Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Doğal Işık ve Sağlığınız Hakkında Bilmeniz Gereken 11 Şey

Doğal ışık aslında ölçülebilir sağlık yararları sağlıyor

 1. Bu bir fotoğrafçının en iyi arkadaşı, evler için bir satış noktası ve ofis çalışanları için büyük bir başarı: doğal ışık.

 2. Genel bir kural olarak, çoğumuz hayatımızı floresan ampullerin parlaması ve parıltısı altında değil, güneşin altında yaşamayı tercih ederiz. Aslında, Harvard Business Review tarafından bildirildiği üzere son zamanlarda yapılan bir anket, ortalama bir insan için ne kadar doğal ışığın ne kadar önemli olduğunu doğrulamaktadır.

 3. Future Workplace’in araştırmasına göre, 1.600’den fazla çalışan, bir işyeri ortamı için bir numaralı istek olarak "doğal ışığa ve dış mekanın manzarasına erişim" olarak sıraladı.

 4. Bu, fitness merkezleri ve tesiste çocuk bakımı gibi diğer avantajların üstesinden geldi.

 5. Daha fazla güneş isteyenler arasındaysanız, saf güneş ışığının, kabinlerinize ev gibi bir parıltı dökmek veya yemek fotoğraflarınızı çekmek için güzel bir artı olmadığını unutmayın. Insta-layık.

 6. İç mekan güneş arayıcısı olmak için en önemli nedenlerimiz ve bunun gerçekleşmesi için ipuçları.

Doğal ışığın sağlık yararları

 1. Güneş ışığına maruz kaldığında, cilt kemik kaybını önleyen ve kalp hastalığı, kilo alma ve çeşitli kanser riskini azaltan kritik bir besin olan D vitamini emer.

 2. "Güneş ışığı vitamini" olarak da adlandırılan, güneş ışığınızı içeride veya dışarıda alıp almadığınıza bağlı olarak ayrım yapmaz.

 3. Anlamı: Evde ya da işyerinde olsun, en çok zaman harcadığınız yerdeki doğal ışığınızı artırmak aynı derecede önemlidir.

 4. Birçok insan için sonbahar, çıtır çıtır yaprakları ve her şeyin balkabağı baharatı gibi başıboş bir zamanıdır. Mümkün olduğunca doğal ışık almak bu ruh hali değişikliklerini uzak tutmanıza yardımcı olabilir.

 5. Nüfusun yaklaşık yüzde 6'sı için düşme, mevsimsel duygusal bozukluk (yani mevsimsel düzenleri olan majör depresif bozukluk) olarak bilinen ciddi bir depresyon dönemine başladı.

 6. Başka bir yüzde 14 daha az zayıflatıcı (ama yine de önemli) "kış mavisi" yaşar. [! 3791 => 1140 = 2!

 7. Küçük bir 2014 ofisi çalışanı tarafından yapılan çalışma, aldıkları doğal ışığa maruz kaldıklarının, daha iyi uyuduklarının ortaya çıktığını ortaya koydu.

 8. Doğal ışık kaynağında ne kadar fazla zaman harcarsanız, o zaman floresan ampullerin doğal ışığında o kadar az zaman harcarsınız.

 9. Kompakt flüoresan lambalar genellikle güvenli olarak kabul edilse de, bazı insanlar için flüoresan ışığına maruz kalma, stresin artmasına neden oluyor gibi görünüyor.

 10. Ana gün ışığı kaynağı olarak CFL'lerle (kompakt floresan ampuller) bu durum migren ve göz yorgunluğu riskinizi artırabilir.

 11. (P.S. Kırık CFL ampulleri ayrıca tehlikeli miktarlarda cıva da çıkarabilir, bu nedenle maceracı çocuklarınız varsa, bunlardan uzak tutun!)

Daha doğal ışık nasıl elde edilir

 1. Tüm sağlık yararları tehlikede olduğunda, güneş ışığını almak için ne yapabilirsiniz?

 2. Aynalı bir odada ... veya iki ... veya daha fazlasında sıçrayan ışığa yardım edin.

 3. Pencereden gelen güneş ışığı bir aynaya yansıyabilir ve dört duvar arasında daha fazla parlaklık verir.

 4. Ne kadar büyük ayna seçmelisiniz? Gökyüzü - veya teknik olarak tavanınız - sınırdır. Yansımayı en iyi şekilde kullandığınızdan ve aynaları veya metalik nesneleri güneş ışınlarının yoluna koymayı amaçladığınızdan emin olun.

 5. Bazı iç tasarım profesyonelleri ayrıca, pirinç şamdanlar veya gümüş aplikler gibi metalik bir parlaklığa sahip eşyalarla süsleyerek ayna efektine katkıda bulunmayı da vurgulamaktadır.

 6. Perdeleri görmek güzel olabilir, ancak zerafetlerini doğal hale getirmenin sağlık yararlarına göre.

 7. Ağır perdeleri kaldırmak, mekanınızda daha fazla güneş almak için kolay bir adımdır. Ayrıca, güneşin alarmınız olmasına izin vermek, sirkadiyen ritminizi tekrar izlemenize ve uyku-uyanıklık döngünüzü yeniden başlatmanıza yardımcı olabilir.

 8. Fakat siz uyurken cildinizi nasıl etkileyebileceği konusunda endişeleriniz varsa, geceleri susturmadan önce gün boyunca güneşliklerinizin yükselmesini engelleyin.

 9. Yansıtıcı renkler sadece yol bisikletçileri için değildir. Duvar renkleri seçiminizle göz alıcı etkilerini evinize getirebilirsiniz.

 10. Beyaz en yansıtıcı renk olsa da, evinizi aydınlatmak için bir sanatoryum gibi görünmeniz gerekmez.

 11. Açık renkli pasteller gibi beyaza yakın renkler çok fazla ışın yansıtıyor. Bir yumurta kabuğu yıkama veya başka yansıtıcı boya, parlaklıklarını artırır.

 12. Ayrıca, bir odadaki en büyük karanlığın kaynağını döşeme de olabilir. Odanın aydınlatılmasına yardımcı olmak için açık renkli bir halı elde edin.

Işık eklerken faydaları tekrarlamak mümkün değil

 1. Bazen ortamınıza daha fazla doğal ışık eklemek de mümkün değil.

 2. Belki de kiralık sözleşmeniz sizi pencere işlemlerinde değişiklik yapmaktan alıkoyuyor veya bölme alanınız üzerinde hiçbir kontrolünüz yok.

 3. Neyse ki, doğal ışığın günlük faydalarından yararlanmanızı sağlamak için birkaç kolay geçici çözümümüz var - ofis tavanına bir ışıklık açmadan

 4. Sağlığınız için çifte sarhoşluk için, açık havada fiziksel aktivite ile zaman eşleştirin.

 5. Egzersizin ruh halinizi iyileştirdiği bilinmektedir ve son araştırmalar aslında bunu D vitamini artışı ile ilişkilendirmektedir.

 6. Dünya çapında, bu önemli besin öğesinde 1 milyar insanın yetersiz olduğu tahmin ediliyor - ülkenin güneşli bölgelerinde bile.

 7. Seviyelerinizin optimal seviyenin altına düştüğünden şüpheleniyorsanız doktorunuzla konuşun ve takviyenin sizin için uygun olup olmadığını sorun.

 8. Işık tedavisi, mevsimsel afektif bozukluğa (SAD) eşlik eden semptomları tedavi etmek için kanıtlanmış bir sicile sahip.

 9. Bazı raporlar, SAD'yi hafifletmek için en azından antidepresanlar kadar etkili olduğunu belirtiyor. Ekstra parlak ışık terapisi lambaları çeşitli boyutlarda ve fiyat noktalarında hazır halde bulunur - Target ve Wal-Mart artık bunları taşıyor.

Kendi savunucun ol

 1. Daha fazla doğal ışık almak bütün problemlerinizi çözmeyecek, ancak durumunuzu bir fark yaratacak kadar iyileştirebilir.

 2. İşteki doğal ışık eksikliği zihinsel bir sağlık yükü haline geliyorsa, bunu işvereninize getirmekten korkmayın. Belki de masanızı bir pencereye yaklaştırmak gibi günlük D vitamini almanıza yardımcı olacak basit bir çözüm var.

 3. Sormadığını asla bilemeyeceksin.

 4. NDTR, Sarah Garone, bir diyetisyen, serbest sağlık yazarı ve yiyecek blogcusu. Kocası ve üç çocuğuyla Arizona, Mesa'da yaşıyor. Yeryüzünde sağlık ve beslenme bilgilerini ve (çoğunlukla) Yemeklere A Aşk Mektubu'ndaki sağlıklı tarifleri paylaştığını bulun.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407