Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Domuz Bonfile Beslenmesi

Hususlar

 1. Et, birçok Amerikalı'nın diyetlerinde temel protein kaynaklarından biri olarak görev yapıyor ve yağsız et seçimi, protein alımınızı sağlıklı bir şekilde artırmanıza yardımcı oluyor. Michigan Heath System Üniversitesi domuz eti bonfileini yağsız et seçeneği olarak vurgular ve domuz pirzolası veya domuz pastırması gibi diğer kesimlere göre daha az yağlı bir alternatif sunar. Domuz eti bonfile tüketin; diyetinize daha fazla vitamin, mineral ve diğer besinleri ekleyeceksiniz

Kaloriler, Protein ve Yağ

 1. Domuz bonfile kalorilerde nispeten düşük; görünür bir yağ çıkarılmış olan 3 onsluk bir kısım sadece 93 kalori içerir. Kabaca bu kalorilerin dörtte üçü bonfilenin 17.8 gram proteininden geliyor. Bu proteini hormonları üretmenin yanı sıra güçlü dokuları korumak için kullanabilirsiniz. Domuz eti bonfile ayrıca servis başına 1.8 gram yağ içerir ve bu da kalorisinin yüzde 17'sini oluşturur. Yağ, vitaminleri yemeğinizden çekmenize yardımcı olur ve ayrıca aktif yaşam tarzınızı desteklemek için ihtiyaç duyduğunuz enerjiyi sağlar.

Temel Mineraller

 1. Ana selenyum ve fosfor minerallerinin iyi bir kaynağı olarak domuz eti bonfile yiyin. Selenyum, tiroid hormonlarının aktivitesini kontrol ederek metabolizmanızı düzenlemenize yardımcı olur ve ayrıca kan damarlarınızı zedeleyen hücreleri de korur. 3 onsluk domuz eti bonfile porsiyonunda 26.2 mikrogram selenyum veya önerilen günlük alımın yüzde 48'i bulunur. Domuz eti bonfilerinde bol miktarda bulunan fosfor, enzim aktivitesinin kontrolüne yardımcı olur, bir DNA bileşeni oluşturur ve güçlü kemik dokusuna katkıda bulunur. Her porsiyon 210 miligram içerir; bu, günlük önerilen fosfor alımınızın yüzde 30'udur.

Temel Vitaminler

 1. Domuz eti bonfile, B-1 vitamini olarak da adlandırılan tiamin alımınızı önemli ölçüde artırır ve kolin içerir. Diyetinizdeki tiamin, hücrelerin Kreb döngüsünü gerçekleştirmesi için ihtiyaç duydukları koenzimleri aktive eder, enerji üretmeye yardımcı olan bir dizi kimyasal reaksiyon. Her 3 ons domuz bonfile kısmı size 0.85 miligram tiamin sağlar - kadınlar için önerilen günlük alımın yüzde 77'si ve erkekler için yüzde 71'i. Domuz eti bonfilin kolin içeriği sinir hücresi iletişimine yardımcı olur ve vücudunuzun kolesterolü metabolize etmesine yardımcı olur. 3 ons domuz bonfile tüketmek kolin alımınızı 69 miligram artırır. Bu, erkekler için önerilen günlük alımın yüzde 13'ünü ve kadınlar için yüzde 22'sini oluşturmaktadır.

Hazırlık ve Pişirme İpuçları

 1. Pişirmeden önce görünür yağları keserek ve ızgara veya ızgara gibi - ilave yağ kullanılmasını gerektirmeyen sağlıklı pişirme seçeneklerini seçerek domuz eti bonfilenizi mümkün olduğunca yağsız tutun. . Ekstra şeker veya yağ içeren barbekü soslu domuz eti baharatlamak yerine, kırmızı biber, sarımsak tozu ve kırmızı biber biberinden oluşan kuru bir ovalama ile lezzet ekleyin. Alternatif olarak, tatlı bonfile sosunuzu, elma şarabı, dilimlenmiş elma ve bütün yaban mersini ile birlikte, tatlı ve doldurucu bir ana yemek için, yavaş bir tencerede pişirin. Gıda kaynaklı hastalıklardan kaçınmak için domuz eti her zaman 145 derece Fahrenheit iç sıcaklığa ulaşana kadar pişirin, ABD Gıda ve İlaç İdaresi'ni tavsiye eder.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407