Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Domates Kilo Verecek

Günlük Sebze Girişi

 1. Diyet yaparken yemeyi seçtiğiniz besinler ne kadar başarılı olduğunuzda bir fark yaratıyor. Ulusal Sağlık Enstitüleri gibi doktorların genel kabul görmüş kuralları, trans yağlardan kaçınmayı, daha az işlenmiş gıdaları yemeyi, doymuş yağları sınırlandırmayı ve yediğiniz rafine şeker miktarını azaltmayı içerir. Domates hem kilo verme çabalarınız hem de genel sağlığınız için iyidir.

Besin Piramidi Yerleştirilmesi

 1. Bahçecilik sınıflandırmalarında bir meyve olarak kabul edilen domates, ABD Tarım Bakanlığı'ndan gelen besin piramidi üzerindeki sebze kategorisine giriyor. Her gün domates gibi doğru sayıda sebze yemek, yeterli miktarda besin almanıza, kalori alımınızı düşük tutmanıza, tam kalmanıza ve muhtemelen Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerinden bir yayına göre kilo kaybına yardımcı olabilir. 1.200 ila 1.800 kalorilik bir diyet yerken günde 1 1/2 ila 2 1/2 fincan sebzeye ihtiyacınız olsa da, her hafta kırmızı ve turuncu sebzelerde sebze dağıtımının yaklaşık üçte birini yemelisiniz. fasulye, yeşil sebzeler, nişastalı sebzeler veya diğer sebzelerin üçte ikisi.

Düşük Kalorili

 1. Diyet yaparken aldığınız kalori miktarı sadece kilo verme oranınızı değil, aynı zamanda kilo vermenizi de etkiler. Domatesler kalorileri düşüktür, bu da onları ideal bir "diyet" yemek yapar. Büyük domates 33 kaloriye sahiptir - orta boy, 2/3 inç domates 22 kaloriye sahiptir. Bir erik domatesinin 11 kalorisi vardır ve USDA Besin Veri Laboratuvarı'na göre 1/2 fincan küçük, kiraz domatesinin 13 kalorisi vardır. Connie Guttersen, kayıtlı diyetisyen ve "Sonoma Diyet" in yazarlarından, domateslerin düşük kalorili değerleri ve sağlığa yararları, bunları "güç gıdaları" kategorisine koyuyor, yani kilonuz ve sağlığınız için iyi olduklarını söylüyor.

Yağlar ve Besinler

 1. Domatesler neredeyse hiç yağsızdır, düşük yağlı kilo kaybı planını izlerseniz onları yemek için iyi bir yemek yapar. Domatesler, sırasıyla 1.5 veya 2.2 g fiber içeren bir orta veya büyük domates ile doldurma lifine sahiptir. Domateslerde ayrıca doğal olarak oluşan şekerler, potasyum, C vitamini ve az miktarda protein bulunur. Düşük yağlı bir diyeti takip etmek yerine, kilo vermek için ağırlıklı olarak düşük karbonhidratlı bir diyet uygularsanız, büyük veya orta boy bir domatesin her birinde yalnızca 7 veya 5 gr karbonhidrat bulunur, bu da onları sağlıklı, düşük karbonhidrat seçeneğidir.

Ek Yararlar

 1. Domatesin yüksek su içeriği kilo vermenize yardımcı olabilir çünkü bir porsiyon veya iki domates yedikten sonra daha az aç hissedebilirsiniz. Su içeriği yüksek domatesler gibi yiyecekler, CDC'nin kilo kaybı başarısını artırabileceğini açıkladığı düşük kalorili yoğunluklu yiyecek kategorisine girer. Ek olarak, domateslerdeki likopen, Ohio State Üniversitesi Tıp Merkezi'ne kayıtlı diyetisyen Liz Weinandy'nin yazdığı bir makaleye göre, kalbinizi hastalıktan korurken bazı kanserler geliştirmenizin daha az muhtemel olmasını sağlayabilir.

Stratejiler ve Düşünceler

 1. Sağlıklı, sodyum içermeyen bir domates suyu için bütün olgun domatesleri sıkarak, hindi veya vejeteryan burgerlerine ince dilimlenmiş domatesler ekleyerek veya çorbalarda domates kullanarak kilo kaybı planınızın bir parçası olarak domates kullanın . Konserve veya kavanoz domates ürünleri kullanıyorsanız, az sodyumlu veya sodyumsuz ürünleri arayın. Kıyma yerine spagetti sosuna ilave bir bardak küp domates ilave edin, yeşil salatalarınızı ince kıyılmış domateslerle cömertçe serpin veya öğle yemeği için domates ve yağsız mayonezli sandviç yiyin.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407