Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Craisins Beslenme Bilgisi

Kurutulmuş Yaban Mersini Yemenin Dezavantajı

 1. Craisins, yalnız lezzetli tatlandırılmış kuru yaban mersinidir, ancak minik kuru meyvelerle çeşitli yiyecek ve tarifleri de canlandırabilirsiniz. Bununla birlikte, şeker içerikleri ana dezavantajdır. Ek olarak, craisinler, herhangi bir vitamin ve mineral dozu almaz. Oldukça iyi bir lif kaynağıdır, ancak bunları otomatik olarak hesaba katma.

Kaloriler ve Yağ Değerleri

 1. 1/4 fincan orijinal Craisins, 130 kalori içerir ve yağsızdır. Bu kadar az miktarda yiyecek için oldukça fazla miktarda kalori vardır ve çok fazla kalori kilo kaybını engelleyebilir veya kilo alımına neden olabilir. Aromalı Craisins - yaban mersini, kiraz ve nar - ayrıca her 1/4 bardak porsiyonda 130 kalori ve yağsızdır. Çikolata kaplı Craisins'e gelince, aynı boyutta 180 kalori ve 8 gram yağ içeriyor.

Korkunç Şeker İstatistikleri

 1. Amerikan Kalp Birliği, şeker alımı için kılavuzlar belirlerken, kadınların şeker alımlarını günde en fazla 6 çay kaşığı ile sınırlamamasını ve erkeklerin kendilerini 9 çay kaşığı veya daha az ile sınırlandırmasını tavsiye ediyor. Düzenli olarak bundan daha fazla şekere sahip olmak sağlıksız kilo alma şansınızı, Tip 2 diyabet ve kalp problemlerinizi artırabilir. 1/4 bardak orijinal, yaban mersini, kiraz veya nar Craisins porsiyonu, 7 gramdan fazla çay kaşığı olan 29 gram şeker içerir. Aynı miktarda çikolata kaplı Craisins, 25 gram şekerden oluşur ve bu miktar 6 çay kaşığı fazladır.

Fiber İyi Bir Şeydir

 1. Orijinal, yaban mersini, vişne veya narin 1/4 su bardağı peyniri Craisins, 3 gram lif içerir. Bu, kadınların günlük diyetlerine dahil etmesi gereken 25 gram lifin yüzde 12'si ve erkeklerin her gün hedeflemesi gereken 38 gram lifin yüzde 8'i. Lif, diyetinizin önemli bir parçasıdır çünkü sağlıklı sindirimi destekler ve Harvard Halk Sağlığı Okuluna göre, kolesterol seviyenizi düşürmenize ve Tip 2 diyabet riskinizi azaltmanıza yardımcı olabilir.

Yemek yemek mi yemek yememek mi?

 1. Craisins, lif içeriği nedeniyle iyi bir seçimdir, ancak küçük porsiyon büyüklüğünün tüketeceğiniz kaloriye ve şekere değip değmeyeceğini de düşünmelisiniz. Craisins, diğer gerekli vitamin ve mineralleri sağlamaz. Haftalık diyetinize daha fazla porsiyon dahil etmek istiyorsanız, azaltılmış şekerli Craisins'i düşünün. Şekerli şeklin 1 / 4'ü 100 kalori ve 14 gram şeker içerir. Bu yine de 3.5 çay kaşığı şeker, ancak, eğer Craisinleriniz varsa, günlük şeker limitiniz dahilinde kalmak için diyetinizin diğer alanlarını telafi etmelisiniz.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407