Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Diyete Salsa Yiymenin Yolları

Yararlı Gıdalar

 1. Salsa, domates veya tomatillos, biber ve kişnişten yapılan Meksika sosudur. Salsa içindeki diğer malzemeler soğan, sarımsak ve hatta mısır veya siyah fasulyedir. Taze veya pişmiş olabilir Salsa, sebze ve otlar dolu olduğu için diyetinize sağlıklı bir ektir.

Fırında Tortilla Patates Cipsi ile

 1. Salsa tadını çıkarmanın en popüler yolu cips; Ancak, yağda kızartılmış tortilla cipsleri diyet yaparken iyi bir fikir değildir. Daha sağlıklı cipsler seçerseniz, bu tedaviye düşkün ve diyetinizi mahvetme konusunda endişelenmeyin. Pişmiş tortilla cipsleri satın alın ya da kendinizinki olun. Mısır veya un ekmeği, hafif bir fırça yağı ya da pişirme spreyi ve biraz tuz kullanarak, kendi fırında tortilla cipsleri pişirebilir ve hala ılıkken tadını çıkarabilirsiniz. Sodyum azaltma diyet planınızın bir parçasıysa, sadece az miktarda tuz kullanın ya da tuzu ev yapımı cipslerden arındırın.

Sebze Serseriyle

 1. Diyet yaparken salsa yemenin bir başka yolu da sebzeleri içine batırmak. Yeşil biber, kereviz ve yaz kabuğunun tümü diyetinize salsa atmak için lezzetli araçlar oluşturur. Sebzeleri cipsler üzerinden seçerek, aldığınız besin miktarını büyük oranda arttırır ve yağ miktarını azaltır. Pişmiş cipsler bile biraz yağ içerecek. Sebzeler yağsızdır, bu da salsa tüketimi için onları suçluluksuz bir seçim haline getirir.

Bir Çeşni Olarak

 1. Salsa'nın tanımı sostur; bu nedenle, bulaşıklarınızı eklemek için çeşni olarak nasıl kullanabileceğinizi düşünün. Salsa, yumurtalı yemeklerinize lezzetli bir tamamlayıcı olabilir. Ayrıca fırında patates için daha sağlıklı bir topping olabilir. Fırında patates kızartması, bir salata, bir sandviç veya bir burgerin üzerine serpilmiş Salsa, yağ veya çok fazla kalori eklemeden lezzet katacaktır. Lezzeti ve besin değerini artırmak için salzayı diğer çeşnilerle karıştırabilirsiniz; Ancak, diyetiniz için sağlıklı bir seçenek olup olmadığına karar verirken salsa ekleyeceğiniz çeşnilerdeki kalorileri ve yağları dikkate alınız. [! 1143 => 1130 = 5!

 1. Salsa, sağlıklı ve nefis yemekler yapmak için harika bir kısayol olabilir. Ayrıca çorba ve güveçlere ekleyebilir, kümes hayvanları ve balıklar için sos olarak kullanabilir veya sağlıklı güveç yemeklerine dahil edebilirsiniz. Cesur lezzeti nedeniyle salsa, yemeklerde kalorileri ve yağları azaltmak için tereyağ veya yağ gibi tariflere daha yağlı ilaveler yapabilir. Salsa aynı zamanda sodyum olmayan tarifleri tatmak için harika bir yoldur, böylece ilave tuzları kaçırmazsınız. Sadece içinde sodyum olmayan bir salsa seçin veya yapın.

Ev Yapımı Salsa Yapma

 1. Kendi salsa'nızı yapmak size malzemelerin tam kontrolünü verir. Örneğin, hazırlanan salsas genellikle evde yaparsanız çıkartabileceğiniz sodyum ile aşırı yüklenir. Baz olarak doğranmış, taze domates kullanın ve saltanızı oradan yapın. Mısır, kara fasulye, sarımsak, frenk soğanı, soğan, limon veya limon suyu, kırmızı biber, yeşil biber ve hatta meyve ekleyebilirsiniz. Salsa'nızı pişirebilir veya taze bırakabilirsiniz. AllRecipes.com salsa malzemelerinizi pişirmenin size daha tatlı ve kavrulmuş bir lezzet verdiğini açıklıyor. Kendi salsalarınızı yaratırken hayal gücünüz sınırdır.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407