Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Dikenli Armut Sağlığı Faydaları

Peynir

 1. Dikenli armutlar dikenli armut kaktüsünün meyvesidir. Bu lezzetli, oval meyveler, dikenli kaktüs yapraklarının tepelerinden filizlenir ve sarı-yeşilden koyu kırmızı veya mor renklere kadar değişir. Dikenli armutlar sadece bir diyet lifinin yanı sıra, güneybatı ABD ve Meksika'nın birçok yerli halkı arasında şişme ve romatizma için tıbbi bir tedavi yöntemidir. İster çiğ ister kurutulmuş olsun, bu küçük meyveler vücudunuza çeşitli sağlık yararları sağlar.

Diyet Lifi

 1. Diyet lifi, insanların sindiremediği meyveler, sebzeler ve tahıllar gibi bitkilerde bulunan bir karbonhidrat şeklidir. Fiber, sindirim sistemi sağlığına katkıda bulunur ve kabızlığın önlenmesine yardımcı olur. Diyet lifi ayrıca düşük kolesterol seviyelerine, kalp hastalığı ve felç riskinin azalmasına ve glikoz toleransının iyileşmesine de bağlıdır. Dikenli armutlar lifle doludur. 1 fincanlık bir porsiyon ABD Gıda ve İlaç İdaresi tarafından belirlenen günlük değerin yüzde 22'si olan 5.4 gram lif içerir.

Vücut İşlevlerini Destekler

 1. Hint inciri, magnezyum ve potasyum minerallerinin zengin bir kaynağıdır. Her iki mineral de vücudunuzun fonksiyonlarını düzenleyen enzimleri aktive etmede önemli rol oynar. Enerji üretmek için karbonhidrat, yağ ve protein metabolizmasına katkıda bulunurlar. Kalp atışınızın düzenlenmesine yardımcı olurlar ve uygun sinir ve kas fonksiyonunun sağlanmasına yardımcı olurlar. Ayrıca vücudunuzun DNA ve RNA'sının gelişimine katkıda bulunurlar. 1 su bardağı taze dikenli armut porsiyonu DV'nin yaklaşık yüzde 32'si olan 127 miligram magnezyum ve DV'nin yalnızca yüzde 10'una utangaç olan 328 miligram potasyum içerir.

Kemikleri ve Dişleri Güçlendirin

 1. Kalsiyum sadece gelişim için değil, kemik ve dişlerin devam eden bakımı için de önemlidir. Bu mineral aynı zamanda osteoporozun önlenmesine de yardımcı olur. Vücudunuzun kalsiyumunun yaklaşık yüzde 99'u kemiklerinizde ve dişlerde bulunur. 1 su bardağı taze dikenli armut yemek, vücudunuza 83 miligram kalsiyum veya FDA tarafından ayarlanan DV'nin yaklaşık yüzde 8'ini sağlar.

Kilo Yönetimi

 1. Kalori ve doymuş yağların sınırlandırılması, herhangi bir kilo verme veya kilo verme planının önemli bir parçasıdır. 1 su bardağı taze dikenli armut porsiyonu, 0.1 gram doymuş yağ dahil, sadece 61 kalori ve 0.76 gram toplam yağ içerir. Ayrıca 1.09 gram protein ve 14.26 karbonhidrat gram sağlar. Diyet dostu inciri, kilosunu izleyen insanlar için iyi bir seçimdir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407