Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Derisiz Tavuk Uyluk Beslenme Bilgileri

Hususlar

 1. Yüksek protein içeriği ve düşük yağ içeriği nedeniyle diyetciler için derisiz tavuk göğsü önerilmektedir. Derisiz tavuk uylukları önemli besinler sunar, proteinleri yüksektir ve göğsünden daha nemli ve daha lezzetli olma eğilimindedir. Tavuk uylukları, porsiyon kontrolü ve doğru pişirme teknikleriyle sağlıklı bir diyette rol oynayabilir.

Kaloriler ve Makrobesinler

 1. Yüz gram derisiz tavuk uyluk veya yaklaşık 3.5 ons, 209 kalori ve 10.9 gram yağ içerir. Bunu, 3.5 ons derisiz tavukta, 165 kalori ve 3.57 gram yağ ile karşılaştırın. Doymuş yağ cinsinden, uyluk memeden memeye oranla sadece 2 gram daha fazla - 1 gram - 3 gram. Derisiz tavuk uylukları protein bakımından yüksektir ve 100 gramlık bir porsiyonda yaklaşık 26 gramdır. Tavuk karbonhidrat, lif veya şeker içermez.

Diğer Besinler

 1. Derisiz tavuk uylukları ayrıca B6, B12, niasin, folat ve pantotenik asidin yanı sıra A ve K vitaminlerini içerir. Derisiz kalçaların 3,5 onsluk bir porsiyonu, günlük önerilen demir miktarının yüzde 7'sini sağlar. 29 mikrogram selenyum ile derisiz tavuk uylukları günlük önerilen miktarın yarısından fazlasını sağlar.

Potasyum

 1. Drugs.com'a göre derisiz tavuk uylukları bir potasyum kaynağıdır. 3.5 onsluk bir porsiyon yağsız sığır eti ve fıstık ezmesinde bulunan miktarla karşılaştırılabilir 238 miligram sunar. Potasyum, sağlıklı kalp ve kas fonksiyonlarını desteklemek için vücut sıvılarını ve minerallerini dengede tutmaya yardımcı olur.

Kolesterol Dikkat

 1. Amerikan Kalp Derneği'ne göre, günlük kolesterol için önerilen sınır normal seviyedeki kişiler için 300 miligram. Kolesterolü yüksek veya kolesterol düşürücü ilaç kullananlar günde 200 miligram veya daha azını hedeflemelidir. 3.5 onsluk derisiz tavuk uyluk porsiyonunda 93 miligram kolesterol veya günlük azami 1/3 ila 1/2 oranında bulunur.

Hususlar

 1. Derisiz seçim yapmak en iyisidir çünkü kalorileri ve yağları kontrol eder. Deri, 38 kalori ve çoğu doymuş olan yaklaşık 5 gram ilave yağ içerir. Tavuk uylukları, pilav ve salam gibi nemli, uzun pişirme tekniklerini iyi yapar. Bunları et suyu çorbalarında ve acı biberlerde kullanmak sağlıklı hazırlık seçenekleridir, ancak krem ​​bazlı güveç ve çorbalar derisiz tavuk uyluklarına önemli miktarda kalori ve yağ ekler. Kızartma uyluk kalori ve yağ içeriğini önemli ölçüde artırmak için başka bir yoldur.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407