Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Diyetler İçin En İyi Peynirler Neler?

Sodyum Düşüncesi

 1. Peynir gezegendeki diyetlerin - ama diyet dünyasında - genellikle sınırlar dışında sabitlenmiş bir zımbadır. Bu kısmen peynirin doymuş yağ içeriği nedeniyledir. Bununla birlikte, artan kanıtlar, peynirin orta miktarda doymuş yağ olmasına rağmen, bir diyete dahil edilmesine değecek çeşitli sağlık yararları sağladığını göstermektedir. Tabii ki, kilo vermeye çalışıyorsanız, peynirlerinizle birlikte daha seçici olmanız ve porsiyon boyutlarınızı da izlemek zorundasınız.

Peynirin Sağlık Faydaları

 1. Peynir genellikle yüksek kalsiyum içeriği nedeniyle övülüyor. Aslında, Amerikan diyetindeki iki numaralı diyet kalsiyum kaynağıdır - ancak bundan çok daha fazlasını sunar. Peynir de protein ve fosfor bakımından zengindir ve doğal olarak glutensizdir. Doğal peynir dört temel bileşenden oluşur: süt, tuz, enzimler ve sindirim ve bağırsak sağlığına yardımcı olabilecek canlı bir kültür - veya probiyotik -. Peynir genellikle sodyum bakımından oldukça yüksektir, bu nedenle düşük sodyumlu bir diyet uygularsanız, peynir alımınızı sınırlamanız gerekebilir.

Süzme Peynir

 1. Süzme peynir genellikle diyet yapanların tabağındaki yolunu bulur - ve iyi bir sebepten dolayı. Protein bakımından zengindir, bu da sizi yağ ve kaloride tam ve düşük tutmanıza yardımcı olur. 1/2 bardak az yağlı peynir, sadece 81 kalori ve 14 gram protein içeren 1 gram yağ içerir. Süzme peynir çok yönlü bir seçim yapan nötr bir tada sahiptir. Kahvaltıda süzme peynirinize meyve ve tarçın ekleyebilir veya lezzetli bir öğle yemeği için salatalık, biber ve havuç kıyma yapabilir ve bunları süzme peynirinize karıştırabilirsiniz. Yine de süzme peynir ile seçici olun. Tam yağlı çeşitleri, az yağlı ve yağsız versiyonlarının beş katı kadar yağ içerebilir. Süzme peynir ile tek dezavantajı sodyum içeriği, yaklaşık 460 miligram - günlük toplamınızın yüzde 20'si - 1/2 bardak porsiyonda

Beyaz Peynir

 1. Geleneksel Yunan beyaz peyniri koyun veya keçi sütünden yapılır, ancak Amerika’da bulduğun beyaz peynir genellikle inek sütünden gelir. Feta diğer peynirlerden daha az kaloriye sahiptir, ons başına sadece 75 kaloriye sahiptir, bu yüzden diyetciler için iyi bir seçimdir. Feta'nın bir başka nedeni de, iyi bir seçim olması, zengin bir tada sahip olması ve biraz uzun bir yol kat etmesi. Yine de sodyum oranı yüksektir - 1 ons 260 miligram içerir - bu yüzden beyaz peynir ile kolay olun ve beyaz peynir yediğiniz günlerde bol su içtiğinizden emin olun.

Mozzarella Peyniri

 1. Mozzarella peyniri kötü bir rap alıyor çünkü pizzalarda bir numaralı tercih, ancak mozzarella aslında herhangi bir diyetin bir parçası olabilir. Mozzarella peyniri çubukları - kızarmış mozzarella peyniri değil - aynı zamanda gün boyunca yolda kalmanıza yardımcı olacak hızlı ve kolay bir atıştırmalık. Tek bir az yağlı mozzarella peyniri çubuğu sadece 80 kaloriye sahiptir ve 7 gram protein sağlar. Mozzarella, tam yağlı ve kısmen yağsız mozzarella'da bulunur. Diyet yaparken, tam yağlı mozzarella'dan daha az yağlı ve daha az kalorili olan yarı yağlı mozzarella'yı seçin. Her iki türün ons başına yaklaşık 200 miligram sodyum vardır.

Parmesan Peyniri

 1. Parmesan peynirini diyet yapanlar için bu kadar iyi yapan şey güçlü bir tada sahip olmasıdır. Parmesan'ın bildiği tuzlu, cevizli lezzeti elde etmek için sadece bir veya iki serpmeye ihtiyacınız var. Ekstra bir vuruş için salata veya çorbalara atabilirsiniz - ve bir çorba kaşığı sadece 21 kalori içerir ve 1,5 gramdan daha az yağ ve ayrıca 90 miligram sodyum içerir.

Diyetisyenler için En Kötü Peynir Seçenekleri

 1. Bazı peynirler diyet yapanlar için daha iyi seçimler olduğu gibi, bazıları diyet yaparken dikkat etmeniz gerekenler. Buna bir örnek, bir ons porsiyon başına 8 gram yağ ve 100 kalori içeren mavi peynirdir. Keçi peyniri 103 kalori ve ons başına neredeyse 9 gram yağ içerir ve krem ​​peynirin ons başına yaklaşık 10 gram yağ ve 99 kalori vardır. 117 kalori içeren ve ons başına 9 gramdan fazla yağ içeren Gruyere ve 1 ons servis başına 110 kalori ve yaklaşık 9 gram yağ içeren fontina gibi özel peynirlerden kaçınmak iyi bir fikirdir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407