Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Domuz Askısı İçin Izgara Zamanı

Daha İyi Tatlılar Seçenekleri

 1. Domuz kemiği, eti parçalara ayırma ihalesi yapmak için uzun pişirme sürelerinden yararlanan ucuz, sert bir et kesimdir. Yeterince uzun süre pişirmezseniz, nadir domuz eti ile sıkışmış olacaksınız. Çok uzun pişirin ve et kurur. Izgarada veya ızgarada domuz eti içmek, yağları azaltırken çok fazla lezzet katmanın sağlam bir yoludur. Bir ızgarada yağ, pişirme veya kaynatma işleminin aksine etten uzaklaşır.

Izgara ve Sigara

 1. Izgarada bir domuz omzunu pişirirken, sadece ızgara yapmak yerine domuzun içilmesi önemlidir. Domuz omzunda, doğrudan ete yüksek ısı uygularsanız sertleştiren çok fazla yağ ve bağ dokusu bulunur. Sigara, domuz eti yumuşayana kadar etteki kollajen erimesine yardımcı olan düşük ısıda pişirme işlemidir. Domuz omzunuzla sigara içmek normal bir ızgarada mümkündür, ana fark zamandır. Bir domuz omzunun içilmesi birkaç saat sürer, ızgara ise sadece birkaç dakika alır.

Dahili sıcaklık

 1. USDA, çiğ domuz etinde bulunan bakterileri öldürmek için gıda kaynaklı hastalıklara yol açabilecek en az 160 derece Fahrenhayt iç sıcaklığına pişirmenizi tavsiye ediyor. Domuz pirzolası ve tiner kesimi için 160 derece uygunken, domuz omuzu yaklaşık 185 derece Fahrenheit iç sıcaklığa kadar ısıtılır. Bu yüksek sıcaklıkta, omzun sert kısımları yumuşar ve yumuşar.

Zaman

 1. Izgara sıcaklığı ve domuz omzunun büyüklüğü ızgara süresini belirlemede en büyük faktörlerdir. Ancak, temel planlama amaçları için, 325 derece Fahrenheit'te pişirilmiş 6 kiloluk bir domuz omzunun 145 derece Fahrenheit'e ulaşması yaklaşık 3 saat sürmesi gerektiğini düşünün. Büyük parçalar daha uzun sürer. Domuz omzunuzun yapıldığını bilmenin en iyi yolu bir et termometresi, tercihen uzun bir ısıya dayanıklı kabloya bağlı bir sensöre sahip olan bir ekran termometresi kullanmak ve böylece etin sürekli olarak titremeden veya ızgara kapağını çıkarmadan sıcaklığı izleyebilmenizdir. USDA, eti kesmeden önce fırından çıktığında eti 3 dakika dinlendirmenizi önerir.

Lezzet

 1. Domuz omzunun uzun pişirme süresi nedeniyle, lezzet katmanın birkaç yolunu düşünün. Domuz omzuna birkaç saat tuzlu suyla veya tuzlu su karışımında marine etmek, eti yumuşatır ve ızgarada nemli tutar. Bol miktarda duman üretmek için ızgaraya suya batırılmış parke cipsleri ekleyin. Birkaç saat içinde dumanın lezzetleri domuzun içine karışacak.Donate - BNB: bnb16ghhqcjctncdczjpawnl36jduaddx5l4eysm5c