Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Daha İyi Yemek, Daha Az Pizza Yemek

Alt satır

 1. Hiç kimse pizzayı sağlıklı bir yiyecek olarak düşünmüyor. Ancak pek çoğu sağlıksız pizzanın ne kadar olabileceğini bilmiyor.

 2. "Sadece pizza, çocukların ve gençlerin en sık yediği şeylerden biri değil, fazladan kalori, fazladan yağ ve fazladan sodyum ya da tuzla paketleniyor" dedi Lisa M. Powell, Ph.D., Chicago'daki Illinois Üniversitesi Halk Sağlığı Okulu'nda Sağlık Politikası ve Yönetimi profesörü.

 3. “Çocuklara daha az pizza yemelerine veya daha sağlıklı pizza yemelerine yardımcı olabilirsek, diyetleri, beslenmeleri ve sağlıkları üzerinde büyük bir etkiye sahip olabiliriz” dedi. Pizza ve Amerikan gençliği üzerine yeni bir çalışma için baş yazar.

 4. Pizzanın Amerika'nın en sevdiği yiyeceklerden biri olması şaşırtıcı değil. Sadece bir ebeveyne sor. Ayrıca, bilim adamları okul kafeteryasında, fast food restoranlarında, evlerde, süpermarkette ve gençlerin yedikleri ve atıştırmalık yerlerinde gördüklerimize destek olacak numaralara sahipler.

 5. Pizza, 2-18 yaş arasındaki çocuklar için iki numaralı kalori kaynağıdır, dedi Powell. Bir numaralı kalori kaynağı tahıl tatlıları, kekler, kurabiyeler, hamur işleri, çörekler ve buğday ve diğer tahıllarla yapılan diğer tatlı yiyeceklerin birleşimidir.

 6. Herhangi bir günde, genç Amerikalıların yüzde 20'den fazlası pizza yiyor, dedi Powell. 6 ile 19 yaş arasındaki çocuklar arasında, yüzde 22'si bugün pizza yiyecektir. Bu, 2 ila 5 yaş arası çocuklar için yüzde 14 ve bir bütün olarak ABD nüfusu için yüzde 13'dür.

 7. Araştırma için araştırmacılar, 2003'ten 2010'a kadar Ulusal Sağlık ve Beslenme Sınavı Anketlerini (NHANES) kullandılar. Dört ayrı NHANES çalışması çocuklara veya küçük çocukların ebeveynlerine ikide ne yediklerini sordu. farklı günler. Araştırmacılar 2 ila 11 yaş arası 7,400'den fazla çocuk ve 12 ila 19 yaş arası 6.500 ergenden oluşan gıda raporları kullandı. [! 2514 => 1140 = 1!

Neden Çok Fazla Çocuk Fazla Kilolu?

 1. Günlerde, 11 yaşında veya daha küçük çocuklar için pizza yediler, diğer günlere göre 84 daha fazla kalori yediler. Ergenler için pizza günü, diğer günlerden daha fazla 230 kalori aldıkları anlamına geliyordu.

 2. Bu kilo için ne anlama geliyor? Bir kilo yağ, yaklaşık 3.500 kaloriye eşittir. Ortalama bir çocuk yaklaşık her beş günde bir veya yılda yaklaşık 73 kez pizza yiyor. Matematik kolaydır.

 3. 11 yaşından küçük çocuklar her pizza gününde, yılda 73 kez veya yılda 6,132 fazla kalori için ekstra 84 kalori yerler. Başka bir yemeği kestikleri veya daha fazla egzersiz yapmadıkları sürece, sadece pizza yemekten yılda iki kilo kadar kazanacaklar. Yaşları 2 ila 11 arasında, ortalama bir çocuk sadece pizzalardan yaklaşık 16 fazla kilo alır.

 4. Gençler için daha kötü. Her pizza günü, yılda 73 kez ekstra 230 kalori alırlar. Yılda yaklaşık beş kilo, pizzadan alınan 16.790 ekstra kalori. 12 ila 19 yaş arası, pizzaya 30 pound daha yakın.

 5. İkna olmamış pizza sağlıksız mı? Çalışma pizza günlerinin dört bir yanından kötü beslenme günleri olduğunu buldu. Çocuklar pizza günlerinde üç gram daha fazla doymuş yağ ve 134 miligram daha fazla tuz yiyorlardı. Ergenler, pizza günlerinde beş gram daha fazla doymuş yağ ve 484 miligram daha fazla tuz yediler.

 6. Kötü beslenme sağlık için kötü bir haberdir. Çok fazla kalori obeziteye katkıda bulunur, bu da kardiyovasküler hastalığa ve tip 2 diyabete neden olabilir. [! 2514 => 1140 = 2!

 7. Çok fazla tuz, yüksek tansiyon riskini arttırır, bu da kardiyovasküler hastalık ve tip 2 diyabet riskini arttırır.

Çok Fazla Kalori, Çok Fazla Doymuş Yağ ve Tuz

 1. Amerikalı çocuklar, ergenler ve yetişkinlerde obezite, kardiyovasküler hastalıklar ve tip 2 diyabet artıyor. Nedenler arasında çok fazla kalori, çok fazla doymuş yağ ve çok fazla tuz bulunur.

 2. Amerikan Kalp Birliği (AHA), insanların günlük kalorilerinin yüzde beş ila altı'sından doymuş yağdan veya günde 2,000 kalorili diyet için günde 13 gramdan fazla almamasını tavsiye ediyor. Gerçek şu ki, ortalama bir Amerikan günlük kalorinin yüzde 12'sini doymuş yağdan alıyor. Pizza günleri zaten zayıf bir diyeti daha da kötüleştiriyor.

 3. Tuz için aynı hikaye. AHA, insanların bir çay kaşığının dörtte üçünü değil, günde 1500 miligramdan fazla tuz yemelerini önerir. Bununla birlikte, ortalama diyet günde yaklaşık 3.400 miligram içerir. Pizza günleri zaten zayıf bir diyeti daha da kötüleştiriyor.

 4. İyi haber, pizzanın en sık atıştırmalık olduğu, yemek değil. Çocuklarınızın pizzadan daha sağlıklı bir şeyler atıştırmalarına yardımcı olmak iyi bir harekettir.

 5. “Pizzayı atıştırmalık olarak teşvik etmek istemiyorsun,” dedi Powell. “Elmalar gibi atıştırmalıklar çok daha sağlıklı. Eğer pizzanız varsa, ürün etiketlerini okuyun ve bulabileceğiniz en sağlıklı pizzayı alın. Çoğu süpermarkette seçebileceğiniz bir pizza duvarı vardır. Tüm pizzalar eşit derecede sağlıksız değildir.”Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407