Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Domuz eti bonfile yemek sizin için iyi mi?

Hazırlık ve Pişirme İpuçları

 1. Diyetinize eklemek için yağsız protein ararken veya sadece bir miktar sağlıklı et isteyince, domuz eti bonfile iyi bir seçimdir. Yağ oranı düşük, protein oranı yüksek ve zengin B vitamini ve selenyum kaynağıdır. Domuz eti bonfile herhangi bir pişirme yöntemiyle iyi çalışır - çiğ ette olabilecek parazitleri veya bakterileri yok edecek kadar iyi pişirdiğinizden emin olun.

Ekstra Yağsız Protein

 1. Domuz eti bonfile, 3 onsluk bir porsiyonda 22 gram kaliteli protein sağlar. 3 gramlık bir porsiyonda 3.7 gram toplam yağ, 1 gram doymuş yağ ve 62 miligram kolesterol ile domuz eti bonfile fazladan bir et kesimi olarak nitelendirilir. Günlük protein gereksinimlerine ulaşmak için bir menü planlıyorsanız - kadınlar için günde 46 gram ve erkekler için 56 gram - veya alımınızı arttırması gereken bir sporcuysanız, domuz eti bonfile servisinin az yağlı bir yoludur diyetinize protein ekleyin.

B Vitaminleri bakımından zengin

 1. Herhangi bir yiyeceğe "mükemmel" bir besin kaynağı dendiğinde, belirli bir vitamin veya mineral için yönetmeliklere göre, önerilen diyet ödeneklerinin en az yüzde 20 veya RDA'sını sağlamalıdır. ABD Gıda ve İlaç İdaresi kuruldu. Bu standarda göre, domuz eti bonfile 3 ons porsiyon folat hariç bütün B vitaminleri için mükemmel bir kaynaktır. Domuz eti bonfile, bitki bazlı gıdalarda bulunmayan B-12 vitaminini almanın iyi bir yoludur. B vitaminlerinin tümü yiyeceğin enerjiye metabolize edilmesine yardımcı olur, ancak B-12 vitamini kırmızı kan hücrelerinin yapılması, DNA'nın sentezlenmesi ve sinirlerin düzgün çalışmasını sağlamak için gereklidir.

Çinko ve Selenyum

 1. Selenyum beş antioksidan oluşturur ve tiroid hormonu üretmek için gereklidir. Vücudunuz, proteini sentezlemek için çinkoya bağlıdır ve yüzlerce farklı enzimin bir bileşenidir. Çoğu insan bol miktarda çinko tüketir, ancak katı bir vejeteryansanız veya çölyak hastalığı veya ülseratif kolit gibi gastrointestinal bir durumunuz varsa, Linus Pauling Enstitüsü'ne bildirdiğiniz için çinko eksikliği riski daha yüksek olabilir. Kadınların yüzde 26'sını ve erkeklerin BKA'sının yüzde 19'unu dolduran 3 onsluk bir domuz bonfilesinden 2 miligram çinko alacaksınız. Aynı kısım, günlük selenyumunuzun yarısını sağlar.

Güvenli Pişirme İpuçları

 1. Bonfile, domuzun ortasından, kaburgaların hemen altında kesilir; bu, fazla pişmiş olmadığı sürece, ihale kesimidir. Bununla birlikte, bakterileri öldürmek için düzgün şekilde pişirmelisiniz. Bonfile, 145 derece Fahrenheit bir iç sıcaklığa kadar pişirin. Ardından, et oymadan veya servis etmeden önce en az üç dakika bekletin. İstirahat süresini atlamayın, çünkü tüm zararlı mikropların yok edilmesini sağlar. Bonfilerin gümüş bir zarı varsa, pişirmeden önce çıkarın. Önceden baharatlanmış veya tuzlu su çözeltisiyle geliştirilmiş kesiklere dikkat edin, çünkü önemli miktarda sodyum eklerler.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407