Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Creme Fraiche'nin Sağlık Faydaları Nelerdir?

Şekerle İlgili Hususlar

 1. Zengin, kalın krema, krem ​​fraiche için süslü bir isim biraz cevizli koyu bir tada sahip ve genellikle tatlıların lezzetini arttırmak için kullanılıyor. Kremalı fraiche, bazı çorba tariflerine eklenir, ayrıca aroma ile doldurulur ve koyulaştırılır. Az miktarda besleyici maddeye rağmen, krem ​​fraiche diyetinizde düzenli bir nokta olmamalıdır, çünkü yağ ve kalorisi de yüksektir.

Krem Fraiche Temelleri

 1. Creme fraiche porsiyonuna 2 yemek kaşığı 100 ila 110 kalori ve 7 gram doymuş 11 gram yağ içerir. 2000 kalorili bir diyet uygularsanız, bu günlük doymuş yağ limitinizin yaklaşık yüzde 35'idir. Harvard Public Health School, doymuş yağ alımınızı günlük kalorilerinizin yüzde 7'sine veya altına düşürmekle sınırlamak, kolesterolünüzü düşürmenize yardımcı olabilir, bu da kalp hastalığı riskinizi azaltabilir. Creme fraiche porsiyonunda bir gram veya daha az protein elde edersiniz.

Vitaminler ve Mineraller

 1. Creme fraiche, birçok vitamin ve mineral için etkileyici bir kaynak değil, ancak günlük 2 kalsiyum ihtiyacınızın yüzde 2'sini 2 çorba kaşığı porsiyonda alıyorsunuz. Kalsiyum güçlü kemikler ve dişler için gereklidir ve ayrıca kalbinizin ve kaslarınızın sağlığında da rol oynar. Hangi marka kremayı yediğinize bağlı olarak, günlük A vitamini ihtiyacınızın yüzde 8 ila yüzde 15'i arasında bir miktar alırsınız.

Sağlık Faydaları

 1. Creme fraiche, genel sağlığınızı artırmak ya da hastalığınızı azaltmak için fazla bir şey yapmasa da, karbonhidrat oranı düşük, karbonhidrat alımınızı izliyorsanız çekici olabilir. Creme fraiche porsiyonu 2 yemek kaşığı sadece 1 gram karbonhidrat içeriyor. Bazı krem ​​fraiche markaları, bağırsaklarınızda yaşayan ve sizi sağlıklı tutmaya yardımcı olan bakteriler olan probiyotikler içerir. Etikette “canlı ve aktif kültürler” yazılı olan ve bu faydalı probiyotiklerin bulunduğu anlamına gelen krem ​​fraiche'ye bakın, Alex Lewin'e “Gerçek Gıda Fermantasyonu” kitabını tavsiye eder!

Alt Çizgi

 1. Yüksek doymuş yağ içeriği nedeniyle, kremayı diyetinizin düzenli bir parçası haline getirmemelisiniz. Ara sıra yemeğin tadını çıkarmak iyidir, çünkü tatlılar ve kremalı çorbalara farklı ve zengin bir lezzet verir. Çorba gibi sıcak yiyecekler için tariflerde krem ​​fraiche kullanın, çünkü krem ​​gibi yüksek sıcaklıklarda kıvrılmaz, Lewin'e tavsiyede bulunur.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407