Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Derin Kızarmış Kabak için Ekmek ve Hamur

Hususlar

 1. Kızartma kabağı veya herhangi bir sebzede kalori, yağ ve doymuş yağ olmasına rağmen, zengin bir lezzet ve gevrek bir doku verir. Genellikle kızartılan yaz kabağı, kış çeşitlerinden daha fazla neme sahiptir, ancak beta karoten, potasyum ve C vitamini dahil olmak üzere aynı besleyicilerin çoğu. Yaz kabağı tipik olarak yeşil veya sarıdır. Kabak içeren bu çeşitlerden herhangi biri kızartılabilir.

Hamur

 1. Derin yağda kızartılmış kabakların anahtarlarından biri, sebzeyi kaplamak için lezzetli bir hamurla başlamaktır. Meyilli lezzet verir ve kabağı nemli tutar. Pürüzsüz kadar geniş bir kapta üç yumurta ve 1/2 bardak ayranını çırpın. 1/4 inç dilimler halinde dört kabak kesin. Yemek pişirmek için, kabağı düzgün dilimler halinde kesin. Bunu yapmanın en iyi yolu, varsa bir mandolin ile dilimlemek. Dilimleri kaseye yerleştirin ve hamurun tamamen örtmesini sağlayın. 30 dakika bekletilir.

Breading

 1. Net, dış bir kabuk elde etmek için bu kombinasyonu deneyin. Büyük bir kapta, 1 fincan çok amaçlı un ve 1 fincan mısır unu ekleyin. 1/2 çay kaşığı ekleyin. kabartma tozu ile tuz, karabiber ve diğer baharatların tadına bakabilirsiniz. Artık ayran sütünü atıp, ayran banyodan çıkarın. Nem, kızartmanın kızartırken kabın yapışmasına yardımcı olacaktır.

]

 1. Bitkisel yağı 2 inç derinliğe kadar derin bir tencereye veya Hollanda fırınına dökün. Kızgın yağ 365 derece Fahrenheit. Kızgın yağı asla gözetimsiz bırakmayın. Yağ yeterince sıcak olduğunda, ki anahtar olan, un karışımındaki kabağı, kabağı eşit şekilde kaplayana kadar açın. Tencereye koyun ve kızarana dek 5 veya 6 dakika kızartın. Küçük miktarlarda kızartın, böylece yağın ısısını düşürmeyin.

Diğer Hususlar

 1. Bu yemeği cazip kılan şeyin bir kısmı, yaz aylarında bol miktarda bulunan taze kabak. Mükemmel kabağı seçmek için küçük ve yumuşak olanı seçin. Tozlaşmadan sonra, kabak hızla büyür. Çapı 6 inç ila 8 inç arasında olan ve çapı 2 inç veya daha az olan olanlar daha büyük olanlardan daha fazla tada sahip olacaktır. Daha lezzetli bir yemek için, meyve gelişmeden önce dişi kabakta bulunan çiçekleri araştırıp kızartın.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407