Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Domuz Eti Bebek Sırt Kaburgaları Sizin İçin Kötü mü?

Kutular ve Konserve Mısır

 1. Domuz eti yağsız yapan reklamlar bazı kesimler için doğru, ancak şunu hatırlayın: Bebeğin sırt kaburgaları hakkında konuşmuyorlar. "Yağsız" olarak nitelendirilmek için domuz eti porsiyon başına 10 gram veya daha az toplam yağ içermelidir. Domuz eti bebek sırt kaburga bu miktarın neredeyse iki katı var.

 2. Fakat porsiyonları izlerseniz ve toplam yağ alımını günlük hedeflerinizde tutarsanız, bazı önemli besinsel faydalar elde edersiniz. Bebek sırt kaburga beslenmesi protein, B vitaminleri, çinko ve selenyum içerir.

Bebek Sırt Kaburgaları Nereden Geliyor?

 1. Domuz sırt kaburga domuz belinin omuz kısmından geliyor. Buna bebek sırt kaburgaları denir, çünkü bu bölgedeki kemikler sparerlerdeki kemiklerden daha küçüktür. Az pişmiş domuz eti ile ilişkili parazit - Trichanella spiralis - neredeyse tamamen ortadan kalktı, Michigan Eyalet Üniversitesi'ne bildirdi.

 2. Ancak, güvenliğinizi sağlayacak kadar domuz eti pişirmeye ihtiyacınız var. Kaburgaları 145 derece Fahrenheit bir iç sıcaklığa kadar pişirin ve eti üç dakika bekletin. Üç dakikalık dinlenme sırasında sıcaklık yükselmeye devam eder, bu da kaburgaları aşırı pişirmeden bakterileri öldürür.

Domuz Eti Bebek Sırt Kaburga Beslenmesi

 1. 3 onsluk porsiyon başına domuz eti bebek sırt kaburgaları şunları içerir:

 2. 3-ons kavrulmuş bebek sırt kaburgalarının servisi 20 gram protein içeriyor. Bu miktar günlük 2.000 kalori harcayarak günlük değerin yüzde 40'ını sağlar. Bununla birlikte, protein 18 gram toplam yağ ile birlikte gelir. 3 ons domuz bebeği sırt kaburga yerken, 248 kalori tüketirsiniz.

 3. Yağ toplam kalorinin 162'sine katkıda bulunur. Ayrıca 6,6 gram doymuş yağ ve 71 miligram kolesterol alacaksınız. Amerikan Kalp Birliği, kolesterolün günlük 300 miligramdan fazla olmamasını ve doymuş yağların günlük kalorilerinizin yüzde 7'sinden daha az olmasını öneriyor.

 4. Ayrıca şu iki sağlık yararını da sağlıyorlar:

1. Yararlı B Vitaminleri İçerir

 1. Günlük 2.000 kalorili bir diyete dayanarak, bebek sırt kaburgalarının bir porsiyonu, sekiz B vitamininin altı için günlük değerin en az yüzde 10'unu sağlıyor. Tüm B vitaminleri yiyeceğin enerjiye metabolize edilmesine yardımcı olur, ancak domuz kaburgalarından alacağınız iki şey - B-6 ve B-12 vitaminleri - atardamarlarınızı da korur.

 2. Amino asit homosisteini diğer faydalı amino asitlere dönüştürürler. Her iki vitaminden de yeterince tüketmezseniz, FamilyDoctor.org'a göre, kanınızdaki homosistein miktarı artar ve yüksek seviyeler arterlerinize zarar verebilir.

2. Bağışıklık Sistemi Fonksiyonunu Destekleyin

 1. Selenyum ve çinko, bağışıklık sisteminiz için çok önemlidir. Selenyum, Antioksidanlar ve Redoks Sinyalleme'de yayınlanan 2012 çalışmasına göre, immün yanıtın başlamasına yardımcı olur ve iltihabı düzenler. Çinko, özel bağışıklık hücrelerinin normal gelişimini sağlar. Selenyum ayrıca tiroid hormonlarının ve önemli bir antioksidan grubunun üretilmesine de yardımcı olur.

 2. Çinko'nun vücudunuzdaki diğer rolleri arasında DNA sentezi, hücre büyümesini düzenleyen ve proteinlerin yapısını oluşturan maddeler var. 3 onsluk domuz eti bebek sırt kaburga porsiyonu günlük selenyum değerinizin yüzde 39'unu ve çinko için günlük değerin yüzde 17'sini sağlıyor.

 3. Selenyum ve çinko, bağışıklık sisteminiz için çok önemlidir. Selenyum, Antioksidanlar ve Redoks Sinyalleme'de yayınlanan 2012 çalışmasına göre, immün yanıtın başlamasına yardımcı olur ve iltihabı düzenler. Çinko, özel bağışıklık hücrelerinin normal gelişimini sağlar. Selenyum ayrıca tiroid hormonlarının ve önemli bir antioksidan grubunun üretilmesine de yardımcı olur.

 4. Çinko'nun vücudunuzdaki diğer rolleri arasında DNA sentezi, hücre büyümesini düzenleyen ve proteinlerin yapısını oluşturan maddeler var. 3 onsluk domuz eti bebek sırt kaburga porsiyonu günlük selenyum değerinizin yüzde 39'unu ve çinko için günlük değerin yüzde 17'sini sağlıyor.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407