Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Domuz Eti Sosis Linklerinin Besin Değerleri

Vitaminler ve Mineraller

 1. Domuz sosisi, domuz eti, baharat ve baharatlardan yapılan bir tür sosis. Pek çok sosis bağlantısı domuz ve sığır eti birleştirirken, çoğu domuz sosisi yalnızca domuz eti kullanır. Genellikle bir mahfaza haline getirilir, pişirilir, sonra kahvaltı yemeği olarak yenir veya küçük parçalar halinde doğranır ve partilere iştah açıcı olarak servis edilir. Domuz sosisi, bazı besinleri sağlar, ancak aynı zamanda yağ ve kalorileri de yüksektir.

Kalori

 1. CalorieKing.com'a göre, bir domuz sosisi bağlantısı yaklaşık 4 inç uzunluğunda ve 2.4 oz ağırlığında. ortalamada. Beslenme veritabanı web sitesi Calorie King, her domuz sosisi bağlantısında 265 kalori olduğunu açıklıyor. Kaloriler gerçekten artırabilir çünkü birçok insan bir kerede iki ya da üç tane sosis yerler. Çok fazla kalori yemek kilo alımına katkıda bulunabilir, bu nedenle kilolarını izleyen herkes porsiyon boyutlarını domuz sosisi bağlantıları ile sınırlamak isteyebilir.

Yağ

 1. Kalori Kralı bir domuz sosisi bağlantısında yaklaşık 21.6 g toplam yağ ve 7.7 g doymuş yağ olduğunu söylüyor. Amerikan Kalp Birliği, toplam yağın günlük kalori alımının yüzde 25 ila 35'ini ve doymuş yağın günlük kalorinin yüzde 7'sinden daha azını sınırlandırmasını tavsiye ediyor. Bunun nedeni, çoğunlukla etlerde ve süt ürünlerinde bulunan doymuş yağın, diyet kolesterolünü, arterleri tıkamasına ve kalp hastalığına yol açmasına neden olabilir.

Protein

 1. Domuz sosisi sucuklarının besleyici faydalarından biri, diyet proteinlerinde yüksek olmalarıdır. Calorie King, domuz sosisi bağlantısının, vücudun kas kütlesini sağlaması, enerji sağlaması ve sağlıklı hormonların üretimine izin vermesi için gerekli 15.1 g proteine ​​sahip olduğunu söyledi.

Karbonhidratlar

 1. Etler doğal olarak hayvanlardan değil bitkilerden gelen hiçbir karbonhidrat içermez. CalorieKing.com bir domuz sosisi bağlantısının 1.4 g karbonhidrat içerdiğini söylüyor. Bu karbonhidratlar, baharat ve aromalardan ve aynı zamanda domuz sucuğu bağlantılarının işlenmesinde kullanılan koruyucu maddelerden kaynaklanmaktadır.

Potasyum

 1. CalorieKing.com'a göre bir domuz sosisi linki 228,5 mg potasyum içeriyor. Potasyum, vücuttaki kan basıncını ve su dengesini düzenlemeye yardımcı olan bir mineraldir. Ayrıca düz kas kasılması ve düzenli sindirim sistemi işlevi için izin verir. Maryland Tıp Merkezi Üniversitesi, yetişkinlerin günlük olarak gıdalardan veya diyet takviyesinden günlük 2.000 mg potasyum almasını önermektedir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407