Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Domuz Pirzolalarının Sağlığa Faydaları Nelerdir?

Gevrek Muz Armut Yulaflı Kurabiye

 1. Bir domuz pirzolası, omurgaya dik olan domuz kesimlerinin herhangi birine karşılık gelir. Bazı domuz pirzolası kesimleri, kolesterolü yükselten doymuş yağ ve kalorilerde yüksek olabilir, ancak sığır filetosu veya üst bel pirzolası gibi yağsız domuz pirzolası, sağlıklı bir yemeğin temelidir. Pişirme sırasında aşırı yağ ilave etmekten kaçınmak için pirzola kızartın veya kızartmak yerine ızgara yapın.

Protein İçinde Yüksek

 1. Domuz pirzolası, 3 onsluk bir kısımda 24 gram proteine ​​sahiptir. Protein gram başına dört kalori sağlar ve egzersiz sonrası kasları onarmak ve güçlü bir bağışıklık sistemini korumak için temel bir besindir. Urbana-Champaign'deki Illinois Üniversitesi'ne göre sağlıklı yetişkinler, günde vücut ağırlığının kilogramı başına 0.8 gram protein almalıdır. Bu miktar 150 pound olan bir kişi için günde yaklaşık 55 gramdır. Domuz pirzolasındaki protein yüksek kalitededir çünkü diyetinizden almanız gereken amino asitlerin her birini sağlar.

Ağırlık Kontrolüne Yardımcı Olur

 1. Kızarmış domuz pirzolasının 3 onsluk bir kısmı 137 kaloriye sahip. Harcadığınızdan daha fazla kalori tüketmek kilo almanıza neden olur ve düşük kalorili seçeneklerin seçilmesi, kilo vermenize veya kilo alımını önlemenize yardımcı olabilir. Yağsız domuz pirzolası, kalori bakımından sığır veya domuz kaburga veya sığır eti T-bone biftek gibi alternatiflerden daha düşüktür. Yüksek yağlı yiyecekler kalorilerde yüksek olabilir ve kilo almaya yol açabilir, ancak kızarmış domuz pirzolasının T-bone steakte 13.5 gram ile karşılaştırıldığında sadece 4 gram yağ vardır.

Çinko Kaynağı

 1. Kızarmış domuz pirzolasının her 3-ons kısmı 1.9 miligram çinkoya sahiptir. Sağlıklı erkeklerin günde 11 miligram çinkoya ve kadınların 8 miligrama ihtiyacı vardır. Linus Pauling Institute'e göre çinko, vücudunuzdaki birçok reaksiyon için temel bir mineraldir. Çinko eksikliği zayıflamış bir bağışıklık sistemine ve gece körlüğüne neden olabilir.

Hususlar

 1. Üst bel ve sığır filetosu domuz pirzolası, her 3 onsluk kısımda 8 gram yağ ve 2 gram doymuş yağ içeren bıçak kesim domuz pirzolasından daha zayıf. Yağ tüketiminizi ve doymuş yağ tüketiminizi daha da sınırlandırmak için, pişirmeden önce domuz eti pirzolasınızdaki görünür yağı kesin. Bir salata veya kuşkonmaz gibi pişmiş sebzelerle servis ederek veya bir mantar sosu ile kızartıp, kahverengi pirinçle servis ederek yemeğinizin besin değerini domuz pirzolasıyla artırın.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407