Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Diyabetli İnsanlar İçin En İyi Ekmekler

Diyabetli insanlar için?

 1. Yemek hayatın en basit zevklerinden biri olabilir. Diyabetle yaşadığınızda, ne yiyeceğinize karar vermek karmaşıklaşabilir. Çok fazla karbonhidrat içeren yiyecekler kan şekeri seviyenizi artırabilir.

 2. Karbonhidratlar, tatlılar, tahıllar, meyveler, süt, sebzeler ve ekmek dahil birçok farklı türde gıdada bulunur. Karbonhidratları tamamen bırakmak, gerçekçi, sağlıklı ve hatta gerekli değildir. Önemli olan karbonhidrat alımınızı ve besleyici yiyecek seçimleri yaptığınızı bilmenizdir.

 3. Ekmeklerde karbonhidrat yüksek olabilir. Bazıları aşırı işlenmiş, şekeri yüksek ve boş kalorilerle dolu.

 4. Sağlıklı seçenekler tatmin edici bir yemek planının bir parçası olabilir. Hangi ekmeklerin diyabet yönetimi için en iyi sonucu bulmaya çalışıyorsanız, bu bilgi yardımcı olabilir.

Diyabet

 1. Diyabetiniz varsa, vücudunuz yiyecekleri iyi işlemek için yeterince insülin yapmaz veya kullanmaz. Yeterli insülin olmadan, kan şekeri seviyeniz yükselebilir.

 2. Ayrıca yüksek kolesterol ve trigliserit seviyelerine sahip olabilirsiniz. Bu, yağa ve şeker alımına dikkat etmenin önemli olduğu anlamına gelir.

 3. Tip 1 diyabet günlük olarak insülin enjeksiyonları gerektirir ve belirli bir yemek yeme planı izler. Bu plan kan şekeri seviyenizi düşük tutmaya yöneliktir.

 4. Tip 2 diyabetiniz varsa, sıklıkla kan şekerini azaltmaya yönelik bir yeme ve egzersiz rejimini takip edersiniz. Diyet ve egzersiz kan şekerinizi kontrol etmek için yeterli değilse, insülin enjeksiyonları veya oral ilaçlar günlük rejimin bir parçası olabilir.

 5. Her iki diyabet tipinde bir yemek planı oluşturmak, akıllı beslenme seçimleri yapmak ve karbonhidrat alımını izlemek tavsiye edilir.

Yemek planları yardımcı olabilir mi?

 1. Bir yemek planı oluşturmak, kan şekerinizi kontrol etmenize ve tatmin edici beslenmeyi sağlamanıza yardımcı olabilir. Tek bedene uyan her plan yok. Hangisinin en iyi sonucu verdiğini görmek için farklı olanları denemek yardımcı olabilir. Doktorunuz veya diyetisyeniniz de seçimlerinize rehberlik edebilir ve tavsiyelerde bulunabilir.

 2. Burada göz önüne almanız gereken bazı yemek planları var. Her plan ani kan şekeri değişikliklerini en aza indirmek için yavaş sindiren, yüksek lifli seçimleri vurgulamaktadır.

 3. Karbonhidrat sayma yöntemi, her öğünde yiyebileceğiniz maksimum karbonhidrat sayısı belirleyerek çalışır. Herkes için bir numara yok. Herkesin karbonhidrat alımı, egzersiz seviyelerine, mevcut sağlık durumuna ve aldıkları ilaçlara göre değişmelidir.

 4. Bu yemek planı, diğerleri gibi porsiyon kontrolü gerektirir. Aynı zamanda ne tür karbonhidrat tüketeceğinizi ve ne kadar yediğinizi de öğrenmeniz gerekir.

 5. Üç çeşit karbonhidrat var:

 6. Plaka metodu karbonhidrat sayımı gerektirmez.

 7. Bunun yerine, tabağınızın yarısında brokoli, yeşil biber veya lahana gibi nişastalı sebzeler bulunmalıdır. Tabağınızın dörtte birinde tahıllar ve fasulye veya ekmek gibi nişastalı yiyecekler bulunmalıdır. Kalan çeyrek, protein yönünden zengin yiyeceklerle doldurulmalıdır.

 8. Genel yemek planınıza bağlı olarak günlük porsiyon meyve ekleyebilirsiniz. Şekersiz çay veya su gibi düşük kalorili bir içeceğin yemeğinizi tamamlaması gerekir.

 9. Exchange, benzer yiyecekleri birlikte listeler, böylece birbirleri için kolayca ikame edilebilirler. Örnek bir değişim listesini burada bulabilirsiniz. Listedeki her yiyecek aynı besin değerine sahiptir.

 10. Ekmekler nişasta listesinde. Bu listedeki her öğe yaklaşık 15 gram karbonhidrat, 3 gram protein, az miktarda yağ ve 80 kaloriye sahiptir. Bir dilim ekmek bir alışverişi temsil eder.

Ekmekleri yemek planınızın bir parçası haline getirmek için

 1. Hangi satın almayı ve hangisinden kaçınmayı seçeceğinize karar verirken, beslenme bilgilerini tamamen okuduğunuzdan emin olun.

 2. Amerikan Diyabet Derneği, beyaz ekmek yerine tam tahıllı ekmek veya yüzde 100 tam buğday ekmeği seçmenizi tavsiye ediyor. Beyaz ekmek, yüksek oranda işlenmiş beyaz undan yapılır ve şeker eklenir.

 3. Denemek için bazı lezzetli ve sağlıklı ekmekler:

 4. Ev yapımı, çiftçi pazarlarında satılan ve yerel fırınlarda yapılan ekmekler, elyafta daha yüksek ve şekerde daha düşük olabilir. Muhtemelen market raflarındakinden daha az işleneceklerdir.

 5. İşlenmiş gıdalar genellikle sindirilir ve daha hızlı emilir. Bu kan şekeri seviyesini yükseltebilir. [! 37 => 1140 = 4!

Görünüm

 1. Diyabetiniz varsa, sağlıklı beslenme sağlıklı yemek seçenekleri hakkında bilgi edinmeyi gerektirir. Bu bilgi, kan şekerinizi yönetmek için hangi öğün seçeneklerinin en iyi sonucu vereceğini belirlemenize yardımcı olacaktır.

 2. Ekmek seçmek söz konusu olduğunda, etiketleri okumak ve beslenme ile ilgili gerçekleri anlamak sizi doğru yola sokabilir.

 3. En düşük şeker miktarına sahip, şeker eklenmemiş ve lif içeriği yüksek, porsiyon başına en az 3 gram olan ekmeği arayın. Kısa bir içerik listesi aramak iyi bir kuraldır. Ayrıca, farklı ekmeklerin insanları farklı şekilde etkilediğini unutmayın.

 4. Vücudunuzun nasıl tepki verdiğini anlamak için ekmek yemekten önce ve sonra kan şekerinizi birkaç kez kontrol etmeyi düşünün.

 5. Ekmeğin glikoz cevabınıza dayanarak diyetinizin günlük bir parçası yerine daha fazla bir tedavi olarak görülmesi gerekebileceğini görebilirsiniz.

 6. Bir yemek planı oluşturmayı düşünün ve doktorunuzla sizin için en iyi diğer uygulamalar hakkında konuşun.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407