Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Dökme Demir Tavada Pişirme Tehlikeleri Nelerdir?

 1. Dökme demir tencere, demiri, gıdayın içine "liç" eder, yıllar önce dökme demir tencerelerinin önemli bir diyet demir kaynağı olduğu kadar önemli miktarlarda. Bu, bazılarına, özellikle de DrWeil.com'a göre, diyetlerinde yeterince demir alabilen menopoz öncesi kadınlar için beslenme açısından bir avantaj olarak görülebilirken, yiyeceklerde dökme demir ile ilgili bazı tehlikeler vardır.

Pediatrik Demir Toksisitesi

 1. Üç yaşın altındaki çocuklar, Columbia Üniversitesi Sağlık Sistemi "Alice Sor" sütununa göre demir toksisitesine karşı özellikle hassastır. Demir toksisitesinin belirtileri mide bulantısı, ishal ve kanamayı içerir. Ebeveynler güvenli oynamalı ve küçük çocuklar için yemek pişirirken demir tencere kullanmaktan kaçınmalıdır.

Demir Aşırı Yük Hastalığı

 1. Hemokromatozis veya aşırı demir yükü hastalığı olarak bilinen kalıtsal metabolik bozukluk yalnızca Amerika Birleşik Devletleri'nde 1 milyonu etkiliyor. Bu durumun belirtileri yorgunluk, kalp çarpıntısı, eklem ağrısı ve mide ağrısıdır. Gençlerde ve olgun kadın ve erkeklerde, menstrüasyonda iktidarsızlık veya kesinti olabilir.

Aşırı Demir Alma

 1. Diyetlerinde kırmızı et, fasulye, koyu yeşil yapraklı yeşillikler ve bazı ağaç fındıkları gibi besinler vasıtasıyla yeterli miktarda demir elde edenler de, dökme demir pişirme kaplarından gelen ilave demirden muzdarip olabilir. Aşırı demir proksidan olarak hareket edebilir ve kalp hastalığı, kanser ve ileri yaşlanma riskini artırabilir.

Rancid Gıda

 1. Dökme demir tencere, derin kızartmalarda kullanıldığında gıdaları sertleştirebilir. Bu fenomen, DrWeil.com'a göre ortaya çıkar, çünkü demir yağ normalden daha hızlı bir şekilde okside olur. Sert olan yiyecekler ishal, kusma ve mide ağrısına neden olabilecek zararlı bakteriler içerebilir. Rancid yemekler de tadı çok kötü.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407