Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Daha Büyük Bir Kahvaltı Yapmanın Yararları

İyi Folat Kaynağı

 1. Kahvaltıyı sadece geçen düşünceden daha fazla ver. Enerji depolarınızı uyuyarak geçirdiğiniz bir geceden sonra yakıt doldurmanın tek yolu budur ve kahvaltıyı atlamak genel enerji seviyenizi ve sağlığınızı etkileyebilir. Daha büyük bir kahvaltının otomatik olarak kilo almanıza neden olmayacağına karar verin ve aslında bunun tam tersi geçerli olabilir. Aynı büyük kahvaltı günün geri kalanında da sağlıklı yiyecek seçimleri yapma aşamasını oluşturuyor. İşin püf noktası büyük kahvaltınıza dahil etmek için doğru yiyecekleri seçmek.

Bordürler Cravings ve Kilo Kaybı Teşvik Ediyor

 1. Büyük bir kahvaltı, açlığınızı tatmin etmenize ve bütün sabah kendinizi dolu hissetmenize yardımcı olabilir. Bunu her gün yaparsanız, muhtemelen daha az kalori tüketirsiniz, bu kilo kaybına neden olabilir. Bu, midenizin dolu kalması nedeniyle oluşur, bu yüzden öğle yemeğine kadar sizi tatmin etmek için yüksek kalorili atıştırmalıklar yemeye istekli olmazsınız. Aslında, “Amerikan Klinik Beslenme Dergisi” nde yayınlanan 2005 tarihli bir makaleye göre, kahvaltıyı atlayan kadınlar kahvaltı yiyen meslektaşlarından daha ağırdır.

Doktoru uzak tutar

 1. Büyük bir kahvaltıya katılmak doktoru uzak tutabilir. "Beslenme Araştırması ve Uygulaması" başlıklı 2011 tarihli bir makaleye göre, düzenli olarak kahvaltı yapan insanlar genel olarak daha sağlıklı bir diyet yeme eğilimindedir. Bu, kahvaltı yemenin insanları, günün geri kalanında meyveler, sebzeler, yağsız et ve kepekli tahıllar gibi sağlıklı yiyecekler yemeye teşvik ettiği anlamına gelir. Aynı makalede, kahvaltıdan atlanan insanların, elyaf, kalsiyum ve potasyum gibi daha az temel besin maddesi alma eğiliminde oldukları belirtiliyor. Beslenme yetersizlikleri, düşük kalsiyum alımı durumunda osteoporoz gibi bazı sağlık sorunları riskini artırabilir.

Büyük, Kötü Demeye Gerek Yok

 1. Büyük bir kahvaltı yemenin sağlığınız üzerinde olumlu etkileri olabileceği gerçeği, sağlıklı beslenme ilkelerini bırakma ve ne istersen yememe lisansı vermiyor. Pastırma, sosis, kızarmış yumurta ve patates kızartmasından oluşan büyük bir kahvaltı yerseniz, muhtemelen birkaç saat boyunca kendinizi tam hissedersiniz, ancak yemeğin sağlıklı olması için çok fazla doymuş yağ ve sodyum da tüketirsiniz. Aynı donut veya diğer hamur işleri içeren büyük bir kahvaltı için de geçerli. Bunlar tatlı dişinizi tatmin edebilmesine rağmen, aynı zamanda güne başlamanın sağlıklı bir yolu olmayan şeker yüklüdür.

Daha İyi Bir Büyük Kahvaltı

 1. Sabah öğününden en fazla faydayı elde etmek için, yoğun gıdaların etrafına büyük bir kahvaltı yapın. Amerikan Kalp Derneği, beyaz ekmek veya beyaz simit yerine, tam buğday ekmeği veya tam bir ekmek simit gibi tam tahılları yemeyi önerir. Sabah yemeğinizin besin değerini daha da artırmak için taze meyve ve bir bardak meyve suyu ekleyin. Tam tahıllı mısır gevreği, az yağlı yoğurt, çırpılmış yumurta akı ve beyaz et tavuğu gibi yağsız etler de dengeli ve besleyici bir kahvaltının bir parçası.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407