Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Darı Tohumunun Faydaları Nelerdir?

Kavrulmuş Tatlı Patates

 1. Küçük sarı bir tohum tanesi olan darı yeme sağlığınız için gerekli besinleri sağlayarak genel sıhhatinizi artırabilir. Küçük bütün tanecik biraz cevizli bir tada sahiptir. Tahıl suyunu kaynatıp sonra kaplayarak ve suyu emmesini sağlayarak, pirinç veya kinoa ile benzer şekilde hazırlayabilirsiniz. Sonuç, garnitür veya antre haline getirebileceğiniz kabarık, besleyici bir tahıldır.

Vejetaryen Protein Kaynağı

 1. Darı size iyi bir vejetaryen protein kaynağı sunar. ABD Tarım Bakanlığı'na göre, 1 fincan pişmiş darı size 6 gram protein verir. Vejetaryen bir diyeti izliyorsanız veya sadece et alımınızı azaltmaya çalışıyorsanız, darı kilerinize iyi bir yüksek protein, az yağlı bir katkı maddesidir. Bununla birlikte, darı, vücudunuzun ihtiyaç duyduğu tüm gerekli amino asitleri yeterli miktarda içermez. Darı ve nohut salatası gibi fasulyeleri eşleştirmek, vücudunuzun proteinleri birleştirmesi için ihtiyaç duyduğunuz tüm amino asitleri verecektir.

Vitaminler ve Mineraller İçerir

 1. Diyetinize darı eklenmesi de besin alımınızda çeşitlilik yaratmanıza yardımcı olur. Enerji metabolizması, enzim aktivitesi, sinir sistemi düzenlemesi ve kırmızı kan hücresi üretimine yardımcı olan iyi bir B vitamini kaynağıdır. Magnezyum, potasyum, çinko, bakır ve manganez minerallerini darıdan alırsınız. Diyet Takviyeleri Ofisine göre, magnezyum vücudunuzdaki en bol mineraldir ve vücudunuzdaki 300'den fazla enzim reaksiyonunda rol oynar. Uygun kas ve sinir fonksiyonu için de önemlidir.

Antioksidanlar sağlar

 1. Darı yemek, kronik hastalık geliştirme riskinizi azaltmanıza yardımcı olabilir. Şubat 2009’da “Hint Biyokimya ve Biyofizik Dergisi” nde yayınlanan bir araştırmaya göre, darı önemli miktarda fenol içermektedir. Bu bileşikler oksidatif stresi ve vücudunuzdaki zararlı serbest radikallerin neden olduğu hasarı önlemeye yardımcı olan antioksidanlar olarak işlev görür. Amerikan Klinik Beslenme Dergisi. [! 31274 => 1130 = 5!

Glütensiz Yemek

 1. Çölyak hastalığı, buğday alerjisi veya gluten intoleransı nedeniyle glutensiz bir diyet uyguluyorsanız, darı tüketmeniz için güvenli bir tahıldır. Tahıl buğdayında, çavdarda ve arpada bulunan protein glüteni kesmek ilk başta zor olabilir. Darı gibi doyurucu tahıllar, glüten içeren makarnalara ve ekmek ürünlerine kolay ve doldurucu bir alternatiftir. Ayrıca, glütensiz pişirmede kullanmak için kendi darı unu satın alabilir veya öğütebilirsiniz. Ekmekler, kekler ve tahıllara ekstra besin ve lezzet sağlar.Donate - BNB: bnb16ghhqcjctncdczjpawnl36jduaddx5l4eysm5c