Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Devekuşu Yumurtalarında Besin Değerleri

Demir ve Çinko bakımından yüksek

 1. Devekuşu yumurtaları herhangi bir kuşun bıraktığı en büyük yumurtadır. Yaklaşık 6 ila 7 inç uzunluğunda ve yaklaşık 18 inç uzunluğundadırlar. Devekuşu ilk kez 1880'lerde Amerika Birleşik Devletleri'ne ithal edildi. Yetiştirme endüstrisi 1980'lerde arttı ve 2002'den itibaren Amerika Birleşik Devletleri'nde tüketicilere et, tüy, deri ve yumurta sağlayan 1.600 devekuşu çiftliği vardı.

Karşılaştırmalar Yapma

 1. Wellsphere web sitesine göre, hiç kimsenin bir oturuşta bir yumurtayı yememesi pek mümkün değildir, çünkü bir devekuşu yumurtası kabaca 24 tavuk yumurtasına eşdeğerdir.

Kalori

 1. Bir tavuk yumurtasına eşit bir devekuşu yumurtası, ortalama büyüklükteki bir tavuk yumurtasından altıdan fazla 83 kalori içerir. Tüm devekuşu yumurtası yaklaşık 2.000 kalori içerir, Wellsphere notu. Her iki yumurta türü de yaklaşık yüzde 47 protein ve yüzde 45 yağdır.

Vitaminler

 1. Mazuri web sitesine göre, devekuşu yumurtası 16.29 IU / g A vitamini, tavuk yumurtası 20.5 IU / g içerir. E vitamini içeriğinde daha da büyük bir fark var: bir tavuk yumurtasında 39.95 IU / g ancak bir devekuşu yumurtasında sadece 15.31 IU / g. Ancak, devekuşu yumurtaları iyi bir tiamin kaynağıdır.

Mineraller

 1. Devekuşu yumurtaları, magnezyum ve demirde tavuk yumurtalarına göre biraz daha zengin, ancak daha az mangan ve çinko sunuyor. Aslında, manganez içeriği tavuk muadili içinde bulunanların yaklaşık yarısı kadardır. Devekuşu yumurtaları da kalsiyum ve fosfor içerir. Mazuri tarafından bildirilen bir çalışmada, devekuşlarının aldığı yem takviyeleri nedeniyle bazı devekuşu yumurtalarında yüksek düzeyde selenyum olduğu ve bu şekilde beslenen devekuşlarından elde edilen yumurtalarda olası bir toksisite sorunu olduğuna işaret edilmiştir.

Avantajları

 1. Devekuşu yumurtaları kolesterolde tavuk yumurtalarına göre çok daha düşük, doymuş yağda biraz daha düşük, bu da onları daha sağlıklı bir seçenek haline getiriyor. Ne yazık ki, çok büyük bir aileyi veya bir grup insanı beslemediğiniz sürece birine servis yapmak sorunludur. [! 31453 => 1130 = 6!Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407