ila 35'i ile sınırlamanızı önerir. 2.000 kalorili diyet için bu, günde 44 ila 78 gram yağdan fazla anlamına gelmez. Pişirmeden önce etteki görünür yağları keserek ve pişirme işlemi sırasında yağları boşaltarak domuz eti yağ içeriğini azaltabilirsiniz.

Doymuş Yağ ve Kolesterol

 1. Domuz poposu sağlıksız doymuş yağın yanı sıra kolesterol, balmumu, yağ benzeri bir madde içerir. Her ikisi de yüksek kolesterol seviyelerine katkıda bulunur ve bu da kalp hastalığı ve felç riskinizi artırabilir. Porsiyon başına toplam 15 gram yağdan 6 gram doymuş yağdan elde edilir. Amerikan Kalp Birliği, 2000 kalorili bir diyet için günde 16 gramdan fazla yağ tüketilmemesini önerir. Domuz poposu ayrıca 3 ons porsiyon başına 83 miligram kolesterol içerir. Sağlıklıysanız, kolesterolü günde 300 miligram, yüksek kolesterolünüz varsa günde 200 miligram ile sınırlandırmalısınız.

Vitaminler ve Mineraller

 1. Domuz poposu yemek size bazı temel vitamin ve mineralleri sağlar. İyi bir B vitamini, selenyum ve çinko kaynağıdır. B vitaminleri enerji metabolizmasına yardımcı olur, kalp sağlığına ve kırmızı kan hücresi üretimine katkıda bulunur, cildi, sinir sistemini ve sindirim sistemini sağlıklı tutar. Diyet Takviyeleri Ofisi'ne göre, selenyum, tiroid ve üreme sağlığınızın yanı sıra serbest radikallere ve enfeksiyonlara karşı korunmada da rol oynuyor. Domuz poposundaki çinko bağışıklık fonksiyonunu, yara iyileşmesini, hücre bölünmesini ve protein sentezini destekler.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407